|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 14:37:16   
Felly RR
Драги наши членови,

од неодамна на РР имаме и забавно катче, каде можете да играте Игри. Моментално достапни ви се две, и можете да ги видите ТУКА, а за извесен период ќе ви бидат достапни уште неколку. Ви предлагам да го посетите нашето забавно катче, и да ги погледнете игрите (ако не сте го направиле тоа до сега) и пишете ни дали ви се допаѓаат.
user posted image
user posted image

Исто така, многу ни е битно да ги слушнеме и вашите предлози - што би сакале да играте на РР, кои се вашите омилени игри!!!

Затоа пишувајте ги вашите предлози овде, а ние ќе се потрудиме да ви ги направиме достапни овде, на РР, игрите со најмногу гласови, доколку постои таква можност.

Па ајде да играме!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 14:45:54   
Felly RR
Јас веќе си ја посеав фарматаuser posted image Многу ми се допаѓа, што не се суши, за разлика од другите фарми на ФБ, па не мора да ја отворам игрицата во точно определно време, туку кога сакам т.е. кога немам друга работа user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 15:01:23   
vezilka RR
Е тек сега нема тргање од РР. Јас сакам детски игри, меморија, сложувалки, со бои и броеви, ако има некоја со кирилочни букви..

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 15:02:29   
Pepelaska *
Може некој ќе ме сфати погрешно или ќе ме обвини дека ширам негативна енергија или може подобро да не коментирам ама оваа идеја воопшто не ми се допаѓа.Незнам која е целта, ама нели РР е сериозен семеен портал каде треба да се научи нешто, да се сподели мислење и слично а не да се садат пиперки и слично.
Ама како што тргнало наскоро изгледа ќе ја посетувам РР за да си играм а не за да споделам/прочитам/научам нешто кое би ми помогнало за одгледувањето на детето и семејството.

Како и да е, најдобро си знае тој што одлучилuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 15:16:07   
vezilka RR
Епа добро, игрите не се задолжителни нели. Кој сака ќе си игра, за останатите остануваат темите и статиите за да се чита и учи нешто ново. Бројот на објавени информации нема да се намалува.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 15:32:28   
Mihaela 2010
Iskreno i mene ne mi se dopadna idejava so igri,ovaa farmava odma me potseti na FB na vremeto koga ja igrav..
Se slozuvam so Pepelaska,no i so vezilka pa koj saka da igra neka igra,ama ako mene me prasavte dali da ima ili ne vakvo nesto na RR ke kazev NE.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 15:52:08   
rina13
Мислам дека треба да има игри едукативни за деца. Како што посочи Везилка пред малце меморија, учење на бои, форми, сложувалки, лавиринти. Нешто што ќе го поттикне развојот на детето може и од оние фигурици што се добиваат со поврзување на бројки. Знаете на времето во весници списанија што ги ставаа во детско катчеuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 16:09:20   
anaana
I mene ne bas mi se svigja delot na igri na forum namenet za roditeli, ili za onie koi planiraat semejstvo.. Ne deka roditelite ne sednuvaat na kompjuter da igraat, ili deka ne treba da igraat, ama sto znam, nekako ne mi odi.
tocno e deka ne se zadolzitelni koj saka ke si igra koj ne saka neka cita temi za koi e zainteresiran vo momentot.
Delot na edukativni igri isto ne go razbiram, iako i jas gi sakam tie igri so memorija i sl, ama sepak bi se odlucila moeto dete da gi uci formite i boite preku igracki (normalno vo razlicni formi i boi) a ne na kompjuter. isto i za slozuvalki i boenki i lavirinti.

Sepak toa e samo moe mislenje, i vo nikoj slucaj nema da ja namali mojata posetenost na rr. jas si go gledam ova kako forum kade dobivam i davam informacii za mnogu raboti, i taka ke prodolzam da si go gledam :))

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
28.6.2013 16:17:14   
Yummy Mammy
Iskreno i mene ova ne mi se dopaga. Vidov deka ima nov tab IGRI, no ne sum stignala da go otvoram. Mislev deka e nesto vo kontekst na sajtot, igri za deca, boenki, memorija ili slicno. No farma?!

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
29.6.2013 21:18:41   
deluxe
Не е лошо да има опција игри,како и на Фб,зошто да не? кој сака игра,кој не сака си чита,нормално.Јас не ги обожавам многу игрите,но немам ништо против.Секоја новина е добредојденаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
29.6.2013 21:20:36   
niki
dali treba da ima ili ne igri na sajtov ne znam, jas sigurno nema da igram
no koga veke ima bi bilo poubavo koga bi gi napravele na makedonski jazik, kolku znam imame programeri pa neka porabotat na toa, namesto da ni donesat od anglisko govorno podracje
detski edukativni igri isto ne bi bilo loso da ima no i tie na makedonski jazik, takvi bi i pustala na kerka mi ponekogas za razonoda

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
29.6.2013 22:49:44   
Carrie RR
Игрите се воведени на сите Рингераја портали и сите предлози и критики се добредојдени. Секој предлог ќе биде разгледан, за да се утврдат можностите истото да се реализира. До 10ти јули ќе се собираат коментари и предлози user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: НОВО - Игри на Рингераја
30.6.2013 18:04:41   
caciana
Jas ke vi preporacam da stavite nekolku cooking games user posted image ...taka da i igrite ke vi pomognat za da se snajdete vo kunja user posted image

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?