|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

9 илустрации во кои ќе се препознае секоја мајка

Редакција Рингераја, 17.10.2017
Да се биде родител е најубавата улога на светот, но со неа доаѓаат и многубројни лекции. Погледнете само некои од ситуациите кои младите мајки мора да ги совладаат по породувањето

image
/11


 

Како да се снајдат со само една рака

 

1

 

Како да се снајдат без ниедна рака

 

2

 

Како да функционираат без минута сон

 

3

 

Како да гледаат во бебето со часови и да не им се здосади

 

4

 

Како да го фотографираат секој прв пат

 

5

 

Како безброј пати да ја подигнуваат истата фрлена играчка

 

6

 

Како да се разберат со бебето на бебешки јазик

 

7

 

Како да ја подготват секоја намирница во вкусна кашичка

 

8

 

Како да сакаат неизмерно

 

9

Фото: Стјуардеса го надои бебето на патничка
Ти си херој, ми ги наполни очите со солзи. Ти си вистински доказ дека мајките мора да се држат заедно“, беше еден од емо...
9
Календар на вакцинација
Вашето дете треба да се вакцинира за да неговиот организам стекне имунитет на некои од тешките заразни болести. Вакцинат...
5
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
4
Чување на замрзнатата храна
Храната обработена со замрзнување е најслична на свежата храна. Со тој процес се скратува времето за готвење, се намалув...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
Jana9

Dali im davate pasteta da jadat na vasite deca?

Da (67%)

Ne (17%)

Ponekogas (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!