|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакам само кај мама
14.3.2011 17:31:27   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Си ги зеде и цигарите назад?user posted image user posted image user posted image


Муфте цигари си ќари user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Сакам само кај мама
14.3.2011 23:26:14   
ananikol
 

  Sega za sega nemam takov problem,vo princip se sto pravam jas okolu bebuskata pravi i mm,samo sto jas go hranam drugo se pravi i toj.Mozebi preku denta poveke vreme pominuvam jas so user posted image  ama zatoa koga ke si dojde od rabota mazle saka da si go nadohnadi izgubenoto vreme pa celo vreme do zaspivanje posle toj  si go prevzema.
Cesto odime i ni idat prijateli i kaj site odi i mnoguuuuu,mnoguuu saka decinja.
Postariot bese epten privrzan za nas (se osamostali na 12g)ama isto taka go nemav toj problem-samo mama ami po dvajcata.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Сакам само кај мама
29.1.2012 15:59:26   
AnnaMolly RR
Кога сме дома сака само кај мене. Ама ако го оставам со свекрва ми нема гајле се додека не ме види. После пак е само „мама, мама“.

Единствено не ме рецка само кога сме кај моите. Тогаш е лепенка за татко ми и ама буквално ништо живо не го интересира! Кога е со него и јас не сум му важна. user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Сакам само кај мама
30.1.2012 14:26:19   
vezilka RR
Јас секогаш се трудев да не биде само со мене 24 часа. Дури бев на породилно кога ќе си дојдеше мажле од работа обавезно поминуваа неколку часа заедно, а во текот на неделата два-три пати одевме на целодневна или кај мајка ми или кај сестра ми. И досега беше добар и не врескаше по мене. Ете од септември навака почнав секое сабајле да го оставам кај моите и не правел нешто многу проблем при разделба. И кога ќе се вратев од работа ќе ми се израдуваше, ќе се погалевме и рикверц на играчките. Арно ама последниве две недели некако ми се измени детето. Кога ќе си дојдам од работа не се двои од мене, само за рака ме држи и сака со мене да си игра. Освен мајка ми и мажле другите не успеваат да го анимираат ако сум јас таму. Вчера дури почнуваше да плаче ако ме видеше да излегувам од просторијата..досега тоа не го правел. Не знам дали му некоја фаза или што?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Сакам само кај мама
30.1.2012 15:20:11   
arh_diz
M do nekade 13 meseci odese kaj sekogo.Go ostavav kaj majka mi koga doagav na gosti za nego bese normalno ne me barase iako ja nemase videno majka mi 4-5 meseci.Posle 13 meseci otidovme sami na odmor koga rece nesaka kaj nikoj samo kaj mene , eve go seuste e takov.Nekogas mm e vo dnevna i toj nesaka da sedi sam so nego me vika mene , ili ako si igra so nego a jas ne sum tamu dotrcuva da vidi kaj sum i prodolzuva da si igra

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 30.1.2012 15:21:02 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Сакам само кај мама
30.1.2012 18:16:11   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Кога сме дома сака само кај мене. Ама ако го оставам со свекрва ми нема гајле се додека не ме види. После пак е само „мама, мама“.

Единствено не ме рецка само кога сме кај моите. Тогаш е лепенка за татко ми и ама буквално ништо живо не го интересира! Кога е со него и јас не сум му важна. user posted image



Последно време Ана моли се што пишуваш за Филип, како јас да пишувам за Михаил, значи кога јас сум присутна цело време само мама мама, јас да го ранам, јас да го облекувам, јас да му наместам нешто ако си игра, се мама, ако излезам од соба, одма и тој излегува, нема шанси нешто да сработам во другите соби или во купатило, зашто одма иди по мене, а таму е ладно
А кога одиме кај моите, М е лепенка за вујко му, ептен го сака, дури и кога ќе вардат бабиве некоја, ако го прашам после кој те вардеше, вујче вели, ако го прашам кој ти го купи ова, вујче пакuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Сакам само кај мама
30.1.2012 18:29:27   
Џесика
Абе фаза е дефинитивно, ама ај кај вас, ами кај мене 3 години и уште мама мама??? пукнав, само јас да го облекувам, јас да го хранам, јас све...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Сакам само кај мама
31.1.2012 9:45:10   
Yummy Mammy
Lele i mojava ima 3 god i e lepenka za mene, ne mozam vo wc da otidam, misli ke i izbegam. Porano ne bese takva, si spiese kaj babite skoro sekoj vikend, si igrase so site decinja bez sram, tetkite ja nosea so niv na kafe... sega koga ke i kazam, sakas li da te nosi mama na balet (na primer) vika, ama i ti da igras so mene. Sakas li da spies kaj baba? Ama i ti da spies do mene. Sakas li vecer tato da ti procita prikazna? Ama i ti da legnes do mene, zaedno da ni cita user posted image Mislammm... ke puknam! A ne sakam da bidam stroga zatoa sto vo megjuvreme trgna vo gradinka, pa i se smeni sredinata i mislam deka od toa najmnogu se isplasi, da ne ja ostavam, a i dobivme i bebe, i toa sto sega sum poveke so bebeto vo race, mislam deka ja dokrajci... siroto moe...


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Сакам само кај мама
24.10.2015 2:41:38   
sonc90
Na 1 oktomvri cel den bev izlezena,imav rabota,pa zapisuvav godina,pa spremav iznenaduvanje za mm za godisnina i duri prikvecer se pribrav,kerka mi cel den vikala po mene...otkako dojdov ne se odlepi od mene....od togas eve skoro cel mesec projde i samo "mama,mama,mama"...znae i drugite da gi spomne ama 95% e mama i samo mi se lepi za mene,da ja drzam vo race,da ja guskam,zaedno da gledame english nursery rhymes,vo wc ide so mene,duri i ni zacestija podoite,prethodno i davav samo 2 pati a od 1 pa navaka po 4-5 pati cica,me trga za bluzata,mi gi fakja gradite,im pee,gi gali...si velam detevo pobudale po mene...taka mi pagja zal na momenti,si vikam sto ke pravam ako pocnam da rabotam ili pak moram da bidam otsutna podolgo...ona i onaka si bese mn vrzana za mene,a sega pa epten,mislis ne ni ja presekle papocnata vrvca...dali se isplasi deteto ili sto e nz,samo znam deka od nea ne mozam ni da mrdnam...moram da cekam da zaspie za da se banjam ili da ja zaspijam navecer za da ideme negde sami so mm inaku nema sansi da mrdnam od nea...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Сакам само кај мама
24.10.2015 16:42:29   
lukajana RR
Јас овој проблем го имам со малото ,седи со сите не викам не ама кога ке и текне на мене одма маме и мора кај маме иначе ке биде лошо.
Е сега многу не му се секирам зашто знам дека ме бара зашто сум цело време со неа, кога би била на работа сакала или не ке мора да се навикне

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?