|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
КАЛЕНДАР НА БРЕМЕНОСТА
За создавањето на календарот
Во создавањето на календарот учествуваа седум вредни луѓе, кои се потрудија, календарот да е интересен, корисен и забавен, на кратко одличен.

Важен печат за календарот даде признатиот специјалист по гиникологија и акушерство, Дарија Страх, др. по медицина, запослена во Диагностичкиот центар Страх. Др. Страх специјализирала на Гиниколошката клиника во Љубљана и долго се дообразувала во Лондон кај професорот Nicolaidesu, основач на прегледот за Нухална светлина (набор). Покрај постојана здравствена работа од областа на гиникологијата и акушерството, се занимава со ултразвучна диагностика, тестови за откривање на хромозомски неправилности и други состојби во бременсота, следење на бременоста, менопауза, откривање на рак на женските полови органи и гради, како и лекување на остеопороза. Од 1999 година работи и на откривање на Даунов синдром. Во 2006 година како единствена словенечка докторка, ги претстави своите седумгодишни резултати при откривање на Даунов синдром со мерење на нухална светлина на плодот, на 5. Светски конгрес во гиникологијата и акушерството во Фиренца. Откритијата беа проценети како многу значителни Др. Страх е позната како една од најголемите стручњаци од областана ултразвучна дијагностика , во последно време работи и на тродимензионални и четиридимензионални прегледи на плодот.

Голема улога во создавањето на календарот имаше и Рингераја заедницата, која идејата на Рингераја редакцијата за календар ја поткрепи со свои »искуства од бременсота« како и многу идеи, како да се уреди календарот, како да биде најпрегледен и пред се корисен. Непроценета е Вашата помош!


Анкета

ime za moeto bebence
vanessa30

vtora anketa za maski iminja

Simon (18%)

Joan (4%)

David (25%)

Mihail (26%)

Petar (23%)

Metodija (4%)


Број на сите гласови: 192

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!