|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Анален секс??
3.7.2009 16:23:11   
milijana
Fala na site komentari.Znaci ve potkrenav so moite razmisluvanja.Bog saka cista mladina..toa e napisano vo biblijata..taka da komentarite deka podobro ljubav slobodna mesto vojna ne drzat.(za mene) Ne vi se nametnuvam dragi moi..Uzivajte si vie site..sekoj na svoj nacin..ama nemojte sega..Ama i ti si gresela??Moeto gresenje ne e Vase..nitu vaseto gresenje ne e moe.Gesenjeto ostavete go nastrana.Ili polesno e so prst da se vperi vo nekoj drug.Odgovaram..zosto licno sum spomnata...inaku..ne sum vazna jas kako licnost.Moeto mislenje(a i vaseto) e licno.Ne mora da ostavame losi komentari ako ne se soglasuvame okolu nekoja tema.Eden e za..eden e protiv.Sekoj si ima svoja vistina..jas samo citiram od bibiljata,,Bog ja zastitil seksualnosta so brak!,,

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:35:19 >

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Анален секс??
3.7.2009 17:43:41   
Еца
И што дакажам после сите овие коментари освен* мили мои најмили сакајте се и правете се што мислите дека ке ве исполни и направи среќни, па макар тоа било, анален, орален, и не знам ти каков се не секс...Се е тоа мајка природа, се си има свои убавини, само зависи кој како гледа на некои работи и од кој аспект user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:35:49 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Анален секс??
3.7.2009 18:02:02   
milijana
Fala Elena na zavrsniot komentar..tokmu toa sakav da go kazam.

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:36:06 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Анален секс??
3.7.2009 18:02:33   
Боцко
аман бе луѓе,
толку ли е страшно ова?
или бива или не бива - или сакаш или не сакаш...
чувајте ја ведрината и убавината на форумот.
без напаѓање и негативна енергија, нема потреба, навистина.

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:36:29 >


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Анален секс??
3.7.2009 18:05:29   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Боцко па ти си секогаш светлина во тунелот со своите коментари, браво братчеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:36:53 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Анален секс??
3.7.2009 19:42:30   
Боцко
user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:37:11 >


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Анален секс??
5.7.2009 13:04:02   
niki
Imav eden decko i bevme zaedno 7 godini, za toa vreme me pukna za analen seks, ama ne mozev, ne sakav. Me macea kompleksi od seirdjiskite muabeti sto gi imaat mazive od tipot posle toa semka od lubenica videl na ...... i slicni takvi. So maz mi  sum pak otprilika tolku zaedno, sto vo brak sto vrska i na naseto seksualno meni ovaa aktivnost dosega ne sme ja imale.
Ama vo meguvreme imav eden decko relativno kratko, ne bev emocionalno vrzana za nego no vo moite spomeni si ima posebno mesto covekot, poradi iskustvoto sto si go steknav so nego.
Obicno mazite koga e analniot vo prasanje imaat obicaj da prasuvaat dali zenava ke se slozi, ama ovoj nemase takov pristap, nitu prethodno razgovaravme na temava, nitu se spramavme, sto vika mami lubrikanti, masla i neznam sto, nisto toa. Se sluci, ednostavvno, spontano, moram da priznaam deka bese iskusen na toa pole, pa znaese sto pravi i mi podari neopisivo zadovolstvo koe nema nikogas da go zaboravam.
Zborot mi bese deka temava e skakliva, mnogu nesta vlijaat vo razmisluvanjata i odlukite, partnerite treba da imaat  odnos na edno povisoko nivo, komunikacijata megu niv besprekorna i ogromna megusebna doverba i pocituvanje. I veruvam deka koga so mm ke go dostigneme toa nivo ke ni se sluci  i analniot sex, porano ne, a mozebi i nikogas.

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:38:22 >

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Анален секс??
6.7.2009 16:12:08   
Еца
За сите кои се уште се предомислуваат нешто што би требало да го прочитаат.

"Многу жени тврдат дека побрзо доживуваат оргазам со анален секс, но самата помисла на тоа кај многу луѓе предизвикува чувство на неудобност. Треба да научите како аналниот секс да го претворите во вистинско задоволство, а најважносто правило за тоа е да не правите ништо на сила.
Мажите кои имаат неизмерна желба за анален секс, обично имаат предрасуди, односно стравови дека таа желба алудира на хомосексуалност, додека жените се плашат од болката.

Не очајувајте по првиот обид за анален секс. Секој пар има потреба од пракса за се да излезе како што треба. Бидете трпеливи и дајте си време за истражување на ваквиот секс, како и за потполно уживање во него."



Многу е важно да примените анален секс само ако двајцата сакате. Жената која го прави тоа само за да го задоволи партнерот, тешко дека ќе се опушти до таа мера, да односот не биде болен за неа.

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:37:57 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Анален секс??
6.7.2009 18:41:08   
mami
епа тоа ми беше муабетот...лубрикани предложив чисто како помош инаку и мојот прв анален однос се случи тотално спонтано, со желба од двее страни и без нималку болка, ама ке повторам- сакавме и двајцата и испадна уживање комплетно...ако има и најмала трошка на двоумење- слободно заборавете на него, сексот ке биде само болен...

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:38:44 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Анален секс??
7.8.2009 0:48:05   
Лејди
Не сум против иако јас лично не го практикувам ниту пак имам намера да го практикувам.
Мислам дека единственото што би го чувствувала би било болка, наместо задоволството што некои викаат дека го чувствуваат.
Не сум компетентна да зборувам на темава зошто немам никакво искуство.
Не ми е воопшто примамливо, ниту па ми паднало на памет да испробам.
Имам среќа што и партнерот мој не инсистирал на вакво нешто до сега.

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:39:04 >

(Одговор на членот meruska)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Анален секс??
7.8.2009 0:57:57   
nadica
user posted image user posted image user posted image
muabetov epten zabegal user posted image user posted image user posted image
jas ne go sakam analniot seks i nikogas nema ni da go probam bez razlika kolku navaluva mm mislam deka boli

imav edna prof na fax i taa ne ucese deka sekoja dupka ima svoja namena user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:39:27 >

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Анален секс??
10.8.2009 20:05:46   
Leonida
Definitivno, ZA. Vo ljubovta nema granici, toa znaci deka i vo sex-ot isto taka. Moeto iskustvo e pozitivno i ne gledam pricina za da ne go pravime se ona sto ke ni se posaka.

user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:39:47 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Анален секс??
17.8.2009 8:20:23   
profesorica
Се што мора да знаете за аналниот секс

Многу жени тврдат дека со аналниот секс можат полесно да доживеат оргазам, но дури и самата помисла на анален секс кај многу луѓе создава непријатно чувство. Проверете како аналните сексуални авантури можат да бидат пријатни и безболни.

Мажите кои обично имаат неизмерна желба за вметнување на својот пенис во анусот на партнерката, може да имаат предрасуди поврзани со аналниот секс, затоа што се плашат дека тоа би алудирало на хомосексуалност, додека жените најчесто се плашат од силните болки. Еве неколку упатства кои ќе ви го олеснат аналниот секс и ќе го направат попријатен.

Немојте да го правите тоа на сила!

Многу е важно да се согласите на анален секс само доколку двајцата навистина го сакате тоа. Жената, која се плаши или го прави тоа само поради партнерот, тешко дека ќе се опушти до таа мера за односот да не и биде болен... а може да биде многу болен.

Бидете опуштени

Опуштеноста кај аналниот секс има клучно значење. Исто така, мошне пожелно е да дишете длабоко. Се прашувате зошто? Аналните мускули се многу силни, но доколку дишете длабоко тие ќе се опуштат и нема да почувствувате болка.

Пред аналниот секс најдобро е да направите предигра со прстите или некои помали помагала и притоа да користите многу,многу лубрикант.

Важно е аналните мускули сами да се прилагодат на големината на објектот кој пенетрира, пред да биде заменет со вистински пенис. Никако не се обидувајте да пенетрирате на сила.

Не брзајте!

Бидете свесни дека овде брзината не е пожелна. Ако пробате во партнерката да пенетрирате набрзина, може да и нанесете многу болки, па дури и засекогаш да ја одбиете од аналниот секс. Значи полека, полека, полека и со многу лубрикант, па практикувањето на аналниот секс ќе ви донесе поголемо задоволство и на двајцата!



Не заборавајте на полово преносливите болести!

Заштитата е (и тоа како) добредојдена. Покрај фактот дека пенетрацијата во аналниот отвор е полесна со помош на кондом, на тој начин ќе се заштитите и од разни гинеколошки воспаленија и полово преносливи болести.

Пред да го ставите во друг отвор, погрижете се за хигиената!

Доколку за време на аналниот секс сакате да практикувате и орален или вагинален, најпрво добро измијте го пенисот, а потоа продолжете со намерата која сте ја имале.

Бактериите кои се наоѓаат во анусот со пренесување во други телесни отвори можат да предизвикаат раздразнетост и разни инфекциски воспаленија.

Не очајувајте после првиот обид за анален секс. На секој пар му е потребна мала пракса за да целата работа излезе како што треба. Бидете трпеливи и земете си време за истражување на аналните раскоши и притоа не заборавајте да уживате бескрајно!



< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:40:11 >

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Анален секс??
24.9.2009 22:23:58   
mami
Пред да го ставите во друг отвор, погрижете се за хигиената!

Доколку за време на аналниот секс сакате да практикувате и орален или вагинален, најпрво добро измијте го пенисот, а потоа продолжете со намерата која сте ја имале.


или користете кондом па извадете го кога ке сакате да поминете на другите отвори- но внимавајте, аналните мускули се многу појаки од вагиналните па кондомот може и да се скине ако премногу запнетеuser posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:37:38 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Анален секс??
24.9.2009 22:28:58   
biser
е ова на крај памет не би ми текнало да правам

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 22:29:51 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Анален секс??
24.9.2009 22:38:06   
Anushka
sto toa Biserce, sexot ili higienata so kondomot?!

(Одговор на членот biser)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Анален секс??
24.9.2009 22:41:08   
biser
па sexot се разбира, од кондомот вадење нема ни да има потреба

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Анален секс??
24.9.2009 22:42:15   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biser)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Анален секс??
24.9.2009 22:43:48   
Anushka
aaa, togas se' e ok - Biserce, pa toa e poentata - analniot sex nema vrska so pametta tuku samo so srceto i strasta, zatoa i odgovorot ti e na mesto. Ni na kraj pamet, ama na pocetok na strast...

(Одговор на членот biser)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Анален секс??
24.9.2009 23:30:31   
Викторија
во љубовта и сексот се е дозволено user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Анален секс??
6.10.2009 23:53:29   
ostoun
Мислам дека ми се доволни хемороидите од бременоста не сакам новиuser posted image

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Анален секс??
17.10.2009 13:25:07   
bibi
луѓе, и јас си имам еден хемороид мал од првата бременост и не можам да се решам да му ја удоволам желбата на маж ми за анален секс. Еднаш пробавме и со лукрикант но навистина не можам да се опуштам, се надевам понатаму, со оглед на мојабва втора бременост уште извесен период не ќе можам, но навистина се сакаме многу така што мислам дека ВО ИМЕ НА ЉУБОВТА СИТЕ ПРАВИМЕ ЧУДНИ НЕШТА, така што и заборавање на болката во извесни моменти со надеж дека би уживале заедно, би ме натерало да сеобидеме повторно понатаму некогаш.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Анален секс??
17.10.2009 21:23:41   
mami
За да успешно биде изведен аналниот секс, без болка и чудни мисли, најважно е да се опуштите и да уживате...само тогаш аналните мускули се олабавуваат и болката ја нема...само полека Биби, доколку и двајцата го сакате тоа еден ден ке го постигнете и максимално ке уживате и двајцата

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Анален секс??
17.10.2009 22:41:00   
Bogdancanka
сум пробала али јас не сум по анален секс кај нас мм е иницијатор али јас јок незнам несакам user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Анален секс??
17.10.2009 23:07:38   
Mila na mama
Јас сум дефинитивно ЗА. Ми требаше време да се опуштам ама таков оргазам верувајте не се пропушта.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

/
Jana9

Ime

Ognen (25%)

Jakov (0%)

Josip (0%)

Matej (0%)

Filip (75%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!