|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кашичка насекаде, само не во бебешката уста

Редакција Рингераја, 7.11.2013
Вашето бебе веќе ги запозна основните вкусови и на ред дојде држењето на лажичката и обидот за јадење со сопствените рачиња? Иако се' завршува околу бебето, а не во устата, јадењето кашичка е феноменална забава!
Клучни зборови:

image
/61


 

 

Му се смеете на своето занесено дете кое размачкува кашичка по своето лице, коса, столица и гледа како и вас да Ве намачка малку. Колку возбудлив дел од хранењето е ова, марате да признаете.

Намачканите обравчиња се важна фаза од запознавањето со храната, кои ќе му помогнат на детето да ги вежба прстињата и да учи како да ужива во храната. Секако, кашичка има насекаде...па што! Опуштете се и дозволете му на детето малку да истражува. После можете цело да го ставите во када и да ги исчистете сите траги од кашичката. Освен тоа, здраво е да се прави неред, не само заради децата...понекогаш та добро им доаѓа и на возрасните.

Еве како во кашичка уживаат некои бебиња.

Испратете ни фотографии и од Вашето бебенце.

Фото: Стјуардеса го надои бебето на патничка
Ти си херој, ми ги наполни очите со солзи. Ти си вистински доказ дека мајките мора да се држат заедно“, беше еден од емо...
11
Да, навикнувај го бебето во раце!
Не го навикнувај бебето во раце и се ќе биде супер! Како рацете да се причина за сите проблеми. Е па не се согласувам и ...
9
Чести грешки при заспивањето на бебето
Заспивањето на бебето е тешка мисија која често виси на работ на успех
9
“Грешки” кои ги правиме со новородените бе...
Никој не знае како да биде родител, се додека не добие бебе. Повеќето родители ќе ви кажат дека правеле погрешни работи ...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

За кое женско име би се одлучиле?
ЕцаИва (15%)

Сара (29%)

Матеа (21%)

Ева (23%)

Ниту едно (12%)


Број на сите гласови: 75

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!