|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Љубомора меѓу децата
12.3.2009 23:15:54   
Еца
Kakvo e vaseto iskustvo so decata,dali megu niv posoi ljubomora i kako se spravuvate so toa.Jas na Martina koga i zboruvam za bebeto koe treba da stigne taa me miluva po stomak i me baknuva,i edvaj ceka da go doneseme doma,megutoa ne znam kako ke bide koga navistina bebeto ke pristigne doma user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.3.2009 17:15:46 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ljubomora megu decata
13.3.2009 10:31:46   
Aleksandra
Elena, toa ne se znae kako ke se odnesuva pogolemoto dete kon bebeto. Moze da go saka , a i moze da ne go saka. Jas mislam deka otkako ke se dojde doma so bebeto a i ponatamu treba de se bide poveke vreme ( normalno kolku sto mozes) da bides so postaroto dete. Posle toa ke vidis ke bide mnogu polesno, ke vidi postaroto deteto deka i za nego si tuka i nema tolku da bide opsednato so majkata. Jas koga dojdov od bolnica so pomaloto dete Luka, baba mi bese tuka i mi rece postaroto dete Ana da gi baci nozete na bebeto za da se slozuvaat poveke. I Ana mu gi baci nozete na Luka i eve sega doma imam vojna, Ana vleguva vo pubertet a Luka se go interesira i samo trca po nea, neznam mozebi koga ke poporasnat ke se slozuvaat.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   Љубомора меѓу децата
6.4.2009 7:42:20   
biba
Moite dve kerki se 5 i 9 godini, no dosega kaj niv ne se pojavila nekoja jaka ljubomora, mislam deca se ke skaraat, ama toa e se vo normala, neli?

< Поракaта ја уредил Elena -- 6.4.2009 10:05:02 >

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Љубомора меѓу децата
15.12.2009 22:03:09   
mami
ете вчера бевме на слава и имаше таму едно девојченце три месеци помало од Лука, абе се тепаа кој да си игра со една играчка, откако дамата си отиде, господинов се смири и си играше како најмирно бубалче..а пред тоа беше багабонт, па уште кога ме виде дека ја земав во раце- кога си почна да се кара, да писка...незнам што ке правиме ако има второ

(Одговор на членот biba)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Љубомора меѓу децата
15.12.2009 22:07:32   
mis.
еее мами тоа е само почетокuser posted image сите се мирни кога се сами но во друштво секој си го брани своето,не се вознемирувај може не е негов тип.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Љубомора меѓу децата
15.12.2009 22:09:06   
mami
мореееее, нему оди по ќефот затоа, да видиш после кога дојде друштвото на девојката, сите 20-24 години, му ја исполнуваа секоја желба, па и пивце пробал и грав јадел и накрај нејкеше да си одиuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?