|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детски списанија
10.2.2010 21:12:45   
ripce
Кога јас бев ученичка (што не беше така одамнаuser posted image ) земавме списанија Другарче, Развигор, Наш Свет, во Нова Македонија имаше еден прилог мислам дека се викаше Колибри, М&M Кидс... а да како ги заборавив Росиците од кои уште чувам, а ни ги даваа во забавиште...

Дали вашите деца земаат некое списание?




_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детски списанија
10.2.2010 21:40:42   
jovanka
Da kerka mi zadolzitelno vo uciliste od ovaa godina Razvigor do lani Drugarce.Kolku ubavo me potsetuvaat i me navrakaat na detstvoto.A ima i ubavi sodrzini koi se vo sklop na nastavata kako dopolnuvanje na sodrzinita sto se uci za tie dve nedeli.Izleguvaat dva pati mesecno.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детски списанија
10.2.2010 21:46:12   
mis.
Син ми зема росица и постојано читаме од неа а има и додаток внатре за решавање,пишување,цртање и боење.Супер е,многу ми се допаѓа.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детски списанија
10.2.2010 21:57:05   
lilit
и ние Росица зимаме од градинка и цела ја читаме од крај до почеток супер списание и Марко многу ја сака.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детски списанија
10.2.2010 23:04:08   
Боцко
росица е закон. кориците се лижат од читање.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детски списанија
12.11.2012 16:17:50   
vezilka RR
Росиците ни се хит. По стопати ги препрочитуваме, па учиме песнички од нив. Ептен ни се занимација. Па ако кажам нешто поинаку од учителката, ме поправа, не така, вика, Ане вика вака. ЈАс уште кога видов дека излегле малку од стереотипите, имаше сликички машко како пегла, пружа алишта и слично, ги прогласив за шампиони, хе,хе..

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детски списанија
12.11.2012 18:19:15   
Maca25
супер е росицата, посебно росица+. Н. може по цел ден да се занимава со неа, да си бои, а другиов дел е супер за пред спиење - кратки приказни и некоја песничка и на нанање.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детски списанија
12.11.2012 18:57:45   
Felly RR
Дали во градинка ви ја даваат и росица плус? Нас само росицата - делот за читање, а баш сакам да го видам и другиот дел, како боела М, што цртала? Баш сакав да им речам последниов пат, ама кога им ја дале росицата не ја земав јас.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Детски списанија
14.11.2012 21:49:29   
Maca25
Нас ни го даваат за дома. Баш и Н. ја прашав сега да не им рекле да ја донесат росицата за боење во градинка и ми рече дека тоа било за дома.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Детски списанија
15.11.2012 13:08:04   
miana
I nas ni gi davaat doma i dvete ,ama tamu rabotat cel mesec i na kraj ni ja davaat.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Детски списанија
29.10.2013 9:33:25   
Felly RR
Ние и оваа година си земаме росица, и дома си ги препрочитуваме, разгледуваме, раскажуваме, и си ги собираме на купче, заедно со сликовниците. Кои детски списанија ги земаат вашите дечиња, и дали ви се допаѓаат?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?