|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 8:28:01   
samanta
da sakam!!!Ne mi docni ama pravev sabajlevo 2 testa i nisto!!!Inace rani mi e za men...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 8:30:12   
mami
може да си ама е сеуште рано за да го видиш на тест...почекај уште некој ден па направи пак, или ако не те држи место оди прави крвна слика...и чекаме да ни кажеш дека има user posted image

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 8:31:20   
samanta
sakam ama mi pokazuva deka ne sum a mislam deka sumuser posted image ama ke pocekam uste malce

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 8:32:07   
none
znaci ne ti kasnelo trudna si ,a osekas li nekoj signaliuser posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 8:43:51   
samanta
da kako ne!!!Odam nonstop  na vo tojlet mokrenje user posted image krcevi vrtenje!!??

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 9:28:27   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: samanta

da sakam!!!Ne mi docni ama pravev sabajlevo 2 testa i nisto!!!Inace rani mi e za men...


Штом ти е рано за менструација многу е рано и  на тест да покаже, треба да почекаш да ти доцни па тек тогаш. Појди си на гинеколог и преку крв испитај, што се маткаш со тестови, кога веке се сомневаш и имаш симптоми.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Знаци на бременост
21.10.2009 10:14:08   
none
daj boze da siuser posted image samo nemora da znaci,kaj mene na primer bea gradite i dole me bolese kako da mislis ke dobijam,i osetliva na mirisuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Знаци на бременост
27.10.2009 5:42:07   
samanta
Ve Bolel li stomakot kako so igla nekoj da ve bocka i zeludnikot mngu me boli sekoj den !!!user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Знаци на бременост
27.10.2009 8:08:40   
none
draga samanta stomakot kako grceli i slicno moze da e reakcija a so zeludnikot nema nikakva vrska barem jas taka znam ,koga treba da dobies eve i jas sega ceka mda vidma ovoj mesec kako ke bideuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Знаци на бременост
28.10.2009 3:18:02   
samanta
ok ke pocekam i ke vi kazam ,ama ne samo zeludnikot ,sakav da vi kazam deka i jajnicite me stegaat i kako so igla da me bocka nekoj vo stomakotuser posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Знаци на бременост
29.10.2009 9:40:24   
none
draga samanta kazi ni dokade si ima li nesto novo,ajde izraduvajne i jas cekam da vidam sega treba da ne dobijam na 2 pa ajde dvete da sme user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Знаци на бременост
31.10.2009 0:53:35   
samanta
Ajdee daj bozeuser posted image Jas treba na 11!!!Pa ke vidime cekam da mi kazes!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Знаци на бременост
31.10.2009 8:05:32   
none
d utro samanta,jas imam custvo deka ke dobijam a treba na 2 lelee do koga vaka  od maj mi se slucuva ova sekoj mesec vo iscekuvanje na bebeuser posted image

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Знаци на бременост
31.10.2009 8:09:11   
ripce
И претходно напишав... немој да се нервираш, стресот во голема мера влијае... опушти се, верувај дека наскоро ќе дојде бебето... нормално извршувај си ги секојдневните активности и не се оптеретувај со тоа... ќе видиш дека ќе биде

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Знаци на бременост
31.10.2009 9:41:50   
mis.
И јас се сложувам со аница колку повеќе мислиш и си преокупирана со бреманоста толку помали се шансите за две црти.Отпушти се,не мисли на тоа и само по себе ќе си дојде.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Знаци на бременост
2.11.2009 1:23:03   
samanta
Ajde ne se sekiraj ne misli na toa i samo po sebe ke si dojde ke vides!!!I jas kako tebe samo cekam:(Amam mislam deka treba pomalku da mislimeuser posted image Pozz ke ti pisam so ke bide so meneuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Знаци на бременост
2.11.2009 14:39:06   
none
epa jas pak dobiv deneska user posted image taka i pisuvase spored kalendarot pa na zdravje pak isto, e toa e 38 godini i edvaj edna dve jajce kletki zna m deka e toa,ajde samanta barem ti izraduvajme da ne dobiesuser posted image

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Знаци на бременост
2.11.2009 14:46:51   
mother 29
 user posted image   user posted image   user posted image   user posted image  многу ми е жал ,ноне.ај следен пат!

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Знаци на бременост
2.11.2009 14:53:23   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image none, не се секирај и не се откажувај, ќе биде сигурно..биди истрајна..ај па од наредниот месец заедно ќе чекаме user posted image ...;))))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Знаци на бременост
2.11.2009 15:00:01   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image цела рр навива за вас идни мамички, што побрзо да видитеuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Знаци на бременост
3.11.2009 3:21:39   
samanta
user posted image user posted image user posted image Mn .mi e zal sledniot pat sigurno ke bide!!!I jas mislam deka ke dobijam liceto mi e nafrleno:(Nezz ke vidam sega na 11 odvaj cekam NE SE SEKIRAJ SE KE SI DOJDE NA SVOE VREME !!!user posted image user posted image POZDRVCE

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Знаци на бременост
3.11.2009 9:33:38   
none
isto i jas vidam li edna bubulicka na liceto znam.toa e.pozdrav

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Знаци на бременост
5.11.2009 0:11:22   
denicka
utre zadutre treba da dobijam. a nekako imam cudno custvo deka mi se povraka ama nisto. liceto mi e cisto i ni gradi me bolat ni odam vo wc. ima li nekakva vrska?edvaj cekam da ne dobijam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Знаци на бременост
5.11.2009 0:19:48   
Anushka
Деницка драга, и јас едвај екам да не добиеш!
Ама, во симптомите на бременост се и градите напнати. Може и да те болат, и напнати да се, и стомак да те боли како да ќе добиес, а да не добиеш и да си трудна. Треба да знаеш дека и почнува да и се лоши малку покасно...
Ама, you never know.  Опушти се и се` е можно!!!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Знаци на бременост
5.11.2009 0:36:27   
denicka
falati Anusha najmnogu. veke smaceno mi e od cekanjeuser posted image  sekoj mesec edno te isto. koga ke dojde vreme za dobivanje, kako da me faka nekoja panika. ednostavno e posilno od mene. ama pak si vikam nema otkazuvanje  user posted image  user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на: