|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Иден татко се онесвести за време на породувањето

Редакција Рингераја, 12.7.2019
Иден татко го насмеа цел интернет: помина 10 часа во породилна сала, но кога жена му почна да се породува тој се онесвести

/11


 

Иден татко од Велика Британија успеа да биде центар на внимание.

Имено, Бен Бергвин ја бодреше својата вереница Еми Медокс неколку часови пред да дојде нивната ќерка на свет, но во клучниот момент се онесвести.

На самиот крај на породувањето кое траеше цели 9 часа и 20 минути, Бен се сруши, а сето ова го снимија камерите кои го снимаа овој пар кој одлучи да учествува во реалното шоу "One born every minute".

Идниот татко за време на паѓањето удрил со главата во вентилатор и го скршил, а потоа паднал на ормарчето, но што изгубил свест. Ја загрижил вереницата и медицинскиот тим, кои веднаш го преместиле на одделот за итна помош каде останал 4 часа. 

"Мораа да приоверат дали сум сериозно повреден. Се чувствував како тотален идиот".

Бен ја зеде во раце својата ќерка дури после 5 часа, откако беше пуштен од одделението за итна помош.

Најубави имиња за момчиња по ваш избор
Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за момчиња. Еве го нивниот избор
409
Најубави имиња за девојчиња по ваш избор
Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за девојчиња. Еве го нивниот избор
72
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
60
Зошто бебињата во Африка не плачат?
Родена сум и израснав во Кенија и на Брегот на Слоновата коска. Од својата 15-та година живеев во Велија Британија. Меѓу...
21


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

@ma@ma@
@ma@ma@

najubavo ime

marko (30%)

kiko (4%)

luka (19%)

teo (11%)

damjan (27%)

leo (9%)


Број на сите гласови: 256

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!