|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Коктел Бунарче

Автор:
Редакција Рингераја

Се пие во големо и убаво друштво :)Подготовка

Во длабок сад измешајте ги сте состојки. овошјето измијте го и ситно исецкајте го. Изборот на овошје е по желба, но мора да ставите лимон. Светлиот газиран сок најчесто да биде Schweppes или Sprite

Време на подготовка од: 5
Време на подготовка до: 10
Број на лица: 4
Kомплицираност: 1

Состав

2 литри бело вино
1/2 литар газиран сок
1/2 литар газирана вода
2 лимони
1 портокал
1 јаболко
суво грозје
коцки ледАнкета

ромско дете
agnes77

дали би посвоиле ромско дете?

да (29%)

не (50%)

не знам (21%)


Број на сите гласови: 80

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!