|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бикини или целосен костим за капење?
30.6.2009 15:35:00   
mis.
Кој е вашиот избор?Целосен купаќ или бикини?Обожавам бикини но со оглед на тоа дека имам некои деформитети кои ми останаа после двете бремености морам да се одлучам за целосен купаќ.user posted image Од каде вие купувате купаќи?Кој е вашиот број?Која боја е ваша омилена?

< Поракaта ја уредил Martins mom RR -- 15.7.2011 15:07:42 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.6.2009 15:38:39   
natasha
CELOSEN NEMAM HRABROST DA GO POKAZAM STOMAKOT,MISLAM TORBATA ISPOLNETA SO STRII

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.6.2009 15:41:01   
mami
ах..целосен сум носела само на базен додека тренирав, а инаку секогаш сум бирала дводелен и обично по некоја случајност сите биле сини или варијација на тема нешто со сини цветчиња или сл.годинава тешко дека ке одиме некаде, а ако одиме пак ке барам дводелен, само што овој пат ке барам не со триаголничиња туку со корпи за градите, за да не изгледам како тетка од 50 год. со спуштени гради..
а број, па незнам..градникот ми е 75 обично, зависи од каде купувамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бикини или целосен купаќ
2.7.2009 18:27:31   
Aleksandra
Jas se soglasuva so Misw vo vrska so deformitetite od dvete bremenosti i koga sum na plaza nosam samo goren del od dvodelen kupak i bermudi za da mi gi skrijat moite gumi za spasuvanje

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бикини или целосен купаќ
3.7.2009 10:39:07   
Еца
Ако сте следбеници на трендот, ова лето не треба да се појавувате на плажа без ретро костим за капење инспириран од модата на 70-те и 80-те години на минатиот век. Неизоставни се и животинските примероци, односно дезените на тигар и леопард, а повторно се носата и едноделните костими. Но не го заборавајте ни вечниот бекини, која ја истакнува фигурата и Ви овозможува да исончате значителен дел од Вашето тело.user posted image Змиско тело, ех кога беше тоаuser posted image Дефинитивно сум за едноделни костими, немам стрии, барем не досега, но сепак поубаво се осеќам во нив.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бикини или целосен купаќ
19.8.2009 10:39:15   
profesorica
Јас оваа година носев целосен бидејки викам посериозна сум сега нали мајка user posted image ама обицно носам по 5-6 пара купаѓи па си земав и некои бекини имам некои стри на стомацето ама треба да зумираш за да ги видиш така што гајле ми е.а инаку по прдавнициве ма богами избор годинава има многу убави целосни со отвор само за стомакот или од страна цели се отворени а само стомакот е покриен има доста добри.јас обозавам купаци костими и обозавам да се бањам и во базен и во големи води.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бикини или целосен купаќ
19.8.2009 12:28:46   
Adrijana
Jas sum za bikini, ic ne mi e gajle za toa sto imam sto nemam, taka da si go nosam samo ona vo sto mi e udobno. Celosni kupaki nosev prv i posleden pat pred 15 godiniuser posted image  i ic ne mi bese zgodno vo niv, i od togas samo bikini. Duri i pred eden mesec bevme vo Ohrid so mm i jas stara sema bikinite i si se cuculev na plaza so stomakot, bas bese interesno, luge zjapaa ko trudna zena da ne videle, ama ic ic ic ne mi e gajle jas super si pominav si se iznabanjav i iznalezev na plaza(normalno pod senka).user posted image
Taka da jas sum za bikini 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бикини или целосен купаќ
19.8.2009 13:33:23   
penelopa
Jas isto sum za bikini....denes postojat tolku različni modeli i dezeni...taka što sekoj može da si najde nešto za sebe....jas lično sekoj godina si kupuvam novi...nemožam da im oddoleamuser posted image ...godinava si kupiv na popust epten ubavi na Calzedonia....i si gi iznanosevuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бикини или целосен купаќ
29.9.2009 6:10:19   
pericka
samo bikiniuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 17:03:34   
matushka
Samo bikini, ic nemam kompleksi. Celosen kostim ne sum nosela mislam od dete.

(Одговор на членот pericka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 17:17:26   
haley
Пред некој ден, се облекувам така летно, едни фармерки фини и блуза и си мислам , Ејј шо фино види скоро немам стомак а ни гевреци...
и седнувам во фотеља и ехееее одеднаш ми се направија 5-6 ѓевреци околу мевот :))))

значи,   ЦЕлосен купачи костим  инаку некој на плажата може да ми ги примети гевреците ги усними и да завршам на youtube.   Така да, што е сигурно сигурно е.  купачи едноделен и некоја марама преку мене :))

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 17:20:52   
BEBICA
I jas sum za ednodelen posle bremenosta poradi stomakot ne no poradi kukovite da.Mislam deka bi izgledala katastrofa vo dvodelen kupaci.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 17:24:36   
Rossana
bikini... samo neznam kako ke izgledam posle bremenosta vo niv...

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 17:33:50   
Viktori
строго целосен. Никогаш не ми правеле мерак бикини. Една другарка во Бугарија пооорано носеше бикини и горниот дел и испадна. Катастрофа, па врзувај, а длабоко и бранови...user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 18:10:56   
penelopa
Хммм за годинава незнам...какви купачи носевте кога бевте бремениuser posted image . Ние планираме на почеток на Септември да одиме на одмор јас ке бидам некаде 7 месец, незнам што е подобро целосен или бикини...има некој слично искуство?

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 18:28:19   
melody
Mozes i dvodelen da nosis po moznost dolniot del kaj stomakot da ne te stega.Jas ne kupiv ama pozajmiv od drugarka mi za toj eden mesec kolku sto mozev da iskoristam odenje na plaza,a taa e bas krupna zena i super mi bese kupaciot.Inaku vidov bremena i so celosen kupaci i toa crna boja pa zenava celo vreme se kriese od sonceto.Jas ja imav prednosta sto stomakot ne mi bese voden celo vreme iako plivav, mozev da si go zastitam i toa na nacin sto sekogas nosev bela bluza i si ja stavav na stomakot da go zastitam od soncevite zraci i normalno poveke senka otkolku sonceuser posted image Moe mislenje,a i iskustvo podobro dvodelenuser posted image

Inaku i godinava kako i sekoja godina bikiniuser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 18:29:50   
penelopa
Фала мелоди на инфо. user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 18:30:18   
BILE.F
Само бикини, горниот дел со малку корпа, долниот плиток!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Бикини или целосен купаќ
30.4.2010 19:26:31   
Палешка РР
Комбиниран - одназад дводелен, однапред едноделен user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Бикини или целосен купаќ
1.5.2010 0:59:10   
Bogdancanka
.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Бикини или целосен купаќ
1.5.2010 12:12:01   
Leonida
Бикини секогашuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Бикини или целосен купаќ
1.5.2010 22:45:01   
Bogdancanka
бикини

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Бикини или целосен купаќ
2.5.2010 1:07:12   
Cacko
bikini do sega,ama letovo ke vidam basuser posted image user posted image user posted image kako ke napreduvam so slabeenje i dal voopsto ke mi treba (moze i doma da sedimeuser posted image )

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Бикини или целосен купаќ
2.5.2010 10:54:09   
mina_m
jas sum za vakvi modeli

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Бикини или целосен купаќ
16.6.2010 13:34:05   
penelopa
Најдобро бикини за вашата фигура

Од сите различни костими за капење, најдобро е да изберете некое што ќе прилега на вашата форма на тело. Многу жени се плашат од летната сезона токму поради фактот што не можат да најдат бикини што ќе им одговараат. Отстранете го стресот и фрустрацијата околу костимот за капење со запознавање на вашето тело и со стилот што најмногу ви одговара.

АКО СТЕ ГОЛЕМИ ВО СРЕДНИОТ ДЕЛ?
Најголем проблем околу изборот на бикини имаат жените кои сакаат да го минимализираат стомакот. Најдобар избор е едноделниот костим, со него ќе можете да го одвлечете вниманието од половината. Пробајте да најдете бикини со вертикални линии. Тоа ќе направи да изгледате послаби.
Тие што сметаат дека едноделниот костим е конзервативен, може да ги заменат со танкини што малку повеќе открива. Танкини костимот е всушност дводелен костим на кој му се отсечени страните, а горниот и долниот дел е поврзан со материјал. За помалку да ви се оцртува стомакот, изберете танкини со повисок струк.

АКО ИМАТЕ АТЛЕТСКО ГРАДЕНО ТЕЛО?
Слабото и атлетско тело има големи раменици, а половината и колковите се слични по големина. Едноделниот и дводелниот костим што имаат детали околу половината ќе направат вашето тело да има облини и да изгледа поатрактивно.

АКО ИМАТЕ МАЛИ ГРАДИ
За да додадете волумен на градите изберете горен дел што ќе има срцевидно деколте. Внимавајте деколтето да не биде предлабоко. Горниот дел може да биде набран, или, пак да купите со кошнички што видно ќе ги зголемат вашите гради.

АКО СТЕ ПОГОЛЕМИ ВО ДОЛНИОТ ДЕЛ НА ТЕЛОТО?
Најдобар избор за жените кои имаат поголем задник и колкови се оние што вклучуваат и здолништа за капење. Ако не ви се допаѓа овој стил, купете долен дол што целосно ќе го покрие задникот. Алтернативно, можете да користите и марама што може да ја заврзете на колковите.

АКО ИМАТЕ ГОЛЕМИ ГРАДИ?
Правилната потпора за градите треба да е приоритет за секоја жена со големи гради. Вие можете слободно да одлучите помеѓу едноделен и дводелен костим за капење, но гледајте да одберете бикини со дебели прерамки и вметната жица во горниот дел. Имајте на ум дека оние бикини што се без, или, со тенки прерамки не се доволно добри да ги издржат големите гради и да им дадат убав облик.



< Поракaта ја уредил penelopa -- 16.6.2010 13:35:09 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?