|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Заштитни креми за сончање
17.6.2013 0:00:53   
Bethany
user posted image
А мене ми е најкритичен дел на прсата, под вратот, ужасно беше лани... И облечена ако бев, во ладовина, ми пречеше кога веќе е излезена.. Страшно.
А тоа се двоумам околу тоа само поради што се плашам дека нема ништо да поцрнам, мислам ако се намачкам со тоа 50 фактор ќе биде ко со цемент дека се намачкав user posted image Само барем малку боица да добијам.
Што мислите? Ќе фатим ли боја или нема врска тоа? Оти гледам по малиот лани, ни една трага црвена немаше, а е бел, светол тен.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Заштитни креми за сончање
17.6.2013 9:53:01   
Gorde J
Ajde malku da ja razmrdame temava pocnuvaat godisnite odmori. Mojata kerka ima premnogu osetliva koza i koristime Exomega za sekojdnevna nega, pa bi sakala da Ve prasam dali nekoj od Vas ja ima koristeno kremata na Avene SUN SPRAY ENFANT SPF50+ zanci toa e istata firma sto go proizveduva Exomega. Malku e solenko 1.500 den. pa zatoa se dvoumam da ja kupam
-

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Заштитни креми за сончање
17.6.2013 10:01:06   
Bethany
Gorde J јас лично немам користено, ама слушнав добри работи за колекцијава. Всушност тоа е медицинска крема, без мирис, емулгатори, така би требало да биде, баш да биде погодна за осетлива кожа. Мислам дека не би требало да има проблем.
Соленко е да, ама би требало да вреди.
Јас па за овој Еуцерин се мислев 800 и нешто денари за 150 мл. ама па само да ми е погоден и повеќе ако треба нека кошта.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Заштитни креми за сончање
17.6.2013 10:15:46   
Gorde J
Jas go koristev Eucerinot pred 2 godini dobar e ama problem e kozata na detevo odma zacrvenuva i 5 min da e na sonce. Sega citam postovi na nekoi forumi mislenja od nekoi doktori da ne se koristat ovie kremovi bile hemija, kancerogieni i dr. dr., ama jas mislam deka sepak bez zastita ne treba da se izlozuvame na sonce.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Заштитни креми за сончање
17.6.2013 10:19:44   
Bethany
Да бе глупости, и јас имам прочитано слични статии дека се добивало рак од заштитни креми... Е па ќе добиеме сешто нешто плус без заштита user posted image
Јас сепак не верувам во тоа, посебно со медицинска козметика не се двоумам.

А кој фактор Еуцерин го користеше?

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 17.6.2013 10:23:45 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 15:47:53   
Annet
Kazete mi,mozam li da koristam krema so 50 f za dete,koj od lani e otvorena?ne e zord ama da prasam

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 15:52:28   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Kazete mi,mozam li da koristam krema so 50 f za dete,koj od lani e otvorena?ne e zord ama da prasam

Ako si e dobra so rokot zosto da ne...
I jas imam na Bekutan 50 faktor od lani mi ostana rokot si e do 2014 pa planiram da si ja dotrosam

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 15:54:02   
vezilka RR
Јас ланските ги користам за мене, за дете купувам нова. Знам дека рокот е валиден, ама некако не ми става стоена крема.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 15:54:19   
Annet
da za taa prasuvam,ama sepak za decata mora da se vnimava,fala:)))

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 15:54:31   
Bethany
Анет, мислам дека отворената може да се користи после 6-12 месеци. Така имам прочитано.
Значи, сепак ако е за дете јас не би ризикувала, да е за себе користам и можела би да пробам user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 15:55:24   
Annet
da moze taka,ete ne mi tekna,ja ke se namackam haha:))fala zenski mnogu
aj dajte predlog za detska krema,am nekoja podobro sto upiva,i sto ne ostava belo?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 15:58:12   
deluxe
Nie imame bekutan30 faktor dobar e,ama ostava belo
Isto taka zadovolna sum i od Doktors so 40 faktor

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 16:00:47   
Bethany
Јас баш вчера купив Еуцерин фак.25 за деца.
Ама барав таа што ја имаат за особи што пројавуваат алергии на сонце, секаде пребарав и не можев да најдам. user posted image
Па ја земав таа обична за деца. Ама планирам јас да се мачкам , бидејќи последните години ми се појавува алергија на сонце.
Таа е без мирис, боја, дерматолошка, па може ќе ја поднесувам подобро. user posted image
А за малиот од лани сум презадоволна од Бекутанот 50. Тешко се размачкува, ама сум задоволна и не сакав да експериментирам. Евентуално и него ќе го мачкам после неколку дена со Еуцерионот.


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 16:02:01   
vezilka RR
Ја земав бекутан 50ка, ама некако не ми се свиѓа. Многу густа е некако, треба пола саат да триеш, да се упие.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 23:02:20   
elenak
Ние лани имавме Нивеа бејби 50 ф. од оние светло сините со жолто капаче ама не сум задоволна, а демек од Грција ја земавме, поквалитетни биле од нашите. Воопшто не се размачкуваше и како грутчиња се правеше. Е сега земавме пак од Грција ама Каротен 50 ф. кидс и прво ја пробав да видам дали се размачкуваuser posted image Ќе видиме како ќе се покаже, додуша и лани не изгоре user posted image ама и не ја изложувавме на сонце, а годинава не знам како ќе ја додржиме под сенкаuser posted image
Е гледав во Џамбо на Чико креми, не знам колку се добри. Ги користел ли некој? Многу се мислев дали да пробаме ама некако мало ми беше пакувањето 75 мл, не знаев дали ќе стаса.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 23:10:37   
Bonzitka
Nie sme so bekutan 30 i 50 zavisi od periodot i sum zadovolna. Tocno deka ostava belo,tesko se razmackuva ama decava ne pocrvenuvaat i da se na sonce nekoe vreme.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Заштитни креми за сончање
25.6.2013 23:29:28   
Felly RR
И јас сум задоволна од бекутанот, 30 фактор користевме и минатата година и преминатата, и супер поминавме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bonzitka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Заштитни креми за сончање
26.6.2013 15:51:38   
Палешка РР
ТУКА има важни информации за кремовите со висок заштитен фактор

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Заштитни креми за сончање
26.5.2014 13:18:16   
Mila mamicka
За син ми користам Еуцерин 50, како спрејче е и многу лесно се размачкува. Мм не користи никакви креми, а јас не го менувам блек ап за ништо. Посебно го обожавам млекото за после сончање, кога ќе ми остане си го користам и преку годината.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Заштитни креми за сончање
26.5.2014 13:35:26   
Melanija RR
Темава е опширна но мене ме интересира за заштитна крема од сонце за бебе/дете. Лето иде и за шетање низ СК треба некакво кремче, а како што М е бел како креч ќе мора user posted image

Mila mamicka тој на Еуцерин и за деца е, која цена е?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Заштитни креми за сончање
26.5.2014 13:41:09   
Bethany
Меланија можеш со еуцерин, ако имате веќе проблеми со кожата, еуцерин или некоја друга медицинска крема би била најдобар избор.
Конкретно еуцеринот кошта околу 1000 денари.

Или можеш и бекутан 30 фактор за скопје, 50 за море, тој е поефтин, некаде до 300 денари мислам.
Јас лани на море му ставав на Ј од бекутанот 50, па потоа еуцеринот 25 (за деца). И сега надвор кога излегува му ставам од истиот еуцерин, нема потреба од повеќе фактор тука.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Заштитни креми за сончање
26.5.2014 13:56:29   
Melanija RR
За низ СК и евентуално на езеро, еуцеринот е толку и како крема а незнаев дека и овие се толку user posted image 25 фактор би бил доволен или сепак 50ка?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Заштитни креми за сончање
26.5.2014 14:05:35   
Bethany
За низ градот дефинитивно е доволно 25-30 фактор, а сега на езерото сепак сонцето е појако, мада мислам нема којзнае колку да го држиш директно на сонце, па може да пробате и со 25 user posted image

Јас направив грешка со Ј. И двете години на море му ставав 50 од бекутанот, абе тоа како креч е, сонце не може да пробие, бел отиде, бел се врати, ма малку барем боичка да имаше user posted image Тек втора година почнав малку од тоа еуцеринот 25, ама касно се опаметив.
Мислам сосема ок е дури и за море 25-30 фактор, барем така ги читав препораките од педијатрите.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 26.5.2014 14:06:44 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Заштитни креми за сончање
27.5.2014 9:50:51   
Mila mamicka
Меланија, јас од Еуцеринот сум многу задоволна. Да, специјален за деца е, на него пишува Kids, и е 50 фактор. Ама, затоа што е како спрејче, многу лесно се нанесува, за да не го малтретираш детето со многу мачкање.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Заштитни креми за сончање
27.5.2014 12:22:21   
bucko mal
Na Nivea-beliot 50+ go imav lani za decava,mnogu ubavo pominavme za razlika od prethodnata godina koga mi ispoizgorea iako bea mackani so krem.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?