|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Да посакаме некому нешто...
30.6.2009 8:50:36   
Еца
Еве ја отворам оваа тема каде моментално ќе ги искажеме нашите чувства и ќе напишеме како се чувствуваме, да порачаме и кажеме некому нешто, без разлика доколку тој, некој никогаш ќе прочита што сме напишале за него.

Еве јас ќе почнам прва. Бескрајно сум среќна, бидејќи утрово моето мало сонце Мартина во сон ме гушна и бакна.Знае таа без ниту една причина и друг да бакне, онака спонтано и да каже "многу те сакам мамо или татичко, бабо или дедо" А јас ќе се растопам од среќа во тие моменти...Те сака мамичка најмногу на светот жабче мое најмило...и да порака за моите родители  "Мамо и тато, ве сакам многу и фала ви за се што сте направиле и правите за мене!"
user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Да посакаме некому нешто...
30.6.2009 11:52:15   
mami
user posted image
нашата љубов е посилна од се..те сакам најмил мој..и ти благодарам што си со мене и кога ми е најтешко, ти благодарам за најскапоцениот подарок што си ми го подарил- нашето сонце Лука, ти благодарам за се...те сакам

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Да посакаме некому нешто...
30.6.2009 12:12:13   
Julie1
Татко ми знае да ме погоди секогаш кога ќе му речам тато, тој одговара со кажи злато, знаеше уште од кога бевме мали со сетра ми да си поигрува со римата на некои зборови но ова тато-кажи злато, често ми одзвонува и во најтешки ситуааци во мојот живот. Како што се побрзо и побрзо се живее веќе и да не наоѓам време да се видам со нив, така да со многу емоции сакам тука и јас да им се заблагодарам за се што направиле за мене мама и тато, и за тоа што секогаш имаат разбирање кога неможам да дојдам и да ги видам или да присаствувам на некој семеен момент. Мамичка и Татичко Ве сакам и ми недостасуваат моменти поминати со Вас, се надевам еден ден ке имам можност да надохнадам со се.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Да посакаме некому нешто...
1.7.2009 0:16:23   
Боцко
ја сакам мојата прекрасна марина до небото. ми значи повеќе отколку што може да си замисли. никогаш нема да заборавам што се направи само за да бидеме заедно. а по доаѓањето на свет на сонцето мое стефан не можам да искажам со зборови колку ме направила среќен. стефан е врвот на нашата љубов и без нив мојот живот не би можел ниту да го замислам.
те сакам мацо!
стефан, сонце мое, те сака тато најмногу на светот!

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Да посакаме некому нешто...
5.7.2009 22:24:17   
Еца
Во моментот ми фали мојот Срцко кој е ноќна на работа и сакам само да му кажам

user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Да посакаме некому нешто...
13.7.2009 21:07:29   
mami
Те сакам најмил, најмногу на светот, ми недостигаш кога сме скарани и кога не разговараме а уште повеќе ми фалиш кога не ме гушкаш, ми недостига твојата прегратка...те сакамuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Да посакаме некому нешто...
13.7.2009 22:19:52   
Еца
Мамичке моја навистина ми е криво што овој твој именден не сум со вас заедно со двете мои сестри, ми фалите ситеuser posted image Нека ти е вечно името, нека ти дава Господ здравје зошто уште ни требаш на сите во семејството.Те сакам мамо! А ми фалите и вие две сестри што не можам да ве видам,а посебно тебе Оле, бидејќи не сме се виделе навистина долгоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Да посакаме некому нешто...
14.7.2009 0:42:47   
biljanaM
Им посаквам здравје на сите малечки дечиња кои ни го разубавуваат животот....и го молам (како што би рекол Воислав) Дедо Боже да им подари по едно сонценце на сите мајки

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Да посакаме некому нешто...
14.7.2009 12:29:19   
Katuska
Леле се наежив додека читав...Јас утрово добив такво убаво чувство и посакав на цел свет да кажам те сакам Филип те сакам повеќе од се на светот.. Иако не ти кажав дека многу ми е жал за тоа што  по 100 пат избрзав и изреагирав така во саботаа и ти го упропастив денот, еве сега пред сите јавно ти кажувам ИЗВИНИ, те сакам најмногу на светот и ветувам пред цела Рингераја дека веќе нема да избрзувам и ке се контролирам повеќе..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Да посакаме некому нешто...
14.7.2009 13:09:29   
natasha
LELE LUGE ME RASPLAKAVTE,JAS SUM MN EMOTIVNA I NA VAKAVI RABOTI SE RASTAZUVAMuser posted image user posted image user posted image VE SAKAM SITE STO STE NA FORUMOT,VE DOZIVUVAM KAKO SEMEJSTVO KOE  E SEKOGAS  TUKA KOGA MI E POTREBEN SOVET ILI NASMEVKA-VI BLAGODARAM STO POSTOITE I EDNO GOLEMO VE SKAM DO MOJTE TRI MAZINJA ALEKSANDAR,LUKA I LEONuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Да посакаме некому нешто...
24.7.2009 8:39:31   
mami
  user posted image

Најмил мој..те сакам повеќе од се на светот...те сакам....


< Поракaта ја уредил mami -- 24.7.2009 8:42:21 >

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Да посакаме некому нешто...
24.7.2009 8:45:09   
mami
user posted image
а што мислевте дека вас ке ве заборавам? Па ве сакам мили мои сите вас на форумов..половина и повеке не ве знам но имам чувство дека ве познавам...
ве сака и ве гушка најсилно ваша Мамиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил mami -- 24.7.2009 8:46:14 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Да посакаме некому нешто...
24.7.2009 8:56:17   
Katuska
Денес одам на одмор и сакам да ви кажам дека ке ми недостигате сите,ве сакам сите и се чувствувам најбогата на светот затоа што имам толку многу пријателки... А на тебе сонце мое најмило сакам да ти кажам дека уште не сум тргната а веке ми недостигаш...Ке бидете со мене во мислите и во срцето.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Да посакаме некому нешто...
24.7.2009 9:11:20   
mami
Катушке да си поминеш најубаво на свет..ич да не се секираш, љубовта ке те чека таму каде што си ја оставила...па чекаме импресии кога ке се вратиш..Срекен пат милаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Да посакаме некому нешто...
24.7.2009 11:50:15   
Katuska
Фала ти срцка, ке ви пратам слики обавезно да ме видите.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Да посакаме некому нешто...
24.7.2009 11:56:31   
big_mama817
e pa katuske ubavo da si pomines user posted image  na odmor i da uzivas maxsimalno sreken patuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Да посакаме некому нешто...
28.8.2009 9:40:01   
Еца
Денес е убав ден, убав празник! Нека ни е вечен и нека Господ дава на сите здравје и љубов, а оние нестрпливо што чекаат две црти до следната Богородица да си бидат со бебуле во рацете. Им посакувам на сите што немаат деца Да бидат благословени, пресветла Богородице, слушни ги нивните молитви и израдувај не сите со многу бебиња на рр.user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Да посакаме некому нешто...
28.8.2009 9:55:27   
mami
Богородичка на сите да им донесе радост, љубов, слога и детенце на оние кои чекаат а лесна и мирна бременост на оние кои се веќе во блажена состојба

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Да посакаме некому нешто...
9.9.2009 8:40:29   
mami
Хани..ајде доста ти беше шетање по патиштата далеку од мене и Лука, вракај се дома зошто ужасно ми фалиш, знаеш дека не сакам да спијам сама...те сакам

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Да посакаме некому нешто...
4.10.2009 11:17:37   
mami
Верувам дека ке помине целиот овој кошмар, верувај и ти, и наскоро ке бидеме заедно во нашиот дом и ке си се гушкаме со Лука и на нашата срека ке и нема крај...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Да посакаме некому нешто...
4.10.2009 15:26:26   
kiki_riki
им посакувам, здравје и сила на сите самохрани мајки

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Да посакаме некому нешто...
4.10.2009 15:36:06   
Enika
mir, razbiranje, zdravje ljubov...i pomalku pritisok zaso n se zivee ubavo so nego!!!

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Да посакаме некому нешто...
4.10.2009 18:25:02   
ripce
Јас се сетив на трудниците што им е краен  термин за породување... лесен пораѓај и радувајте им се максимално на своите чеда

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Да посакаме некому нешто...
5.10.2009 0:04:44   
Весна
И’ кажувам благодарам на свекрва ми што ми го родила мажот ми само за мене! user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Да посакаме некому нешто...
20.10.2009 10:19:47   
mami
те сакам најмил мој

КЛИКНИ ОВДЕ

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?