|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Акцијата "И јас сум дете" заврши успешно

Редакција Рингераја, 5.1.2022
Хуманитарната акција "И јас сум дете" и оваа година заврши успешно. Собравме и дониравме околу 3000 новогодишни пакетчиња - насмеавме околу 3000 дечиња

image
/11


 

Благодарам на сите кои бевте "одговорни"за своите градови и големо БЛАГОДАРАМ на сите кои дониравте-заедно сме посилни.

Пакетчињата беа донирани на деца од ранлива категорија, деца без родители, деца со посебни потреби, деца со попреченост во развојот, деца од социјално загрозени семејства низ 20 општини: Пробиштип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Гевгелија; Виница; Делчево; Гостивар; Штип; Крушево; Ресен; Струмица, Радовиш; Конче; Охрид; Тетово; Кичево; Битола; Кочани.

До следно видување - догодина здравје со повеќе собрани пакетчиња.

Среќна 2022 година и среќни празници!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Собираме и рекреираме во градинката Јасна ...
Градинката „Јасна Ристеска“беше домаќин на Битолското Чупе и првата работилница во Охрид за зачувување на животната сре...
2
Даниел Кајмакоски со децата од СОС Детско ...
Предновогодишниот период е времето од годината кога подаруваме љубов, кога споделуваме убави мигови, кога создаваме спом...
2
Финансиски извештај за ДАНУ Филантропија
Финансиски извештај за 2013 година
2
БиМилк и Рингераја наградени за Прегратка ...
Министерството за економија на РМ заедно со националното Координативно тело за општествена одговорност им доделија награ...
2
Анкета

koi smoki vi se poubavi?
moni teo

koi smoki vi se poubavi na vas, i na vasite decinja

stobi flips (88%)

smoki stark (12%)


Број на сите гласови: 33

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!