|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Информации
14.7.2009 15:13:35   
mother 29
jas celata bremenost a i se porodiv vo remedika kaj dr.Pavle Dimcev ama sega razbrav otisol vo sistina vistina?

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Информации
14.7.2009 15:14:15   
mami
според она што го имам слушано а и доктори мене ми ја препорачаа Чаир пред Државна...подобра е

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Информации
14.7.2009 15:15:19   
mis.
тука писшва некои искуства во врска со породилиштата
http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%92%D0%BE_%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B0_%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_%D1%81%D0%B5_%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D1%82%D0%B5%3F/m_224/tm.htm


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Информации
14.7.2009 15:16:12   
mother 29
za poraganje ke te primat samo.ama pozelno e da otides barem na onie bitni skrininzi za da ima dr. uvid barem malku vo tvojata bremenost

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Информации
14.7.2009 15:28:39   
caci8
ok fala decki  na sovete elena ubavo desi projdes jas otidov da spijam kiss na site cao
kese citame po pladne pak


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Информации
9.9.2009 15:34:19   
mami
изворна порака Ванеса

sakam da znam dali e dobro da se pie pregnacare conception za zena sto saka da ostane bremena sum pocnala da pijam se dodeka ne ostanam bremena pred nova godina bev trudna tri meseca ali nesum imala plod tuku lazna bremenost cipa abortirav vo 2 mesec ova godina no od 02/02/2009do sega nemozam nikako da zabrenam dali mozete da mi kazete sto da pijam ve molam kazete sto da pravam

(Одговор на членот caci8)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Информации
6.11.2009 12:52:19   
Barbi30
Mi treba informacija vo vrska so candidata i dali taa vlijae ako sakas da zabremenis i sto ako imas i najnizok stepen na HPV.
Pred dva meseci ginekologot mi otkri deka imam kandida me iskara zosto koristam sapuni za intimna higiena a PAPA testot pokaza najnizok stepen na HPV i mi dade da pijam tableti za imunitet IMUNACE i vaginaleti GINODAKTIL mislam bea i mi rece na kontrola za 4 meseci.
Mi rece i seks samo so kondom no jas nemozam da gi koristam mi pravat iritracija od lasteksot pa zatoa na mm mu dadov terapija za kandidata iako toj nemase simptomi dodeka jas ja piev mojata togas i nemavme seks .
Sto mislite ima li toa vrska ako sakas da zabremenis i dali smeta?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Информации
6.11.2009 12:54:26   
arh_diz
Mnogu pametno sto i mm ja prima taa terapija da ne bide eden se leci a drugiot e zabolen i da se vrtite vo krug. Mislam deka sekoja bakterija smeta izleci se pa posle zabremenuvanje

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Информации
6.11.2009 13:00:10   
Enika
za zabremenuvanje mislam deka ne orai problem mene mi se javuva koga ke mi se namali imunitet ili ako sum piela antiv=biotici jaki pa se javuva.sum prashala ginekolog mi ima kazano deka ne eproblem ali pozelno e da ja kontroliras da ne se javuva.
stos e odnseuva do HPV to bi ti preporacala da odrzuvash imunitet i toa mn.se dodeka se hranos zdravo i vnesuvash antioksidanti se ke bide vo red.Jas imav Cin 1 promena so rana i 6 meseci piev sekakvi vitamini, i se hranev epten zdrabo.znaci bitno e dnevno da vnesuvas antioksidanti( beta caroten, selen, c vitamin, aloe), vcera doznav deka borovnicata e mn jak antioksidant znaci vo golemi kolicini, 1 casa vino na den e isto jak antioksidant, zelen caj i mn dr normalno zdravi rab.Za hov ke ti oreporacam edni tableti od ehinacea so golden seal se kupuvaat od forever living products okolu 800 den se i se pijat dve kutii godisno samo..60 tableti po dva pari na den. Mn se dobri




(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Информации
6.11.2009 13:02:35   
Barbi30
Aj za mene lesno ke odam na kontrola i ke znam no mm nesaka doktori i nikako da smislam kako da go nateram da odi na doktor da proveri sve a koga ke mi tekne deka treba da dade i primerok od sperma toa e katastrofa nikako izvodlivo ne e takov tip koj odi po doktori.
Nekoja ideja ili nekoj sovet ?

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Информации
6.11.2009 13:05:13   
Barbi30
Fala Enika za vitamini pijam i jadam samo ovosje i zelencuk a tie ke gi zemam obavezno mi imaat spomnato deka se dobri
user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Информации
6.11.2009 13:16:56   
Enika
zemi i aloe gel od forever living products...ja edno 6 tubi imav ispieno koga mi otkrija:)

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Информации
6.11.2009 13:24:11   
srekna mama
само да се зголеми имунитетот-витамини,алое,физичка активност


(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Информации
6.11.2009 13:34:37   
Barbi30
Fala vi mnooogu jas bev malce uplasena mislev deka toa so vitaminite za imunitet e glupost posumnjav vo doktorot prv pat se soocuvam so vakvo nesto iako me tesat deka sekoja vtora zena dobiva candida i HPV sepak mi bese krivo zosto bas jas
Sepak fala sega sum posmirena user posted image user posted image

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Информации
6.11.2009 15:21:27   
Enika
eh mila ja koga doznav deka iam HPV visoko rizicen celo scenrio i glava si napraiv...dva dena od krevet ne stanav u deresija padnav!veruvaj mu na dotorot...virost ke bide cel zivot vo tvoeto telo samo treba da ne mu dovolis na organizmot da bide bez dovolno dobra odbrana!!!ne e tolku strasno sea ko ke razmislam:)i bez stres normalno...probaj i toa da go namalis i ignoriraj se sto vlijae loso na tebeuser posted image

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Информации
9.11.2009 14:36:47   
Barbi30
Fala na site za informaciite namaliv so se i so stres i so cigari jadam samo ovosje i zelencuk vo izobilstvo se prirodno po malku mevce pa ke pocnam i so vnesuvanje plus vitamini otprilika znam koga mi se plodni denovi meram temperatura so mm sme redovni heheuser posted image user posted image pa daj boze i jas da se pofalam do nova godina so user posted image ili posle 2010 hehe
STISKAJTE PALCI

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Информации
9.11.2009 14:39:47   
Bogdancanka
Ајде барби30 стискаме палци дај боже што поскоро да дочекамеuser posted image сите што посакуваме да ни се насмевне и нам срекатаuser posted image

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Информации
9.11.2009 14:40:35   
mother 29
 user posted image   user posted image само напред!ке биде едно бебенце,осекам јас!!!!!

само внимателно со креветите,немој вакво нешто хехехееuser posted image

user posted image

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Информации
9.11.2009 14:43:06   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Информации
12.11.2009 13:19:11   
Barbi30
user posted image user posted image user posted image user posted image
Moze ke treba i nova spalna user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Информации
12.11.2009 13:25:44   
Еца
море и две спални нека бидат, само нека има бебулеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Информации
13.11.2009 0:21:06   
denicka
Barbi30 daj boze sto pobrzo da vidis user posted image  ili user posted image  a na soprugot ke mu objasnis deka ne go pravis toa samo za sebe tuku i za nego. odnosno za vasata idnina, za vas dvajca. takov bese i mojot se dodeka ne mu se kaciv na glava i svati deka mora da odi. ne zasto mu dosagav tuku deka e taka najdobro za dvajcata.
mojot za bolnica, ambulanta, lekar ili lekovi ne sakase da cue, ama da vidis sega kako e smenet. se sto treba pravi i pie lekovi ako treba uz mene. i (ponekogasuser posted image ) doaga so mene na pregled . ne ja gubi bitkata i ne se otkazuvaj. samo resitelnost ti treba user posted image user posted image   i NEGOVA podrska sekako

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Информации
15.11.2009 21:48:01   
Barbi30
user posted image user posted image user posted image mene me nemase ovie denovi ama pred da dobijam nemam volja za zivot denes sum podobro pa sakav da prasam sto ja podobruva spermata kaj mazite od ishrana i vitamini sto da se koristi sekojdnevno????

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Информации
15.11.2009 21:53:51   
Bogdancanka
Здр Брарби30 на нас за подобрувајне на спермата ни беше препорачано да се јаде мислам мм да јаде многу лешничи,бадеми,кикирики непечени,ореа,семки од тиква.....

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Информации
15.11.2009 22:09:24   
Barbi30
user posted image eee super mojov se davi vo niv a ke gledam da mu go zgolemam i vnesot na vit C B6 B12 E Zink Ca ....... i uste nesto imase ne mi teknuva pa ke cekame rezultat hehe

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?