|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Добредојде за Бебињата во 2016 година!!!
6.1.2016 16:42:52   
Felly RR
Го имаме првото бебе во 2016!!!! Јухуууууууууууу!!! Квиско ептен се радувам user posted image
Нека е здраво и живо синчето и цел живот да ве радува!!! Честитки!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Само да ве известам дека вчера на свет дојде моето сонце. Синчето се роди во 1 часот по полноќ тешко 3360 грама и долго 51цм. Сега се гушкаме се учиме да цицаме и се запознаваме. До сега сите пофалби за Ремедика зашто сестрите ептен помагаат.


user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Се породи Kvisko!!!
6.1.2016 16:43:54   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bb88

Cestitki Kvisko, neka vi e zivo I zdravo user posted image cel zivot da ve raduva user posted image . Sega guskajte se I uzivajte vo ubavinite na zivotot. user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Cestitki kvisko da e zivo i zdravo sinceto_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Се породи Kvisko!!!
6.1.2016 17:13:59   
marchi
neka e zivo zdravo i vekovito cel zivot da ve raduva . uzivajte vo ubavinite na zivotot. user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Се породи Kvisko!!!
6.1.2016 17:51:10   
LoveableMe RR
Честитки Квискo, некa е живo и здрaвo и сaмo убaвини user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Се породи Kvisko!!!
6.1.2016 18:21:01   
lolla RR
Нека е живо и здраво Квиско, да си расте со мама и тато!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Се породи Kvisko!!!
6.1.2016 20:33:32   
Hopeful RR
Ееееј знаев!!! Отварам РР и си викам гарант ќе видам "се породи Квиско" user posted image

Честитки мама, да е здрав и жив, најмил и најсакан, да расте со мама и тато во среќа и слога user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Се породи Kvisko!!!
6.1.2016 21:28:33   
Bea
Колку убава вест! Честики Квиско, нека е здраво и среќно и големо да расте со мама и тато! user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Се породи Kvisko!!!
6.1.2016 21:46:59   
bitolcanka82
Cestitki i od mene!!! Golem i sreken da rasti..

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Се породи Kvisko!!!
7.1.2016 9:40:10   
blue_blue
Kvisko, колку убава вест! Нека е жив, здрав и среќен синот, па и сестричка да си добие за година двеuser posted image

(Одговор на членот bitolcanka82)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Се породи Kvisko!!!
7.1.2016 12:01:45   
scared RR
Честитки Квиско, живо, здраво весело да е малото момченце user posted image само убавини да го пратат user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Се породи Kvisko!!!
7.1.2016 15:44:31   
MademoiselleNina
user posted image user posted image user posted image user posted image Честитки Квиско, да е жив и здрав синот и голем да расте! user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Се породи Kvisko!!!
7.1.2016 20:14:28   
Despinka
Cestitkiii :) neka e zivo i zdravo samo radosti da vi nosi :)

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Се породи Kvisko!!!
7.1.2016 23:05:03   
Melanija RR
Kvisko да ви е здраво и среќно синчето,уживајте во даротuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Despinka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Се породи Kvisko!!!
8.1.2016 10:12:22   
SOLE
Честитки Квиско, да е живо и здраво синчето и многу срекен, голем да расте и гордост ваша да биде!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Се породи Kvisko!!!
8.1.2016 17:01:42   
lukajana RR
Честитки Kvisko да е живо и здраво синчето и големо да расте

user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 8.1.2016 17:04:12 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Се породи Kvisko!!!
8.1.2016 23:18:23   
Bea
Kvisko kako ste? Pisi ni kako pomina poroduvanjeto, Dimitrov te porodi?

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Се породи Kvisko!!!
9.1.2016 6:22:29   
Kvisko
Фала на честитките. Да ви се враќа се најубаво.
Bea да Димитров ме породи. Не знам соодветна тема за да пишам за пороѓајот ама сум си сега за сега супер задоволна. Сега се учиме да цицаме и си се запознаваме и гушкаме.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Се породи Kvisko!!!
9.1.2016 9:11:08   
sandriana RR
Kvisko, малку доцнам, ама честитам од сесрце!user posted image
Да сте живи и здрави, момчето големо и умно да расте, да има безгрижно детство user posted image

Доколку имаш време, воља, сила да споделиш околу породувањето, темата е ТУКА = Тој ден.
Или сподели ја приказната во Дневникот на мама (повторно, кога ќе најдеш доволно време, сега се други приоритетите user posted image ).

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Се породи Kvisko!!!
9.1.2016 14:25:05   
Veronica_Lia
Честитки, нека е живо и здраво и најсреќно! user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Се породи Kvisko!!!
12.1.2016 10:02:24   
bucko mal

Kvisko cestitki i od mene. Da vi e zdrav i ziv sinot samo rados i sreka da vi nosi. Se najubavouser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Veronica_Lia)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Се породи bitolcanka82!!!
15.2.2016 21:46:48   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bitolcanka82

Ringerajki samo da prijavam se porodiv vcera na sv.Trifun Bitola na klinika so spinalna anestezija pominav super eve od denes sum na oddelenie i se oporavuvam.Se porodiv vo 38 nedela bebushite se dobri devojkata 2600gr dolga 48 i mazeto 2550g dolg 45sm.Ako postot ne mi e na mesto prefrlete go.Pozz za site


Честиткиииииииии се нaјубaвo user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Се породи bitolcanka82!!!
15.2.2016 21:48:16   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

Јухууу user posted image user posted image user posted image честитки, нека бидат здрави и живи двечките, да се гордеете со нив, машала супер се на тежина и супер си ги износила до 38ма дај боже и јас така да бидам, user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Се породи bitolcanka82!!!
15.2.2016 22:25:17   
Hopeful RR
Охооо, браво битолчанка!!! Нека се здрави и живи, среќни и весели, со мама и тато да растат! user posted image user posted image user posted image

Браво за тежините, само нека растат! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Се породи bitolcanka82!!!
15.2.2016 22:39:01   
MademoiselleNina
Bitolcanka82 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Da se zdravi szibi i veseli!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Се породи bitolcanka82!!!
15.2.2016 22:59:21   
Bea
Cestitki Bitolcanka! Da se veseli i zdravi, golemi da rastete i da se raduvate sekoj den! user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

iminja
cece7

iminja

martin (38%)

marin (16%)

maksim (46%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!