|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Замерки, сугестии и предлози
9.4.2009 23:48:19   
Julie1
Сите замерки, сугестии и предлози се добредојдени и може тука да ги пишуваме, како РР би ја направиле идеална user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Замерки, сугестии и предлози
17.4.2009 6:16:59   
Еца
Вака Нина,јас ќе одговорам на твоето прашање.И во животот кога прв пат ќе се запознаеш со некој човек на почетокот си резервирана со него и внимаваш што и како ќе кажеш, но со секое следно видување работите се менуваат, наоѓате се повеќе и повеќе теми за разговор и врската се продлабочува.Истото се случува и тука на форумот, затоа мислам дека работите полека ќе се променат.А и самата си свесна дека кај нас менталитетот е многу поинаков,па треба време да се ослободиме сите, да почнеме со поголема комуникација и дружење.Со време се ќе си дојде на свое и сите ние членови навистина ќе бидеме едно големо рингераја семејство и тука на форумот ќе се дружиме, подржуваме и помагаме максимално.
Само еден пример од хрватската рингераја,истото се случуваше и со новите членови,одговараа кратко и со мала несигурност, но затоа бевме ние постарите членови да им посакаме топло добредојде, да им искажеме топлина која ќе ја почувствуваат од некој кој е тотален странец за нив, но сепак сака да се дружи и разменува искуства.Навистина, многу од жените од Хрватската Рингераја ми останаа пријателки кои со душа чекаат дека еден ден да заминам за Хрватска и да направиме една голема Рингераја журка на Максимир каде што тие често се дружат, собираат, запознааваат,нешто преубаво.....Затоа сега сите наши членови ќе ги поздравам, и се надевам дека и ние еден ден ќе го доловиме истото, ако не и подобро, зошто по што друго не помнат нас Македонците ако не по тоа дека сме дружељубив народ.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Замерки, сугестии и предлози
17.4.2009 21:34:18   
nina
Да Ели ние сме по тоа познати и фала во секој случај на одговорот мило ми е штом е така јас прв пат сум поактивна на форум и незнм баш дека тоа со тек на време ке се реши.Фал уште еднаш и поздрав на сите членови на нашето Тингераја семејство

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Замерки, сугестии и предлози
25.5.2009 19:54:26   
mami
А што е со групата деца по прво одделение? Ги опфаќаме во форумов или не? прашувам бидејќи некои мајки имаат и средношколци деца а чекаат ново маалечко, а никаде не сретнав проблематика наречена основно и средно училиште и проблемите што доаѓаат со тоа.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Замерки, сугестии и предлози
7.7.2009 3:52:44   
bambi
jas sum nova i pokasno ja vidov ovaa tema, a veke i pisav na Elena, administrator, za predlog. Mojot predlog e da stignuvaat izvestuvanja za novi odgovori na temite sto sme pisuvale ili temite sto sakame da gi sledime za novi odgovori. Mislam deka taka forumov ke bide poposetuvan i ke ni bide poorganizirano za temite sto sakame da gi sledime. user posted image
                                                                                                                                                                        user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Замерки, сугестии и предлози
7.7.2009 7:04:17   
Еца
Бамби големо благодарам за предлогот, сето ова е веќе пренесено и кочекуваме одговор на твојот предлог, кој навистина е прекрасен!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Замерки, сугестии и предлози
7.7.2009 9:02:00   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ми се допаѓа...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Замерки, сугестии и предлози
7.7.2009 14:51:20   
mami
а да поставиме калкулатор за колку недели е бремена мамичката? имаме нели за овулација, па ако може да се постави и таков за да се пресмета во која недела од бременоста е...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Замерки, сугестии и предлози
7.7.2009 15:08:45   
Еца
Мами во подготовка е календар на бременоста, каде секоја трудница си запишува дата со последна менструација, и кога ќе си ја отвори рр и се покажува до каде и е бременоста, објаснување за таа недела...трпение спасение, рр ќе има уште многу изненадувањаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Замерки, сугестии и предлози
7.7.2009 15:10:06   
mami
еее па супер...ајде чекамеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Замерки, сугестии и предлози
7.7.2009 16:41:02   
mis.
и еден предлог од мене ако може.имаме календар за бременост но ние со мали деца добро би ни дошло календар каде може по недели да го следиме нивниот раст и развој а и календар за воведување на дохрана со сокови и кашички.Мислам дека секој предлог е добродојден.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Замерки, сугестии и предлози
7.7.2009 18:08:20   
Еца
Мис и таков календар мила се подготвува, само треба малку повеќе време, зошто навистина календарите бараат стручност, и многу многу енергија.Ама ќе бидат.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.8.2009 17:11:16   
bambi
Sto se sluci so mojot predlog za izvestuvanja na mail?
izvinete ama jas neznam vo koi se razgovori ucestvuvam i dali ima pisano nesto novo,a da pregleduvam se odzema mnogu vreme, citam samo ona sto e aktuelno vo momentot i na moja ringeraja, a 10 dena sto bev na odmor nazman kade se se pisuvalo, barem onamu kade sto ucestvuvam, ve molam nekako toa da se sredi, za dobroto na forumov.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.8.2009 17:15:45   
Julie1
bambi, се работат многу работи кои се веќе договорени однапраед. Твојот драгоцен предлог е пренесен, но сепак сето тоа не е толку едноставно да се реализира и се надевам дека скоро ке се смогнат сили и напори да се овозможи и тоа. Благодарност уште еднаш за убавиот и корисен предлог! На Ринераја доправа следуваат новости за наше поубаво и покавлитетно дружење и разменување на искуства.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Замерки, сугестии и предлози
28.8.2009 23:15:52   
jana
А каде може да пишуваме пофалби за нашу Рингерајуuser posted image ја би сакала да ве пофалам, прекрасен порталuser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Замерки, сугестии и предлози
28.8.2009 23:36:42   
jovanka
Da gi opfatime decata od novorodencinja pa se do srednoskolska vozrast. Konkretno jas imam sin od 9 meseci i kerka od 8 godini. Bi sakala i za dvajcata da najdam korisni informacii na sajtot bez razlika od koja oblast se. Sekoja informacija ili iskustvo e dobrodojdeno.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.9.2009 13:48:36   
mami
изворна порака маца25

Сте размислувале ли за рингераја кафуле или игротека ?!? таму би можеле секој ден да се дружиме

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.9.2009 13:53:55   
mami
дефинитивно сум за..ајде, да пораснеме уште малку па може и за вајво нешто да се размислиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.9.2009 13:56:43   
zami
za forumite
Mislam deka gi ima premnogu,
a problemot se pojavuva poradi toa sto site imame moznost da otvorime tema
Mozebi e podobro da davame predlozi za temi,
pa ako ima takva ke ne upatite do nea,
a ako nema vie ke ja otvorite i ke ne izvestite

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Замерки, сугестии и предлози
28.9.2009 9:32:44   
mami
Зами, сега на секој оддел има модератор кој ако дојде до повторување на темите ке ве упати на вистинската а новоотворената ке ја избрише па нема да биде таков хаос како што беше досега, сепак нели, треба време за се, и Рингераја е млада па допрва учиuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Замерки, сугестии и предлози
28.9.2009 15:06:02   
kiki_riki
zosto koga ke izberam posledni poraki ili posledni promeneti diskusii mi bara povtorno da se najavam eve sega 5 pati se najavuvav za da mozam da go postavam ova prasanje

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Замерки, сугестии и предлози
28.9.2009 15:18:56   
mami
кики_рики, одјави се, и кога ке се пријавуваш пак, ке го напишеше корисничкото име, па лозинката и под неа треба да имаш едно квадратче- штиклирај го, само кликни на него и после кликни потврди и ке те запамти, зошто обично ако си некое време неактивна самиот сервер те одлогирува

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Замерки, сугестии и предлози
9.10.2009 12:53:34   
mami
мислам дека е време рр да смени тема..летото ни помина, дајте некоја убава есенска позадина...со жолти листови и сл...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Замерки, сугестии и предлози
29.10.2009 8:54:05   
niki
Не сакам да се препукувам со никого, не сум тука за тоа, затоа ќе ви дадам еден предлог, па размислете.
Форумот сексуалност каде досега пишувавме да биде  заштитен, пристап да имаат само возрасни членови, кои претходно постирале одреден број постови од кои може да се процени дека се работи за возрасни и изградени личности. Да се отвори подфорум за тинејџери каде може истите да се пријавуваат и пишуваат да се советуваат, исто така да добиваат совети и од нас возрасните, има и професори овде кои се обучувани да воспитуваат па би можеле и тие својот допринес да го дадат и да се најде и психолог кој стручно ќе одговара на темите и проблемите на овие членови и секако ќе пишуваат и родителите кои имаат деца на таа возраст  од родителски аспект.
Знам дека има таков подфорум, но таму пишуваме ние родителите за нашите проблеми и справување со тинејџери, не е исто.
Причините за овој предлог се што еве веќе имаме членови кои се малолетни а пишуваат и читаат таму каде ние сме пишувале и не сме земале во предвид дека некој помлад, невин и неискусен ке го чита тоа. Доколку сакаме да им подадеме рака и помогнеме треба да го направиме тоа на вистински начин. Мора да си признаеме дека не се разговара исто меѓу возрасни и кога во присуство има деца. А од темите во форумот сексуалност тинејџерите може слободно да извлечат заклучок дека ние одобруваме многу што и возраста е сосема небитна по прашање на сексуалноста, а битна е и те како. И не сметам дека е корисно во темите бременост да се јавуваат со нивните стравови од несакана бременост, бидејќи таму пишуваат жени кои со години се борат со стерилитет и проблематична бременост и не им треба да читаат за неодговорностите на децата кои денес ги имаат пречекорено сите граници.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Замерки, сугестии и предлози
29.10.2009 8:59:31   
ripce
Не сакам да се препукувам со никого, не сум тука за тоа, затоа ќе ви дадам еден предлог, па размислете.
Форумот сексуалност каде досега пишувавме да биде заштитен, пристап да имаат само возрасни членови, кои претходно постирале одреден број постови од кои може да се процени дека се работи за возрасни и изградени личности. Да се отвори подфорум за тинејџери каде може истите да се пријавуваат и пишуваат да се советуваат, исто така да добиваат совети и од нас возрасните, има и професори овде кои се обучувани да воспитуваат па би можеле и тие својот допринес да го дадат и да се најде и психолог кој стручно ќе одговара на темите и проблемите на овие членови и секако ќе пишуваат и родителите кои имаат деца на таа возраст од родителски аспект.
Знам дека има таков подфорум, но таму пишуваме ние родителите за нашите проблеми и справување со тинејџери, не е исто.
Причините за овој предлог се што еве веќе имаме членови кои се малолетни а пишуваат и читаат таму каде ние сме пишувале и не сме земале во предвид дека некој помлад, невин и неискусен ке го чита тоа. Доколку сакаме да им подадеме рака и помогнеме треба да го направиме тоа на вистински начин. Мора да си признаеме дека не се разговара исто меѓу возрасни и кога во присуство има деца. А од темите во форумот сексуалност тинејџерите може слободно да извлечат заклучок дека ние одобруваме многу што и возраста е сосема небитна по прашање на сексуалноста, а битна е и те како. И не сметам дека е корисно во темите бременост да се јавуваат со нивните стравови од несакана бременост, бидејќи таму пишуваат жени кои со години се борат со стерилитет и проблематична бременост и не им треба да читаат за неодговорностите на децата кои денес ги имаат пречекорено сите граници.


целосно те поддржувам ники!!!


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?