|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Рачно изработени подароци за 8-ми март

Редакција Рингераја, 6.3.2014
Кажете “Те сакам мамо!” со подарок од срце. Еве неколку идеи како да направите осмомартовска работилница со децата

image
/11


 

 

  • Заедно направете честитка за мама и баба

Земете цветни хартии, фломастери, пастелни бои, моливи, печати, панделки, перфоратор со интересна форма (во последно време има голем број украси во форма на цвеќиња, ѕвездички, пеперутки и др. Кои многу ќе го заинтересираат Вашето дете), ножици и лепило. Можете да направите честитка со хартиени, или свежи пролетни цвеќиња. Помогнете му на детето да напише убава порака: некоја која ќе го допре срцето на неговта мајка, баба и тетка.

 

slika1

 

  • Аранжирајте букет од пролетни цвеќиња – кокиче, лале, зумбул, нарцис

Може да го научите детето да исплете венче од цвеќиња, или едноставна икебана. Букетот е совршен додаток за реченицата: “Те сакам, мамо!”

 

slikA2

 

  • Направете рамка за слика

Семејна слика, во рачно направена рамка е прекрасен спомен и подарк кој ќе остане засекогаш. Како да направите рамка? Исечете од картон рамка – прозорец со посакуваната форма и големина. Залепете малку памук, обвиткајте ги четирите страни на рамката со ткаенина и прицрвстете ги на картонот со лепило. Украсете го предниот дел на рамката по сопствен вкус: копчиња, панделки, суви цвеќиња и лисја, лешници, ореви, стапчиња цимет, министра и слично. Прикачете слика од целото семејство и поклонете ја.

 

slika3

 

  • Помогнете му на детето да наслика слика која ќе остане убав спомен за мама.
  • Научете го детето како се прави кошничка со цвеќиња од хартија.
  • Кажете само “Те сакам мамо” и научете ги децата да ги искажуваат своите чувства.
  • Направете подарок и за учителката, тетката, бабата, бидејќи 8-ми март е пред се' - Ден на жената.

 

slika4

 

slika5

Фото: Татковци во породилна сала
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнерки во просторијата ...
650
Како да препознаете дисхармоничен развој к...
Со навршени 2 години пред родителите се појавуваат многу прашања кои многу често си ги поставуваат за растењето и психом...
36
Како да разговарате со децата, за да бидет...
Начинот на кој разговараме со нашите деца има значително влијание врз нивното учење и способноста да не слушаат. Ггенера...
15
Блог: Колку што го сакам тој сон, толку и ...
Прекрасен излив на мајчински чувства од Елена Наумовска - @mother.of.three.daughters
14


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Во што живеете?
Jana9

Во што живеете???

Куќа (49%)

Стан (49%)

Барака (0%)

Нешто друго (2%)


Број на сите гласови: 49

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!