|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

5 супер моќи кои ги имаат само родителите

Редакција Рингераја, 23.3.2016
Да се биде родител бара целосна посветеност, многу трпение и љубов. Покрај тоа родителите развиваат и други посебни способности - кои ги претвораат во вистински херои
Клучни зборови:

image
/11


 

Се справуваат со илјадници работи секојдневно, предвидуваат опасности и подготвени се да се соочат со секој каприц на своето дете.

 

Еве кои се супер моќите на родителите:


1. Способност да кревате со нозете секакви работи од подот

Не е јасно дали оваа способност се развива кај мајките, додека се уште бремени и стомакот го прави наведнувањето практично невозможно, или појавата на "мајмунски прсти" е последица на постојаното носење да бебето на раце во првите постродилни месеци. Облека, играчки и што ли уште не - мајките можат да соберат практично сè од земјата само со прстите на ногата, способност, која е вродена на вистински суперхерои.

2. Рака "термометар"

Постојат стотици видови термометри кои поседуваат какви ли не функции, но една мајка никогаш нема да се изневери себе и секогаш прво се потпира на својот термометар - раката.

 

 

3. Претчувство за непроспиена ноќ

Шестото чувство се уште не е објаснето, но без сомнение секој родител знае кога таа ноќ неговото дете нема да го остави да спие дури за неколку минути. Во еден момент, дури и трепетот во очите на детето започнува да ви сугерира каков ќе биде развојот на вечерта. До времето за вечера ве обзема чувство на ужас кога ќе сфатите дека нема да спиете и оваа ноќ. Позната слика, нели?

4. Мајчина суперсила за носење на детето

Дефинитивно тоа е способност која ја развиваат само мајките.5. Визуелната меморија која ги надминува и компјутерите со поголема точност и брзина

Визуелната меморија е една од супер-моќите кои се потребни на секоја жена која сака да го преживее денот. Онаа одредена играчка на детето, која исчезнала, но е приоритет број 1 без која ќе се појави Трета светска војна, паричникот на сопругот, за кој тој се колне дека бил токму тука до пред минута – вие ја знаете точната локација на секој предмет во вашата куќа.

Мама знае сè, нели ?!

 

Рибиното масло го чува мозокот од штетните...
Рибиното масло може да се заштити мозокот од штетното влијание на отровите, открија научниците
9
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
4
Што значат бројките на амбалажата на млекото?
Последниве години во медиумите и на социјалните мрежи сретнувавме различни информации за тоа што значат броевите на днот...
4
Грчеви кај доените бебиња
Грчевите, познати под името колики кај доенчињата, се своевидно чудо на природата. Нападите на плачење обично започнуваа...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

se za deteto
papagalce

dali dete do 8g vozrast treba da spie posebno vo oddelna soba

da (33%)

ne (0%)

neznam (33%)

ne sum siguren-a (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!