|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс со кондом или без?
14.7.2010 23:24:40   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Извинете.....а што беше тоа секс? user posted image


user posted image user posted image user posted image Палешка и на тебе ли не ти се сака или во друго е проблемотuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Секс со кондом или без?
15.7.2010 0:57:33   
ikki

Dodeka bevme vo vrska so kondom (imase slu4aevi bez ama mn malku), a sega dodeka sme vo brak bez kondom.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Секс со кондом или без?
15.7.2010 0:59:50   
Viktori
мене еден унутра ми остана, со прсти си го вадев... сеа не знам шо да праамuser posted image
на апои ќе си се префрлам пак....user posted image
ама па апчиња да пијам за да висам на рингераја  ноќе не ми иде у глава user posted image user posted image user posted image
не се исплаќа апчиња да пиеш без 10 пати секс неделно, по моја математика.....
треба да се уозбилам малку...user posted image
user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 15.7.2010 1:00:54 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Секс со кондом или без?
15.7.2010 1:09:21   
Тања РР
user posted image user posted image user posted image Виктори ме насмеа со математикатаuser posted image user posted image

Ние додека бевме во врска имавме секс исклучиво со кондом заради мојата параноја а сега користиме само одвреме навреме, особено втората рундаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Секс со кондом или без?
15.7.2010 1:42:23   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom


user posted image user posted image user posted image Палешка и на тебе ли не ти се сака или во друго е проблемотuser posted image



Немаме кондом, ма user posted image
Се зезам. Додека да ги успијам децата мм веќе 3-от сон го сонува user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Секс со кондом или без?
15.7.2010 12:10:09   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

user posted image user posted image user posted image Виктори ме насмеа со математикатаuser posted image user posted image

Ние додека бевме во врска имавме секс исклучиво со кондом заради мојата параноја а сега користиме само одвреме навреме, особено втората рундаuser posted image user posted image user posted image



море јас озбилна си бев  user posted image user posted image
да се труеш со хормони за два три пати неделно, не иде. Ама па тоа искуството погоре опишано не иде па ич user posted image  


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Секс со кондом или без?
15.7.2010 21:46:36   
vezilka RR
До пред да почнеме да го праиме бебево јас се држев до девизата „без два кондома, не излагај од дома“ user posted image user posted image user posted image Сега за сега сексот ни е забранета именка, а за после веројатно ќе се вратиме на старата девиза дур не се одлучиме за второ user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Секс со кондом или без?
21.9.2010 14:46:53   
mosa
koga kako sekogas razlicno i vo vrska i sega se slucuva i bez kondom vo vrka pocesto.zato sega imame user posted image .vazno da ni e dobro i menemi e poubavo bez kondom.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Секс со кондом или без?
3.10.2010 15:58:28   
mosa
bez kondom sekako podobro mi e mislam poubavo i nego i mene.znaeme deka e opasno nekogaz koristime kondom.ama sepak poubavo e bez koga ke stavi kondom nekako me nervoira me zulj grebe vaka e pododbro.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Секс со кондом или без?
6.6.2014 1:59:03   
Defne90 RR
Додека бевме во врска воопшто не практикуваваме кондом со мм.Ни после откако се породив со првиот син не практикувавме.Ама откако се породив со вториот син секогаш практикуваме секс со кондом.Некако така ми е посигурно и можам максимално да се опуштам.А дека е поубаво без кондом е поубаво ама и понесигурно.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Секс со кондом или без?
6.6.2014 11:22:18   
nataly86
Дефинитивно БЕЗ!

На почетокот од врската беше со кондом онака повеќе од принцип некој user posted image како што се продлабочуваше врската така полека исчезнуваа од животот...па да ви кажам немам кондом видено сигурно 5 годи и кусур user posted image Кога почнавме да правимеuser posted image секој ден беше муабетот толку пари сме дале за кондоми да сме знаеле дека не бива барем ќе сме заштеделе и уживале..

Инаку кога разговараме со мм како ќе биди откако ќе се породам стално е муабетот пак со кондом??? одговорот е ај неее user posted image

п.с. сега да добијам зелено светло за user posted image би прифатила и со 3 кондоми ....многу време се направи а има и уште времеееuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Секс со кондом или без?
7.6.2014 0:05:56   
deluxe
Дефинитивно со кондом!!! Мирна главаuser posted image user posted image Дури да се трескам секој месец додека добијам(кај мене лесно се фаќа работатаuser posted image ) вака си спијам мирно.Не ми смета воопшто ниту на мм ниту мене,и во врската и во бракот си ги употребуваме,пауза од нив кога работевме на случај ,и толкуuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Секс со кондом или без?
13.8.2014 15:26:17   
Mila mamicka
Досега мислев дека сме единствен брачен пар што има односи со кондом, па мило ми е што прочитав дека не смеuser posted image . Во текот на седумгодишната врска и четиригодишниот брак, односи без кондом сме имале само додека го правевме бебето и во текот на бременоста. Инаку цело време со кондом. Така ми е некако посигурно и можеме повеќе да се опуштиме, без да мислиме на други работи. Не ми смета ни мене ни на мм. А пошто синчето ни се фати од прва, не би ризикувала без, освен кога би планирала бременост.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Секс со кондом или без?
30.11.2014 21:11:58   
scared RR
Сега кога правиме дете без кондом нормално, пред тоа најчесто со кондом, ту ама пари фрлавме на тој дурекс user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Секс со кондом или без?
30.11.2014 22:53:11   
nataly86
Си го читампогоре постот и се сеuser posted image сеуште сум ана истито став БЕЗ еве и се породив и пак си тераме без, па нека биде што ке бидеuser posted image user posted image user posted image се тешиме дека не фака кај насuser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Секс со кондом или без?
30.11.2014 23:20:05   
caciana
So kondom definitivno! Mirna glavauser posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 66
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?