|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Девојчиња во сукња, панталони или во двете ис...
9.1.2012 11:03:03   
Yummy Mammy
Pred nekoe vreme drugarka mi sto zivee vo USA dobila ukor od ucitelkata zatoa sto kerka i ne nosela sorcevi pod fustanceto koga odela vo gradinka. (Koga sedele vo krug so krst noze, se i se gledalo.) Navodno, tamu site devojcinja trebale da nosat pantoloni pod suknjickite. ?!?!?!
Sto mislite za ova? Jas mislam deka go preteravme so zastituvanjeto. Koga ke vidam devojce kako se kacuva na lizgalica vo suknja, ne mislam na nisto seksualno, tuku naprotiv si vikam "dete e, sto ima vrska". I na plaza nosime kupaci cisto od higienski aspekt. Jas odvaj cekam da dojde leto za da se razladime malku so fustancinja, a ne da ja tutkam kerka mi uste tolku...

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 9.1.2012 11:20:56 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE:Девојчиња во сукња, панталони или во двете...
9.1.2012 11:08:04   
miana
jas gledam sekogas da i bide udobno na kerkami..Na primer vo gradinka ako nema nekoja posebna priredba ili nesto slicno ,ne bi ja oblekuvala vo sukna zosto nema da i bide udobno odnosno onie detski igri nema da i bidat prijatni..Koga odime nekade na gosti ili pak za nekoja specijalna prigoda togas oblekuvame fustancinja ili pantaloncinja ...Koga set_ame nekade isto taka moze da ja oblecam vo fustance ili pak za po doma letno vreme moze fustance ili za na odmor a vaka za vo gradinka kade sto nikoj ne gi pazi ne bi i oblekuvala sukna ili fustan...

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 9.1.2012 11:21:25 >

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
9.1.2012 11:24:26   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Pred nekoe vreme drugarka mi sto zivee vo USA dobila ukor od ucitelkata zatoa sto kerka i ne nosela sorcevi pod fustanceto koga odela vo gradinka. (Koga sedele vo krug so krst noze, se i se gledalo.) Navodno, tamu site devojcinja trebale da nosat pantoloni pod suknjickite. ?!?!?!
Sto mislite za ova? Jas mislam deka go preteravme so zastituvanjeto. Koga ke vidam devojce kako se kacuva na lizgalica vo suknja, ne mislam na nisto seksualno, tuku naprotiv si vikam "dete e, sto ima vrska". I na plaza nosime kupaci cisto od higienski aspekt. Jas odvaj cekam da dojde leto za da se razladime malku so fustancinja, a ne da ja tutkam kerka mi uste tolku...


ама ти.
А од кај знаеш какви чичковци и тетки има наоколу?




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
9.1.2012 11:34:51   
topce
ако е за тоа дали се гледа или не се гледа мислам дека претеруваат.
инаку јас и облекувам обавезно освен гаќички и нешто како боксерици, памучни, или тричетврт хеланки.
мене ми е шубе бидејќи ќе седнува било каде во градинка+ обожава лизгалки и не се лизга ако е на гола кожа :). инаку носи фустани и хеланки без разлика дали сме во градинка или на гости или дома, според ќерка ми која е 3 години само во фустан или хеланки била убава.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
10.1.2012 0:03:28   
Тања РР
Јас ќерка ми многу често ја облекувам во фустанчиња и тиролки но секогаш носи хулахопчиња од оние што имаат некоја шара или цветчиња на газот. Летно време под фустанчињата носеше боди во иста боја.
Инаку се согласувам со Јами Мами дека нема ништо сексуално во тоа на мало девојче да му се поткрене сукњичката.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
10.1.2012 12:34:32   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Pred nekoe vreme drugarka mi sto zivee vo USA dobila ukor od ucitelkata zatoa sto kerka i ne nosela sorcevi pod fustanceto koga odela vo gradinka. (Koga sedele vo krug so krst noze, se i se gledalo.) Navodno, tamu site devojcinja trebale da nosat pantoloni pod suknjickite. ?!?!?!
Sto mislite za ova? Jas mislam deka go preteravme so zastituvanjeto. Koga ke vidam devojce kako se kacuva na lizgalica vo suknja, ne mislam na nisto seksualno, tuku naprotiv si vikam "dete e, sto ima vrska". I na plaza nosime kupaci cisto od higienski aspekt. Jas odvaj cekam da dojde leto za da se razladime malku so fustancinja, a ne da ja tutkam kerka mi uste tolku...


ама ти.
А од кај знаеш какви чичковци и тетки има наоколу?




ех да секакви има па што ме кошта да и облечам нешто подсукничката,јас на мојата и под пеленилетно време и облекував гакичкиили бодито закошчано спастрено такане ја оставав
с

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
10.1.2012 13:49:06   
dostickage
jas iskreno bi stavila helancinja ili hulahopcinja cisto od higienski pricini.
normalen covek ne bi trebalo da gleda nisto seksualno vo potkrenato fustance an malo devojcenje.tos skraja da e ...ne sakam da pomislam

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
10.1.2012 14:31:32   
mama26
he da ima sekakvi user posted image pa kaj nas imase sega brzo na tv..sekakvi zemjava drzi

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
12.6.2013 13:12:25   
Yummy Mammy
Vo poslednive godina dena postojano se raspravame so kerka mi, sekoj den saka vo fustani da odi vo gradinka. Nekogas ne samo sto e ladno, tuku i koga e toplo ne mi e prijatno po gakicki vo dvor da igra, koj znae kade sednuvaat. Zatoa i jas po primer na drugarka mi pocnav da i oblakam kratki pantoloncinja odozdola sto ne se ni poznavaat, a koga e ladno, helanki do pod kolena. No, denes eve pak go tupese, nikoj od devojcinjata vo gradinka ne nosele odozdola sorcevi, na site im se gledale samo gakickite. E ubavo li e toa?!
Kako vie gi oblakate devojcinjata za vo gradinka?! Jas i vikam deka mravki ke i vlezat vo dudeto ako odi samo po gaki odozdola. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
12.6.2013 13:16:36   
Bethany
Немам девојче, ама па пробај облечи и кратки хеланки, некои интересни испод сукњиче, и баш ќе биде шик user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
12.6.2013 13:50:46   
Octavia
И моево мало бесно девојче вчера бараше шорцеви за во градинка, и кога се убедувавме дека е ладно, сакала со хеланки одоздола (некое си девојче така носело) user posted image . И ако ми запне за фустанче или сукњичка за во градинка, дефинитивно нема да ја пуштам без хеланки или куси хеланчиња под сукњичето. Не можам цел ден да ја мислам каде се ќе седне само со гаќички ако е, не ми е хигиенски некако.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
26.8.2013 22:09:07   
Felly RR
И јас гледам ако е со фустанче или сукња, да и облечам некои тенки хулахопки, макар што сега на жешково не може па и со хулахопки да шета user posted image Па цело време гледам кај ќе седне, како ќе се намести user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
6.12.2013 12:08:05   
Mihaela 2010
Nema pravilo,koga e ubavo vremeto i oblekuvam suknicki,fustancinja,a M obozava da e vo fustance...letoska prepekuvase ako ja oblecev vo nesto drugo...koga e ladno normalno trenercinja,pantaloni i sl.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Девојчиња во сукња, панталони или во двет...
6.12.2013 12:11:21   
deluxe
Ќерка ми обожава сукњи и фустани,дури и кога е ладно времето сака да носи,и постојано се расправаме.Инаку кога ќе затопли речиси постојано е во здолниште.Таа е спротивност од мене,јас сукња облекувам по повод,поудобно ми е во пантолониuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?