|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Во која болница се породивте?
14.3.2009 2:12:07   
mamicka
jas site tri gi rodiv vo gak i fala bogu pominav super samo mislam deka bi trebale da gi podobrat uslovite

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.3.2009 14:39:27 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: vo koj bolnica se porodivte
14.3.2009 6:26:01   
Еца
Jas se porodiv vo bolnicata vo Cair,so carski rez.Uslovite ne se nesto za falenje,no koga mi go donesoa moeto sonce se mi bese polno i ramno,pa duri i bolnicata mi bese sovrsenauser posted image user posted image user posted image hormoniuser posted image

(Одговор на членот mamicka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: vo koj bolnica se porodivte
17.3.2009 15:37:30   
vesna_kr
Јас се породив во Чаир имавме таму доктор куќен пријател на моите, ама убаво си поминав. Секкако дека во приватните болници има подобри услови, ама секој порагај е индивидуален.Ако е нормално да речам ете така се во ред и таму и таму тоа е.А недај Боже ако нешто треба да се искомплицира секаде ќе биде. Сега во привсатните имаш услови, хигиена на виско ниво,али на секоја жена најбитно и е да помине со лесно што викаме народски.А кога ке се породиш веке најсреќна си на свет и не ти е битно дали јадеш од ПАлас или од Чаир.Чекаш само да си идеш дома и среќно да си го живееш животот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: vo koj bolnica se porodivte
21.3.2009 12:49:55   
mis.
Jas se porodiv i za dvete deca vo cair.Prviot pat se bese vo granicata na normalata (da ne pocnam da se zalam od higenata) megutoa za vtorata mi se pogodi dr uste dodeka odev na ctg koj sakase da me poraga carski bez da ima pricina.Cela bremenost mi bese super imav dovolno plodova voda,postelka odlicna a on si barase rabota covekot zalenje.Na kraj se porodiv me gledaa na eho se super i koga posle 15 dna mi ja zaboravil postelkata.Katastrofa.Znam deka vo sekoe porodiliste moze toa da se sluci bidejki vo cair vrska mi bese direktorot pa videte sto mi se sluci.
nakraj ke kazam kaj i da si gospod da e so tebe pa koj saka neka ti e vrska.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: vo koj bolnica se porodivte
17.4.2009 19:33:31   
niki
Se porodiv vo Drzavna i samo poradi nehigienata sleden pat ako ima bi odela vo privatna bolnica.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   Во која болница се породивте?
24.4.2009 13:24:17   
mami
se porodiv vo cair, zadovolna sum, edinstveno mislam deka navistina treba da se poraboti na higienata...zamislete wc-to dolu kaj sto pravat klizma bese rasipano i kolku e taa gletka ubava koga e juni mesec i 500 stepeni- grozno...sledniot pat, ako imam uslovi ke odam vo privatna, samo zaradi cistotata i odnosot na personalot

< Поракaта ја уредил Elena -- 24.4.2009 13:42:30 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Во која болница се породивте?
27.4.2009 12:46:09   
Ivona
Јас се породив во Ре-Медика, бидејќи не сум од Скопје и немав некој познат во државна. Пре-задоволна сум од водењето на бременоста како и од породувањето (мали замерки за анестиолозите бидејќи не делуваше спиналната анестезија па мораа да ми дадат целосна иако се противев). Хигиената е на највисоко ниво а односот на персоналот е дури досадно љубезенuser posted image . ама стварно!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Во која болница се породивте?
29.4.2009 23:31:56   
biljanaM
Јас се породив во болницата кај на с во Радовиш

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Ivona)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Во која болница се породивте?
13.7.2009 18:12:14   
marku
Bremenosta mi ja vodea vo Re - Medika i bev zadovolna megutoa posto bev so rizicna bremenost se porodiv vo drzavna kaj dr.Adela Pop Stefanija so carski rez i sum mnogu zadovolna i od samata doktorka i od celiot personal posebno od sestrite na patalogija bidejki tamo lezev 3 dena i imav moznost da gi zapoznaam .

(Одговор на членот mamicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Во која болница се породивте?
13.7.2009 19:54:31   
katence
dva pati vo sistina

(Одговор на членот marku)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Во која болница се породивте?
14.7.2009 15:22:00   
caci8
katence koj dr te porodil i ako sakas dami kazes kole tamu daese porodis


(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Во која болница се породивте?
14.7.2009 15:22:13   
Еца
Еве утре одам на ЦТГ во Чаир и таму и планирам да се породамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Во која болница се породивте?
14.7.2009 15:26:46   
mother 29
se porodiv vo remedika i stvarno te tretiraat onaka kako sto zasluzuva edna mama...si vredi za parite..a osven toa ti go pregleduvaat bebeto detalno.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Во која болница се породивте?
14.7.2009 15:35:22   
big_mama817
jas se porodiv vo drzavna i odnosot na personalot bese na zavidno nivo a za higienata ne bese sjajno samo mi bese bitno se so moeto sonce da bide ok zs bese vo inkubator user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Во која болница се породивте?
14.7.2009 15:37:04   
Maca25
Јас се породив во државна само затоа што имав познати таму, инаку стварно е ужас. Среќа имав што бев во собите за царски (да, има посебни соби за нормален пораѓај и за оние со царски), беа чисти инаку другите соби беа катастрофа. Лебарки лазеа по ѕидовите, нечисто, одвратно. купатилата беа исто така одвратни. Мене ми беше страв да не закачам некоја инфекциј. Има 2 апартмана само за нив е тепачка нели, пошто се само 2. Сестрите и докторите се супер, немам зборови. Ако чујат дека некое бебе плаче одма трча некоја сестра, го зема бебето за да може мајката да се одомри малце ( со исклучоци - имаше вечери кога никој немаше). Јас едвај чекав да си одам дома. Нина спиеше цело време кај мене во раце затоа што не можев да ја оставам да спие на тоа креветче кое мирисаше на прашина и на старо.
Слушнав дека во Чаир било подобро.
Мене ме породи Љупчо Петровски. Супер доктор. Ми направи многу мал рез и сега дури и не ми се познава ништо.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Во која болница се породивте?
14.7.2009 23:58:47   
katence
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci8

katence koj dr te porodil i ako sakas dami kazes kole tamu daese porodiscaci8
jas se vodev so dr Drakulevski i sum prezadovolna.
profesionalni,higienata i celokupnata nega na najvisoko nivo.
na nisto da ne mislis,sve e snabdeno od spavaki,krpi,uloski.
odma posle porogaj ke ti pomognat da se istusiras,carsavite samo doagaat da ti gi smenat,sve cisto ubavo.
babeto go nosat da ti pokazat kako se banja i ti pokazuvaat kako da se doi.
vo sekoe vreme sto sakas samo stisni go kopceto i odma doagaat.
celodnevna nega od doktori,samo doagaat te proveruvaat,
stvarno nemam zborovi ako se resis za tamu nema da zgresis.
dobivas  toa sto si plakas.

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Во која болница се породивте?
16.7.2009 23:21:28   
koalicka
Jas se porodiv vo Remedika i sum prezadovolna zatoa sto mi pukna placentata vo 37 nedela (placenta previja) prokrvariv i za 2h me napravija carski . Profesionalni se nemam zborovi,higienata i celokupnata nega bea na najvisoko nivo. Koj saka da odi neka ne gi zali parite zasto nema nisto podragoceno od zivotot na nasite bebcinja.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Во која болница се породивте?
16.7.2009 23:31:45   
selma
JAS SE PORODOV VO BOLNICATA VO CAIR I STVARNO BESE MNOGU DOBRO KAKO  VO HOTEL SO 5 ZVEZDI I  PLUS VO APARTMAN USTE POUBAVO
I SIGURNA SUM DEKA PODOBRO E I OD REMEDEIKA NEMAM ZBOROVI NA SITE VI PREPORACUVAM DA ODETE TAMU ZASTO E POSEBNO MESTO 

_____________________________

SELMA

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Во која болница се породивте?
16.7.2009 23:39:40   
Еца
И јас денес разговарав до Др. Мендух Јегени, неверојатен човек, немам зборови.Дефинитвно бев решена за таму иако немав никаква врска, ниту некој познат, бидејќи Др.Елена Петрова која ме породи првиот пат во Чаир си заминала. И јас се размислувам за апартман од проста причина што таму е дозволена посета, ајас и ќерка ми поовеќе од дфва часа не сме биле разделени, па не би можела да поднесам ниту јас ниту таа 6 дена да не се видиме.user posted image Ајде Селма кажи ми малку повеќе за апартманите што е дозволено, што не

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот selma)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Во која болница се породивте?
17.7.2009 18:42:22   
mis.
Елена и јас ја имав таа чест Др Јегени да ме води во чаир и човекот е закон.Специјалист и голем човек.Штета што смената му дежурството кога јас се породив.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Во која болница се породивте?
17.7.2009 19:15:37   
Natasha5
Jas se porodiv vo drzavna uslovite se katastrofa,vecinjata uzas,ama stvarno doktorite i sestrite se super.Mozebi mi se pogodija dobri ne znam ama super bea.A da imav i vrski.user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Во која болница се породивте?
17.7.2009 19:23:52   
garfild
Јас се породив во Ремедика,задоволна сум,хигиената,храната,односот на докторите  и сестрите е екстра.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Во која болница се породивте?
17.7.2009 20:30:10   
vinky
Јас се породив во Ре Медика и немам зборови за хигиена, третман. Вистински професионалци. Направија буквално да се чувствуваш достоинствено како идна мајка.user posted image

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Во која болница се породивте?
23.7.2009 18:45:28   
Cacko
Jas ke se poragam vo Sveti Lazar,konecno se resiv vo 37 nedela.Ni na kraj pamet ne mi pagase deka ke se resam za tamu.Celo vreme vikav ke odam vo Re medika,posto sestra mi so dvete deca seporodi tamu i bese premnogu zadovolna.Jas bev bez zborovi posto mi izgledase kako hotel a ne kako bolnica,baska sefte gledav porodiliste,i bese super a ne kako so miraskazuvaa za GAK i Cair.Arno ama so mm resivme da pojdeme i do Sv.Lazar cisto informativno,ne mozam da vi opisam kolku poveke mi se dopadna nego Re medika.Ne samo za uslovite,cistota i takvi raboti tuku i odnos na personalot kon tebe.So istiot muabet otidovme i vo Sv.Lazar i vo Re medika,se interesirame za poraganje ovdeka, i imas drasticna razlika.Znaci vo Sv.Lazar odma viknaa Dr pa kaj nego ni objasnuvase se posto mi e prv pat, pa eden akuser ne setase da ja vidime bolnicata, znaci celava setnja traese okolu 1 h.Od tuka ideme u Re medika i so istiot muabet na pultot za informacii,imas brz odgovor za kolku cini prirodno kolku carski raz, i tolku.Ja i mm bevme zbuneti.Onaka ko aj so sakate be luge,uste nesto ve interesira ne prasa,a nie vo sok kako ,pa sakame da se vidime so nekoj Dr.U momentot i zvonese tel.i onaka drsko ni rece kao dojdete utre kaj 1 pa ke vi najadam Dr.Da se razbereme,za tie pari sto treba da im gi ostavam tamu treba i da mi se topat ko u Sv.Lazar,kolku i da ne e se iskreno.Da mi se isponasaat taka u GAK ili Cair kaj sto e bespari pa ke si recam toa ti e kolku pari tolku muzika,ama za 1000 mozda i kusur evra nemozes taka da se ponasas so mene.Bilo kako bilo se resiv za Sv.Lazar.Sakav da prasam nekoj dali ima nekakvo iskustvo ili pa znae nesto za Dr.Jurukovska,rabotela vo GAK, pa sega e tamu vo Sv.Lazar, i dva pati  sto idevme on ami sepogodi pa sakam i za poraganje da e ona.

(Одговор на членот vinky)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Во која болница се породивте?
23.7.2009 21:35:20   
mami
Цацко мислам дека ти ке бидеш првата што ке се породи таму, па веднаш штом дојдеш од болница чекаме извештај комплетенuser posted image видиш, ние овде цело време ги коментираме само овие 4 болници а св. Лазар ја изумивме, ке пробам да стапам во контакт и да објавам што повеке информации за нив на форумов

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?