|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:28:06   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image user posted image
koga bi bila vo moznost, so sigurnost site bi ve pokanilauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот lila30)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:34:03   
dragana_vane
Koga ke bide svadbata? da ve dzirnam od nekoe kose/user posted image pozadi zgradata!user posted image , Super odluka!! Nema za zalasis sigurno,

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:35:33   
ananikol
 

Adrijana.....ja znaes onaa starata izreka

Ponudeni ko pocasteni..

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:38:20   
Enika
Една маса посебно за рр-ки user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:40:26   
mother 29
хехехе се зезна, што сподели со нас!?
сега ке треба пак да се организират..ама сега ми е во комшии,Идамuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 13:42:12   
BILE.F
И јас би сакала да ве поканам сите! На сите да им објаснувам е ова е моето семејство, а ова е моето рр семејство!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 14:00:55   
Bibi_S
Јас не можам да ја сфатам таа голема желба за свадбаuser posted image . Еден куп луѓе од кои со повеќе од половината не ни живееш, дел дошле сеир да гледаат, опа ихаха сите, и на крајот најизмалтретирани зетот и невестата, па ако има и бебе и тоа ќе се малтретира. Јас сум повеќе за фамилијарна прослава со најблиското семејство, чисто да се одбележи денот. А за најблиското сметам околу 50тина луѓе плус минус. Така направивме со мм и супер си поминавме. Тоа се луѓето што најмногу ги сакаме и што ни се најблиски до ден денеска. А свадбата ми е повеќе за народот отколку за нас лично. Тоа е мое мислење. А со тие пари ќе си отидам на некој добар одмор или интересно патување од 15 тина денови или повеќе.



_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Свадба со бебе
24.3.2010 14:29:28   
profesorica
андријана баш ти е убава идејатаuser posted image user posted image user posted image , и зошто да не ако ти сакашuser posted image .

и баш ти е убава сликата како играте сите тројца заедно!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Свадба со бебе
25.3.2010 11:09:56   
BILE.F
Секој си има желби! Не знам дали прочита во мојот претходен пост, зборам за забава со најблиските, со оние што си скоро секој ден, со тие што ја споделуваат радоста и тагата со тебе!
А зборам лично за мене: После сите работи што ми се случија последниве две години, баш би сакала да си направам веселба, а круна на таа веселба да биде присуството на нашето бебче!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Свадба со бебе
25.3.2010 14:30:50   
Natali061
Јас мм и бебушот за 2 месеци прво ќе се венчаме па потоа ќе го крстиме малиот а воедно ќе му славиме и роденден само со најблиските околу 40 души,што значи 3 во едно,се надевам дека ќе си поминиме прекрасно а сега сум во потрага на свечен фустан...така да поддршка и од мене за свадбата и најубав помин!

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Свадба со бебе
25.3.2010 14:34:42   
BILE.F
user posted image user posted image user posted image Natali 061! Да си поминете најубаво, и би ми било мило ако ги споделиш искуствата од подготовките со нас или на пп!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Natali061)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Свадба со бебе
26.3.2010 22:09:44   
Матеа
Зошто да не ако тоа те прави среќнаuser posted image Како ти е убаво така да си правиш и не му ја мисли многу кој како правел, зошто правел или не правел. Секој со фестивалитеuser posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Свадба со бебе
26.3.2010 23:06:06   
Maca25
Браво биле!!! Баш ми е мило што сте се одлучиле на свадба со бебе!!! Се во едно и венчавка и крштевка и журка, а башка ти нема да ја имаш онаа мисла во глава: зошто за мене немаше свадба? или зошто јас не бев невеста.
Јас искрено ич не бев за свадба, сакав само да се регистрираме, еден ручек и толку, ама сега разбирам колку било убаво да се биде невеста. Бирањето на фустан, цвеќе...декорации до оној момент во црква, се е прекрасно. А и вие ќе бидете со вашата најголема радост - уште поубаво.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Свадба со бебе
27.3.2010 1:11:29   
nadica
секако да да да
свадбата е чин кој вреди да се има/помине во животот
СО БЕБЕ а зошто не?
на свадбата т.е. круната на вашата љубов ќе биде присутен и плодот од таа љубов вашата мала принцеза
се надевам дека ќе се одлучите ЗА и дека ќе не вклучиш ти а и останатите како тебе во сите подготовки user posted image user posted image user posted image
со среќа

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Свадба со бебе
27.3.2010 22:16:07   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

секако да да да
свадбата е чин кој вреди да се има/помине во животот
СО БЕБЕ а зошто не?
на свадбата т.е. круната на вашата љубов ќе биде присутен и плодот од таа љубов вашата мала принцеза
се надевам дека ќе се одлучите ЗА и дека ќе не вклучиш ти а и останатите како тебе во сите подготовки user posted image user posted image user posted image
со среќа


Потпишувам !

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Свадба со бебе
30.3.2010 15:37:45   
Adrijana
Zenicki zakazavme za 6 Juniuser posted image , a veke i fustanot go izbrav, i go poracav da mi go sosijatuser posted image , a i za Eva smisliv model, ama nejziniot togas pred svadbata ke go sijat, posto mnogu brzo raste pu puuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Свадба со бебе
30.3.2010 16:03:54   
nadica
aдријана супер баш ми е мило што читем ваква убава вест ајде мила па за се да не известуваш user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Свадба со бебе
30.3.2010 16:06:34   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image obavezno ke ve izvestam za se, mnogu sum sreknauser posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Свадба со бебе
30.3.2010 16:10:08   
nadica
ајде кажи каков фустан одбра?user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Свадба со бебе
20.4.2010 9:30:12   
Adrijana
Si gi kupiv nevestinskite kondurcinjauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Свадба со бебе
20.4.2010 9:51:47   
Aleksandra
Andrijana mnogu mi e milo za tebe sto eden od najubavite denovi vo tvojot zivot ke gi pomines so dvajcata luge sto gi sakas najmnogu na celiot svet. Bravo za tebe i ic da ne ti e maka sto ke bide i Eva na svadbata.
Jas bev na svadba so bebe koe imase okolu 5-6 meseci i toa i majkata bea obleceni vo nevestinski fustani a na bebeto imase kapa kako na vremeto koga imase slikicki so Sara Kej neznam dali na nekoj mu teknuva. Sakam da kazam koga vleguvaa mladencite vo salata tatkoto go drzese bebeto vo race i majkata pod raka i tolku bese ubava slikata celata bev naezena duri i sega se ezam i zaedno site trojca go igraa prviot tanc.
Zatoa pravi si svadba i so sreka neka ti e , pa cekame da stavis nekoja slika za da vidime kolku i dvete ste bile ubavi ....

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Свадба со бебе
20.4.2010 10:12:04   
Adrijana
Фала Александра, и јас баш така си замислувам, да влеземе тројцата и мм да ја држи Ева, и да играме заедноuser posted image
И да и Ева ќе носи невестински фустанuser posted image веќе го одбравме моделот, само уште да го сошиемеuser posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 20.4.2010 10:13:04 >


_____________________________



(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Свадба со бебе
20.4.2010 10:36:16   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

Фала Александра, и јас баш така си замислувам, да влеземе тројцата и мм да ја држи Ева, и да играме заедноuser posted image
И да и Ева ќе носи невестински фустанuser posted image веќе го одбравме моделот, само уште да го сошиемеuser posted image


Колку убаво ќе изгледатеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Свадба со бебе
27.12.2010 1:31:52   
mosa
svadba so bebe interesno bi bilo zs da ne bas hrabar cekor iako jas na mojata 'svadba'bepceto bese vo stomaceto user posted image .nemavme mnogu gosti tuku 50-tina najbliski luge vo edno fino restorance.se bese super osven sto najmnogu mi e krivosto nevestata ne nosese fustan tuku nosev pantaloni i bluza po sveceni i bolero.i sega koga gi gledam drugite kako kazuvaat  za niivnite fustani ili se spremaat za nivnite svadbi i kupuvaat fustani mene mi e mnogu krivo.user posted image .

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Свадба со бебе
18.1.2011 22:49:41   
AnnaMolly RR
Претходната недела бевме на свадба/роденден/крштевка. Три во едно user posted image

Многу ми беше слатко што младенците нон стоп си беа со ќерката, на која и правеа роденден и крштевка истиот ден. И плус жената е 7 месец бремена.
Баш беше супер. Необично ама ептен убаво.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?