|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
30.5.2014 8:31:26   
princessa
Bikini definitivno, poprakticno e. Em polesno se susi koga ke se namokri em podobro za soncanje. A jas i pokraj toa sto imam nekolku para ne sum zadovolna. Idealniot model go nemam pronajdeno a bi investirala i poveke za dobar kostim za kapenje, eden ama vreden. Problem mi e gorniot del, ajde dolniot polesno se pogoduva. Ova leto nema odmor na more pa za naredna godina zdravje ke mu ja planiram.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
30.5.2014 8:53:34   
LoveableMe RR
Зависи кој што сака и како му одговара на телото. Јас преферирам бикини полесно се сушат и не ми држи вода на стомакот.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
30.5.2014 17:38:45   
Melanija RR
Досега бикини ама сакам да пробам и целосен.Немам баш веќе некоја фигураuser posted image
Знаете ли каде низ Ск има поефтини целосни?Немам баш време за шетанција па помагајтеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
30.5.2014 22:18:33   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Досега бикини ама сакам да пробам и целосен.Немам баш веќе некоја фигураuser posted image
Знаете ли каде низ Ск има поефтини целосни?Немам баш време за шетанција па помагајтеuser posted image


На Зелено пазарче по тезгите, има и Оутлет на Сара Фешн на Даме Груев, блиску до Космо, има избор. Да видиш и Теранова, па ќе се споредиш цени/модели. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
31.5.2014 11:21:20   
deluxe
Бикини дефинитивноuser posted image user posted image Ги обожавам,најмногу оние што се врзуваат од страна на колковитеuser posted image user posted image И горниот дел да биде на врзување.Имам неколку пара бикини најчесто во жолто-зелени нијанси ,тие бои дречат на менеuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
31.5.2014 14:49:10   
Defne90 RR
И јас сакам повеќе бикини ама ете после две породувања телото баш и не ми е за излог толку.Се поправив и имам прилично многу целулит и стрии па и јас како и меланија размислувам за целосен костим,па ќе видиме што ќе направиме.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
1.6.2014 23:13:45   
Hopeful RR
deluxe, исто - бикиниии! И тоа со врзување од страна, и горните. Си изнакупив на попуст од Голден Поинт два пара во дречливи бои и си ги менувам, супер се. И баш ми е гајле дали сум слаба или дебела, ионака ништо не се крие во купачи user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
2.6.2014 10:26:08   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Знаете ли каде низ Ск има поефтини целосни?Немам баш време за шетанција па помагајтеuser posted image

Јас лани земав од Сара фешн, беше околу 900 денари. Мислам дека е добра цена, а убав е квалитет.
Исто имаа убави едноделни, јас лани се двоумев за еден едноделен ама поради што немаа мојот број, земав бикини. И многу сум задоволна.

Годинава би сакала еден едноделен, се имам дводелни, а има многуубави и интересни и едноделни.
Секогаш сакав демек да се сончам и на стомакот, и затоа избирав дводелен, и после пороѓајот немам стрии по стомакот, ама поради алергијава очигледно ќе морам да се помирам со тоа дека нема за мене сончање веќе. Па ќе изаберем еден убав едноделен костим user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
2.6.2014 12:08:27   
Melanija RR
LoveableMe RR и Bethany RR ,фала user posted image

А каде е аутлетот, даме груев беше градски ѕид позади собрание ,или сум грешка?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
2.6.2014 12:35:14   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

LoveableMe RR и Bethany RR ,фала user posted image

А каде е аутлетот, даме груев беше градски ѕид позади собрание ,или сум грешка?


Позади Собрание, кога одиш накај Лотарија и слаткара Ескимо, е тука е од лева страна дуќан во блокот Градски Ѕид. Аутлетот е долу по скали, а горе е редовна продавница, така мислам беше.user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 2.6.2014 12:36:23 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Бикини или целосен костим за капење?
11.6.2014 14:07:12   
Kvisko
Јас за сончање си имам бикини за пливање целосен. Секогаш по ислегување од вода пресоблекувам костим па вака ми е попрактично а и бикините не ми се нешто баш пливачка опција.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 86
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?