|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 16:13:21   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Епа мианке ти така пиша, си викам што ве знам, а штом не е така, кажи како е чим веќе не стаи на мисла user posted image

Tocno ,jas si se namestiv,ama ne mislev bas taka.... user posted image user posted image user posted image
Dosega sekogas sum dozivuvala i toa zaedno - moze da vidite pogore i stranici prethodno..user posted image
Lele ama se pravdam user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 16:29:59   
Ikana
Ич не ми е јасно како сите свршувате од поглед само??? Па ако изусти збор некој...па па па кровот ќе паднеuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 16:31:49   
Cipi Ripi
Оргазам СЕКОГАШ.... два пати минимум!user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 16:35:03   
bebence19
hihihi temava e mmm......jas nema da ve lazam imalo momenti koga jas ne sum doziveala orgazam megutoa toa ne e poradi toa sto maz mi ne go biduva tuka bilo poradi nekoj moj licen problem vo momentot iskreno jas uzivam veruvam kako site vas vo sex-ot so MM i mozam da zaboravam ako nekoj pat i ne go doziveam vrvot ........

a dali toj znae deka ima vakvi momenti mislam deka da......

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 16:45:26   
Ikana
Мижи Асан да ти баам работаваuser posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 16:51:20   
bebence19
ikana ne znam dali za mene e odgovorot ama aj da bideme realni ne dozivuvame sekoj pat orgazam neli???????

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 17:05:49   
Ikana
Зашто бе сите се осеќате хостилни спрема менеuser posted image
Не е за тебе воопшто, прочитај ги претходните мои постови...
Бебенце19, ти си една од ретките која беше искрена на темава user posted image


< Поракaта ја уредил Ikana -- 15.10.2012 17:12:24 >

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 17:15:10   
bebence19
pa neli zatoa se druzime tuka za iskrenost mozam da se pravam bilo sto no sepak site znaeme koja e realnosta neli ?

pozdravce user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 17:16:03   
Ikana
Да си ми жива и здраваuser posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 17:35:47   
lilicka
Скоро секогаш само еднаш ми се има случено да не......до сегаа,но нема да дозволам да се повтории!!!!user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 17:58:48   
niki
jas ke zaklucam deka vi e poprilicno dosadno vo seksot cim stalno dozivuvate orgazam
nimfomanki edniuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 20:26:25   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Зашто бе сите се осеќате хостилни спрема менеuser posted image
Не е за тебе воопшто, прочитај ги претходните мои постови...
Бебенце19, ти си една од ретките која беше искрена на темава user posted image


И јас си бев искрена во одговорот, Најискрена. Е сеа некој што ме направи нимфоманка бидејќи сум имала секогаш оргазам- Но комент на ова!!! И зошто мислиш дека не сум искрена?
Еве ќе објаснам, кај мене е вака: сексот може да биде секаков, и "на кров"- интересен, и лежечки- досаден, сеедно, маж ми точно знае како сакам за да можам да свршам.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 20:41:17   
Ikana
Леле дај олабавете луѓе, сите си кажуваме што мислиме, ако ве вреѓа моето мислење, ваша работа.
Ако си имате оргазми на секој обид, пак ваша работа.
Споделување на форум...сечија работа...
Така да уживајте малце, и трк на оргазам! Потреба од докажување, со сопругот во кревет, а не на јавен форум!

П.С. Јас не нареков никако никого, само си коментирав на вчудоневидувачкиот процент на оргазми на форумов.
Некој излив на емоции спрема мене Ципи Рипи? Бидејќи мојот пост го цитираш а има 10 други кои се однесуваат на истото, со многу посликовити зборови.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 15.10.2012 20:44:26 >

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 20:56:53   
kikicka
Па така бе маче,има да гаѓа у точка па шо сака нека биде!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi





маж ми точно знае како сакам за да можам да свршам.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 21:04:22   
kikicka
Во последно време....пропуштам преку една тура се дешава да имам!


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

sekogas,bez promasaj

ako nema orgazam isto kako niso da ne sum praelauser posted image



потпис,ама некогаш ми се случува и пред него user posted image тралаллала



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 21:07:31   
kikicka

Свршување: 11 типа на женски оргазам

Клиторисот важи за најчувствителниот дел од женското тело, но жените може да свршат и на многу други начини. Оргазмот може да се доживее дури и преку обична масажа на телото, се разбира сè додека знаете да ги допрете вистинските места.

За да возбудите жена не секогаш ви е потребен пенис. Верувале или не постојат 11 начини да ја доведете својата сакана до сексуална кулминација.

Г-точка за женска ерекција

На предниот дел од ѕидот на вагината се наоѓа Г-точката или уште наречена вагинално перниче. Со возбудување на оваа точка жената доживува незаборавен оргазам.

Чудо од клиторис

Најголемиот дел од жените доживуваат врвно задоволство токму преку стимулацијата на клиторисот. Истиот може да се возбуди со јазик, со лизгање на пенисот и со различни типови на допири со раката.

Бавен внатрешен оргазам

За овој оргазам е потребен труд и од двата партнера. Жените го опишуваат како помалку интензивен за разлика до оној кој доаѓа на брзина, но далеку подлабок.

Тантрички оргазам

Ова е смирувачки оргазам преку кој се ослободуваат негативните емоции додека жената се полни со еуфорична енергија. Ова е врвот на тантричкиот секс.

Од мисионерска поза до точката А

Веднаш до Г-точката е сместена уште една стимулирачка точка, А. Најлесно се возбудува со брзо триење додека жената е во мисионерска секс поза.

Длабок оргазам

Ваквиот оргазам се добива кога се стимулира најдлабокиот дел од вагината, непосредно пред влезот на матката. Овој оргазам е мошне интензивен.

Пронајдете ја U –точката

Уште еден вид на оргазам кој се добива преку возбудување на пределот помеѓу уретрата и вагината.

Оргазам на гради

Некои жени самото допирање на градите го доживуваат како некој да им го милува клиторисот. Чувствителноста на градите е различна од една до друга жена.

Бакни ме

Дали ви се случило некогаш да ја бакнувате својата девојка, а таа буквално да полуди во вашите раце? Жените може да доживеат оргазам и за време на бакнувањето, вшмукувањето и грицкањето на нивните усни.


Масажа

Дури и кога ја масирате има големи шанси да ја доведете својата драга до свршување. Понекогаш таа се возбудува на вратот, друг пат на рацете, а понекогаш и на стапалата. Сè e во игра.

Жените се визуелни типови

Возбудете ја со добар еротски филм или пак со провокативни фотографии. Освен мажите и жените може да свршат со помош на вакви нешта.

Совет плус: секогаш кога можете да имате секс направете го тоа. Изговорот дека имате главоболка е најлошиот што може да го измислите бидејќи оргазмот ја зголемува толеранцијата на болка за неверојатни 107 проценти.

Извор:Идивиди

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 21:08:16   
Ikana
АААА Кика не така, мора секој пат иначе квотата ја расипуваш user posted image Те молам. Форумов мора да стенка едногласноuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 21:22:51   
kikicka
Ти Икане квариш просек,од тебе и мене ме фати user posted image user posted image
Не си ти за тука...треба за тебе една тема за Апстиненција!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

АААА Кика не така, мора секој пат иначе квотата ја расипуваш user posted image Те молам. Форумов мора да стенка едногласноuser posted image



< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 15.10.2012 21:23:27 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 21:30:01   
Ikana
Отвори ми ма Кика, части една темаuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 21:34:40   
kikicka
user posted image Не бе повели ти user posted image user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Отвори ми ма Кика, части една темаuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 21:40:58   
lilicka
Абее далеку од нимфоманка дека сум....туку на некој жени како да им е криво кога ќе кажеш дека секојпат е тоа тоаuser posted image мислам не само на форумов туку она уз мубет меѓу пријателки....хахаххахахuser posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 22:23:50   
Cipi Ripi
Икана, не сме се фатиле за тебе, барем јас не, ама ти викаш дека бебенце19 била една од малкуте искрени на темава....јас само сакав да ти кажам дека и јас сум искрена на темава. И си кажав, тоа е тоа, најискрена!
А во мојот пост вратив и на друг пост, не само на твојот, ама тој не го цитирав, и ти одма мислиш дека некој се фатил за тебе.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 22:27:19   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Па така бе маче,има да гаѓа у точка па шо сака нека биде!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi





маж ми точно знае како сакам за да можам да свршам.



Е не, ќе се заебавамеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 22:42:40   
Ikana
Добро за оние што не знаат еве јас делам поени за искреност, ако сакате поен слободно цитирајте ме user posted image
Мислам чаре нема, одма тужи ме за клевета....ц..ц...ц...
Или ти се прави муабет со мене? user posted image

ЕДИТ:
Не можам веќе да се замарам со нечие разбирање или неразбирање на хумор, зафрканција или сеир, така да јас си легнувам, а вие слободно продолжетеuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Икана, не сме се фатиле за тебе, барем јас не, ама ти викаш дека бебенце19 била една од малкуте искрени на темава....јас само сакав да ти кажам дека и јас сум искрена на темава. И си кажав, тоа е тоа, најискрена!
А во мојот пост вратив и на друг пост, не само на твојот, ама тој не го цитирав, и ти одма мислиш дека некој се фатил за тебе.



< Поракaта ја уредил Ikana -- 15.10.2012 22:47:22 >

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Оргазам- секогаш или?
15.10.2012 22:52:36   
Cipi Ripi
Безвезе муабет! Нели форум е??
Мене ама ич не ми се расправаше на оваа тема. Се што сакав да кажам, си кажав.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?