|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Совети за утрински секс
29.1.2012 15:53:37   
AnnaMolly RR
Што е тоа утрински секс? user posted image user posted image user posted image

Сериозно, јас не сум баш за тоа. Сакам прво да се измијам лице и заби, да си одам во ве-це и да се расонам, па после може user posted image Ама до тогаш детулево ќе стане и ајде чао, утрински секс!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот bordan)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Совети за утрински секс
29.1.2012 16:06:53   
Ikana
Vikendashki toa e "a must"! Najubavo rasonuvanjeuser posted image
Edvaj cekam pak da pocnemeuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Совети за утрински секс
29.1.2012 16:23:38   
kapina
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Vikendashki toa e "a must"! Najubavo rasonuvanjeuser posted image
Edvaj cekam pak da pocnemeuser posted image
i jas isto

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Совети за утрински секс
30.11.2014 21:36:13   
scared RR
Последно време само утрински практикуваме user posted image тогаш најмногу имало шанси за правење бебе ни кажаа и ние сме послушни user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Совети за утрински секс
30.11.2014 22:41:35   
nataly86
Наутро сакам да се измијам да се напијам кафе па после ако биди...а мажле сака па некогаш се прават компромиси user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Совети за утрински секс
30.11.2014 23:24:10   
caciana
Nautro sum sonliva,ne mi e do Taa rabota.Tesko mrdam togasuser posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Совети за утрински секс
28.1.2015 23:11:14   
mommy_angels RR
Утрински секс !?! Тоа беше нешто реално или замислен поим user posted image Некако ми е бледо во сеќавање и мислам дека го сакав,арно ама заборавив како изгледа user posted image user posted image Ај кога ќе ми порасне детето ќе напишам овде дали ми се допаѓало или не user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Совети за утрински секс
28.1.2015 23:35:04   
lukajana RR
Сигурно ти се допаѓало ама не се сеќаваш од на Палешка рр водкатаuser posted image ,е мене ми се допаѓа за да ми почне денот со мерак да не викаат на работа оваа дошла нее..на user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Совети за утрински секс
28.1.2015 23:40:34   
mommy_angels RR
хахаахахахха и јас така викам за оние нак*****те што лечат комплекси по невини жртви
А за ова другово,не ми текнува како беше од детево-ранобудник user posted image Еднаш во сред ноќ,јас и мм на излет user posted image во дневна,а таа ете ти ја ми вика,мама ти каде беше user posted image
Среќа работата беше завршена и мама беше повторно во пижами user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 28.1.2015 23:44:35 >

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Совети за утрински секс
29.1.2015 0:00:20   
lukajana RR
Леле такво нешто уште не ни се случило моиве не одат во градинка и сабајле спијат ,ноќе не можеш да ги легнеш

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Совети за утрински секс
29.1.2015 3:08:09   
Defne90 RR
Јас па никогаш не сум сакала утрински секс.Мене утрото ми е повеќе за сама со кафе и цигари во рака.Секогаш тешко се рассонувам па додека тоа да се случи не сакам замарање од страна на никој.user posted image Така да ја повеќе си го сакам оној вечерен секс отколку утринскиот.И тоа отсекогаш било така не само сега затоа што имаме и деца.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Совети за утрински секс
29.1.2015 12:15:43   
bucko mal
Jas go obozavam utrinskiot seks.Naspana,odmoren super pochetok na den.Arno ama poveke od dve godini imam zaboraveno kako beshe,aj neka potporasne dete pa ke se potsetime.user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Совети за утрински секс
29.1.2015 12:39:58   
Mihaela 2010
I jas ko Defne ne obozavam utrinski.ednostavno ne mi odi, uste u krevet bas i ne mi doaga.ama zatoa navecrr mi e najubavo..sredena spastrena uf ufuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Совети за утрински секс
21.3.2015 9:44:19   
Snow Angel
Scared RR во право си,јас така забременив.Утринскиот секс навистина помага за да се забремени.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Совети за утрински секс
21.3.2015 16:44:17   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Angel

Scared RR во право си,јас така забременив.Утринскиот секс навистина помага за да се забремени.

И јас така забременив со првото, после долго време обиди.
Наутро е телото топло, цирклулацијата е подобрена, така некое објаснување читав од некој доктор зошто се зголемени шансите за забременување тогаш, па се обидовме и со тоа. Ама за ова не треба ни од кревет да се станува, туку право во акција, онака ко на филм user posted image

Инаку, повеќе сила и желба имам сабајле или преку ден, откога имаме дете во најчесто тогаш практикуваме, навечер веќе не ми е до ништо освен да легнам. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 21.3.2015 16:45:32 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snow Angel)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Совети за утрински секс
24.3.2015 0:26:26   
mamicki
Не го сакам.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Совети за утрински секс
24.3.2015 0:51:06   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Ако сакате утрински секс навистина е важно да се пробудите рано за да не бидете нервозни од помислата дека ќе задоцните на работа. Затоа наместете го алармот така да имате доволно време за утринско мазење.

Утрински секс за добар ден   
Утринскиот секс е одличен за почеток на денот. Потоа цел ден имате насмевка на лицето, а на работното место ќе бидете помалку чувствителни на стрес. Па вреди да се проба, зарем не?


Prvo najvazno nesto za mene e da si pospijam kolku sto e mozno povekje user posted image kakvi alarmi kakvo budenje. Dodeka nemav dete praktikuvav i vistina e taka kako sto e pisano vo poslednite redovi vo delot koj go citirav. Sepak mislam deka poubavo e da se praktikuva ako se nema obvrski, ne bi stanivala ni koga bi odela na rabota

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Совети за утрински секс
24.3.2015 11:01:08   
Defne90 RR
Не сакам утрински секс.Наутро едвај очите успевам да ги отворам а не па на секс да мислам.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Совети за утрински секс
24.3.2015 14:53:00   
Kvisko
Јас го сакам единстевно во викенд варијанта кога можам да раат да се опуштам и да уживам во тоа. Никако преку недела кога ми е некако избрзано. Ама пре дота морам да одам до тоалет па после може се да тераме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 44
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?