|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
11.12.2013 20:34:09   
bucko mal
Propolist,cudo od lek mislam za eden den ozdravev.
Grloto mi bese lom,nikogas ne sum bila do tolku.Glasot skros faten,slajmovi,koga spiev navecer se gushev.strashno ufff
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Туку кажувајте некој лек за грлово, гласот ми е скрос фатен, а без него не можам да функционирам на работа.



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 951
   RE: РР Кафемат
11.12.2013 23:13:05   
Malecka23
Ima li nekojj??Ajde na toplo cokolado da se stoplime i zablazime
user posted image

Inaku da vi se pofalam mnogu mi e zabavno po doma zaspav dete mm u kafana a jas??Jas so tetkata Ovulacija ludi zurki si praimeuser posted image Dal da placam il da peam mi e rab..Ako ima nekoj buden i pisuten neka se javi da si poprikazeme inaku tesko mene...user posted image


(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 952
   RE: РР Кафемат
11.12.2013 23:50:21   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Ау, Мами, па јас да спијам до 11 ќе славамuser posted image А вака секој ден во 5 станувам зашто директорот ни смени работно време, па уште од ноќ сме на работаuser posted image Инаку се утепав од пишување во темата за најфорумџија и постот не ми излезеuser posted image

Абе и мене ми е празник,изгледа на нос ќе ми излезе ова спиење.Ќерка ми инаку секое утро е будна пред петлите user posted image ,а пак цела ноќ немам преспиено откако останав трудна user posted image .Прво ми се повраќаше,па потоа мочкав по 15 пати во ноќ,а откако ми се роди ѕверчето само една единствена ноќ има преспиено без да се разбуди,ама јас и тогаш станав едно два три пати од страв да не има Т.
А да да не ти се случува тоа со постовите,кога се најавуваш кликни и на прозорчето "запомни ме на овој компјутер "

Малечка еве ме јас сум тука,ама со другарката твоја што си ја имаш ова подолу подобро иде user posted image
Ајде по една чаша те дружам и одам да гушкам маже
user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 953
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 15:39:44   
Felly RR
Поради технички проблеми недостасуваат последните страни од темата. user posted image
Но да си продолжиме ние со муабетот и со едно новогодишно кафенце.
user posted image
Се спремивте ли за вечер?

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 31.12.2013 16:01:38 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 954
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 15:53:29   
Defne90 RR
Moze moze eve od mene po edna slivova direktno od Malesevijata.Da se zagreeme pred dolgata novogodisna nok.
user posted image
pa nazdravje so zdravje i so k'smet da si ja docekame Novata 2014 i samo ubavi momenti da ve pratat ovaa godina.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 955
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 15:53:55   
Bethany

Додека месото се пече, еве нешто да се загрееме за вечерта user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

Едит: Дефне, ти ептен на загревање user posted image
Разумот ќе ми се помати така, нема да дочекам ни 10 а не полноќ user posted image

Убав помин на сите вечерва, каде и да сте user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 31.12.2013 16:03:28 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 956
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 16:22:36   
vezilka RR
Викам јас дека не треба да.готвам. Отидов јас сарма да правам и отиде пола Кафемат.у неповрат, хи, хи, какви технички проблеми, да.си седам мадро јас подобро да нема бељи. Ајде ќе си го напуниме пак. Гледам овде се почнало со загревање на атмосферата, одлично. Дафне, ќе дрмнам ја од ракијата, барем виеруелно, уште едно сиренце да ставеше.од тоа вашето и ептен ќефот ќе.ми го напраиш.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 957
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 17:00:57   
Defne90 RR
Eve specijalno za Vezilka da si se zamezi so rakijata troa.Pa uzivaj vo prekrasniot vkus na naseto malesevsko sirenje.Barem virtuelno ako ne poveke.Ubav pomin za novata godina i imajte ubava novogodisna nok
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 958
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 17:02:43   
Мамичка85
Ajde od moderatorkite koja e tuka vidov deka falat strani si barav klikot za postavam slika da probam posto ne zgotviv za doma nisto tuka da ve pocastam user posted image i taka ne iskaca user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 959
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 17:45:48   
Melanija RR
Мамичка85 ТУКА е темата за поставување на јадење user posted image уствари на слика user posted image

Ни фали музиче user posted image Marjan Kocev

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 31.12.2013 17:46:18 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 960
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 19:44:33   
Мамичка85
Fala Melanija za kratko Vi prakam castenka user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 961
   RE: РР Кафемат
31.12.2013 22:09:16   
Мамичка85
Poradi toa sto sekoj moment ja ocekuvam Lina da dojde na ovoj svet Vi pripremiv trpeza deka doma nisto ne spremiv ubava vecer i se najubavo vo NOVATA 2014 GODINA user posted image
user posted image

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 1.1.2014 14:48:18 >

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 962
   RE: РР Кафемат
1.1.2014 15:03:30   
mommy_angels RR
Добар ден,мамурни,а? Уште не можете да се отрезните user posted image user posted image user posted image user posted image
И јас од сабајле на рати спиев и еве сега свежа,наспана,маж,дете заспани,па да ве послужам со едно новогодишно кафенце
user posted image
Сме спремале ,па сме се заборавиле.Храна остана за цела недела да истераме.Фала богу ќе се спасам некој ден од готвење user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 963
   RE: РР Кафемат
1.1.2014 15:08:42   
Bethany
Мами, и јас не дека спремав нешто многу количински, и не сакав, ама ете пак остана многу храна и благо.
Со кафенце, јас ќе ве послужам со чизкејкот од малини, после бурна ноќ добра е за освежување.
user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 964
   RE: РР Кафемат
1.1.2014 16:51:25   
Мамичка85
Ajde Srekna vi Nova 2014 godina mnogu zdravje sreka i ljubov Vi posakuvam od se srce mnogu novi ringerajki,user posted image i user posted image pozz sekoe dobro eve ke pocastam pak so nesto user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 965
   RE: РР Кафемат
1.1.2014 23:18:59   
Defne90 RR
Eve me i mene konecno cel den umorna i pospana od burnata i luda nok sinoka ajde da se pocastam i jas za prvpat vo novata 2014.Eve i od mene da se pocastite za da ni trgne novata
user posted image
a uz toj kolac moze i ova da se podosvezite malku
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 966
   RE: РР Кафемат
2.1.2014 7:41:11   
Палешка РР
Леле жениииииии имајте милост...како се отвораат сликиве така воздивнувам, а решив да не јадам user posted image
Кога и влегов сега на руската салата, настрада кутрата таа user posted image

Ај добро утро. Денес само убави работи да правите, оти што ќе правите денес, тоа цела година ќе ви се повторува, таков е денот. Само user posted image , немојте да се user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 967
   RE: РР Кафемат
2.1.2014 8:57:22   
Mihaela 2010
Srekna nova zenski,zivi zdravi da ste mi
Ete me mene na rabota,pola kolegi si spoile i pametno napravile,taka da denes ke go tupime so koleskava,ama malku odmor na rabota ne e na odmet
Znaci denes sto pravime da pazime a????
Aaaaaa a jas vcera belji pravev,ako ne i denes da pravam da mi trgne godinata socna i plodnauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 968
   RE: РР Кафемат
2.1.2014 9:05:59   
mommy_angels RR
Добро утро,за денес имав многу работи во план ,ама откако слушнав кој празник е денес,се предомислив.Вака решив да го поминам денешниот ден user posted image
Палешка диетите за после празниците,сега не е изводливо user posted image
Таму некаде на 8-ми,9-ти нека се јави Михаела со оцетот user posted image
Ајде од мене кафенце
user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 969
   RE: РР Кафемат
2.1.2014 9:09:04   
Mihaela 2010
Da da so mala pauza sum sega...nemozam da go mknam i po gosti ocetot,ama posle site praznici se aktiviram,taman da isfrlam toa toksiniteuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 970
   RE: РР Кафемат
2.1.2014 9:49:15   
LoveableMe RR
Добро утро женички, ајде после софри, јадење, пиење, мезење, да се напиеме по едно кафенце и да замезиме по некое новогодишно благцеuser posted image

user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 971
   RE: РР Кафемат
2.1.2014 11:45:38   
Melanija RR
Добра музика и новогодишно благце баш тоа ми треба user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 972
   RE: РР Кафемат
2.1.2014 13:18:54   
elenak
Добар ден женски,ќе прескокнам јас сето тоа јадење и пиење, не можам веќе.user posted image Ми се спие ми се плаче, заборавив од кога си немам легнато во пристојно време.user posted image Ама денес баталам се, оставам ручекот на свеки и се комирам заедно со детулето оти не можам да функционирам. Поздрав

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 973
   RE: РР Кафемат
3.1.2014 11:40:01   
Mihaela 2010
user posted image
user posted image

Ajde petocki da ve pocastam, ve cekam site..povelete

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 974
   RE: РР Кафемат
3.1.2014 11:45:35   
miana
Убав ден од мене жени!!! Нова година ви честитав во соодветна тема.. user posted image
Јас уште кубурам со дечињава..Малово дете ми има пак напади на бес после лежењето на клиника и се буди со врескање и со кошмари викајки - бегааај,домаааа,тани домааа...и затоа не сум баш способна за дружба но од време на време ве читам.. Поздрав до сите

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 975
Страница:   <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  37 38 [39] 40 41   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?