|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
29.10.2011 15:56:35   
kikicka
не сакам да слушнам дома да славам кога ќе ми текне цела недела чистење,па спремање јадење па воа па ноа,и што на крај слуга да сум и да не славам и изморена и пак чистење ,не не не.Така мајка ми дома име славеше и милион работи и после некој на патерица ќе се јави и ајде пак спремање.Кафана ѕлатна истите пари што ќе спремаш дома ќе ги платиш таму,башка ке те служат и ќе си славиш и ти.Ние и крштевката и роденденот го чекавме во кафана и не плативме многу си се договоривме што да има за јадење и пиење и тоа е тоа.здравје понатаму исто пак или игротека најубаво е со дечиња.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
2.11.2011 9:46:32   
JovanaJ
Zaedno ne proslavuvavme krstevka i rodenden. Krstevkata ja proslavivme vo restoran na rucek so najbliskite. Znaci nisto pompezno so muziki, igranje ora i sl....
A prviot rodenden doma, smetav deka e mal.
Ama sega koga bi pravela prv rodenden bi pravela vo igroteka...user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
2.11.2011 10:24:08   
Natuska85
Крштевка правевме во кафана,најблиските само,без музики и такви тракатанции,а прв роденден планирам во игротека.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
21.4.2012 1:22:43   
ivana89
mamicki mozete da mi kazete dali moze da se krsti bebusot pred nie da se vencameuser posted image bidejki sakame da go krstime na negoviot rodenden odnosno da napravime zaedno krstevka i rodenden na 4 avgust a nie planirame da se vencame nekolku dena podocna na 11 avgust...dali nekoj imal vakvo iskustvo dali e mozno ili neuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
21.4.2012 7:51:21   
Pepelaska *
Јас мислам дека не може, едни пријатели сакаа така ама не можело па правеа кршетвка, роденден и венчавка во еден ден што е многу малтретирање според мене.Најубаво прашај во црква, поарно венчавка направете прво ако сигурно не може.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
21.4.2012 8:21:03   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivana89

mamicki mozete da mi kazete dali moze da se krsti bebusot pred nie da se vencameuser posted image bidejki sakame da go krstime na negoviot rodenden odnosno da napravime zaedno krstevka i rodenden na 4 avgust a nie planirame da se vencame nekolku dena podocna na 11 avgust...dali nekoj imal vakvo iskustvo dali e mozno ili neuser posted image


Ако не сте венчани нема да ви го крстат бебето.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
21.4.2012 9:40:18   
meU87
Нема врска дали се родителите венчани во црква. Мајка ми и татко ми не се венчани , а јас сум крстена.
Веројатно може тоа да го направите ивана89, само треба за термини да си се договорите со некој свештеник.
Здравје јас за до година планирам и венчавка и крштевка во еден ден. user posted image
Во однос на темата јас искрено би правела дома, имам доволно простор, а не би сакала искрено нешто прослави од типот 50-100 луѓе, сепакми е тоа по интимен чин, односно за оние кои ги осеќаш најблиски.user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
21.4.2012 9:44:21   
kikicka
Најпаметно ти е да си направиш муабет сосвештено лице ,тој надобро ги знае работите што се и како.
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivana89

mamicki mozete da mi kazete dali moze da se krsti bebusot pred nie da se vencameuser posted image bidejki sakame da go krstime na negoviot rodenden odnosno da napravime zaedno krstevka i rodenden na 4 avgust a nie planirame da se vencame nekolku dena podocna na 11 avgust...dali nekoj imal vakvo iskustvo dali e mozno ili neuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
21.4.2012 10:03:53   
Ikana
Еве јас имав така дилема со венчавка во црква и крштевка, бидејќи сакаме пред да наполни годинка да го крстиме бебето од практични причини што во зима е родена, а лето е идеално. Попот ни рече дека мора да сме венчани во црква за да го крстиме бебето и плус не праша дали ние сме крстени. Е сега може и некој бизнис прават со овие правила, бидејќи мајка ми и татко ми не се венчани во црква па јас сум крстена, а татко ми не е ни крстен.
Јас крштевка и венчавка и роденден, се би правела во кафана, немам услови дома за толку луѓе прво, второ со мало бебе тешко дека ќе успеам да спремам било што.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 21.4.2012 10:05:28 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
24.4.2012 0:07:21   
ivana89
porano bilo drugo i jas sum kestena a moite ne bile vencani ,a so poveketo sto sum razgovarala mi velat deka po novo moralo prvo da sme vencani....pa ke vidime...ke prasame vo crkva za najsigurno ....sepak fala vi na site..................................................
i jas sum za pravenje na krstevka vo kafANA za da moze i jas da uzivam vo toj moment a da ne se zamaram da ne fali nesto bla bla....i definitifvno ke pravime vo kafana

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
24.4.2012 0:56:51   
Andriance
I nie vekje zakazavme krstevka, kje pravime na denot koga pravevme sbadba...6-ti maj..kje pravime vo restoran ( Raguza)na terasicka i se nadevam deka kje ni se trefne vreme..kje bideme okolu 45-50 lugje.

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
24.4.2012 11:41:48   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Еве јас имав така дилема со венчавка во црква и крштевка, бидејќи сакаме пред да наполни годинка да го крстиме бебето од практични причини што во зима е родена, а лето е идеално. Попот ни рече дека мора да сме венчани во црква за да го крстиме бебето и плус не праша дали ние сме крстени. Е сега може и некој бизнис прават со овие правила, бидејќи мајка ми и татко ми не се венчани во црква па јас сум крстена, а татко ми не е ни крстен.
Јас крштевка и венчавка и роденден, се би правела во кафана, немам услови дома за толку луѓе прво, второ со мало бебе тешко дека ќе успеам да спремам било што.


Nie sme dokaz deka ova nevaziKrstevka pravevme na 3.9.2011,a vencavka ke pravime na 31.5 so se rodendenot na M.,taka da mislam deka ne e strogo pravilo deka mora da si vencan.inaku sum za slavenje vo kafana ,ili igroteka,nikako doma.


_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
24.4.2012 15:58:35   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Еве јас имав така дилема со венчавка во црква и крштевка, бидејќи сакаме пред да наполни годинка да го крстиме бебето од практични причини што во зима е родена, а лето е идеално. Попот ни рече дека мора да сме венчани во црква за да го крстиме бебето и плус не праша дали ние сме крстени. Е сега може и некој бизнис прават со овие правила, бидејќи мајка ми и татко ми не се венчани во црква па јас сум крстена, а татко ми не е ни крстен.
Јас крштевка и венчавка и роденден, се би правела во кафана, немам услови дома за толку луѓе прво, второ со мало бебе тешко дека ќе успеам да спремам било што.


Nie sme dokaz deka ova nevaziKrstevka pravevme na 3.9.2011,a vencavka ke pravime na 31.5 so se rodendenot na M.,taka da mislam deka ne e strogo pravilo deka mora da si vencan.inaku sum za slavenje vo kafana ,ili igroteka,nikako doma.



nema vrska ova,jas i mm ne sme vencani a kerka mi e krstena vo crkva a sega i maliot planirame..treba samo dvajcata da ste krsteni..

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
24.4.2012 16:01:29   
Beatris
Золва ми не е венчана, сега правеа крштевка на малиот пред еден месец без никаков проблем.

Инаку за место - кафана или игротека дефинитивно. Дома никако! Сега за крштевка и прв роденден закажавме во Рагуза

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 24.4.2012 16:02:31 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
25.4.2012 0:33:50   
miana

дефинитивно ресторант.

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 30.9.2012 9:33:55 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
25.4.2012 19:57:10   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Еве јас имав така дилема со венчавка во црква и крштевка, бидејќи сакаме пред да наполни годинка да го крстиме бебето од практични причини што во зима е родена, а лето е идеално. Попот ни рече дека мора да сме венчани во црква за да го крстиме бебето и плус не праша дали ние сме крстени. Е сега може и некој бизнис прават со овие правила, бидејќи мајка ми и татко ми не се венчани во црква па јас сум крстена, а татко ми не е ни крстен.
Јас крштевка и венчавка и роденден, се би правела во кафана, немам услови дома за толку луѓе прво, второ со мало бебе тешко дека ќе успеам да спремам било што.


Nie sme dokaz deka ova nevaziKrstevka pravevme na 3.9.2011,a vencavka ke pravime na 31.5 so se rodendenot na M.,taka da mislam deka ne e strogo pravilo deka mora da si vencan.inaku sum za slavenje vo kafana ,ili igroteka,nikako doma.



nema vrska nasite kumasinci se samo registrirani a ne vencani vo crkva i ja krstivme kumasinkata eve sega drugoto ke go krstime  ,mora da se vencani za da zeme 6000den  

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
25.4.2012 20:29:33   
Ikana
Biznis de biznis user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
25.4.2012 20:59:31   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana
Јас крштевка и венчавка и роденден, се би правела во кафана, немам услови дома за толку луѓе прво, второ со мало бебе тешко дека ќе успеам да спремам било што.

Море и цело време на светов да го имам, повторно би славела во кафана, без ни малку срам што не спремам ништо. Игротека е ок за повозрасно дете, кога како гости му доаѓаат само негови другарчиња, евентуално нивните мајки, инаку не.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
9.5.2012 15:43:18   
vezilka RR
Баш сега гледав некои слики од крштевката на Никола и си викам леле, како летна времето, колку бил мал, а само осум месеци прошле user posted image . Ние крштевка направивме во кафанче со најблиските, а прв роденден во игротека и супер си поминавме. Може стварно дете од годинка е мало за игротека, односно не разбира многу, ама пак ние имавме многу други дечиња стасани тамам за игротека и супер беше.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
9.5.2012 15:52:22   
Bububebe
Крштевка правевме во ресторан само со најблиските,бевме околу 20 луѓе.
А роденденот го правевме во игротека и убаво поминавме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
30.9.2012 1:40:17   
lilicka
Крштевка и првиот роденден го правевме во ресторан а се мислев првиот роденден да и го славам во една игротека блиску до нас Партиленд-игротека добро што се предомислив бевме скоро на роденден таму мизерно до немај каде ееuser posted image user posted image
А па ко ќе слушнам дека славел некој таму па се прави елита коса ми се креваа мислам!!!

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
30.9.2012 3:13:36   
Nadezna
Prviot rodenden i krstevka gi slavese Damjan vo retoran, a sega za vtoriot ke odimena Igroteka. Navistina mislam deka dete od edna godina nisto ne razvbira za igroteka...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
30.9.2012 9:38:24   
Maca25
Првиот роденден го славевме дома и тој кошмар не сакам повеќе да ми се повтори. Безосетни гости до 1 саат после почноќ да ми седат дома, да јадат и пијат како на журка некоја да се, а не на прв роденден на бебе....бебе што плаче, сака да спие, ама од галама не може...влези излези од собата на бебето ( да му посакале добра ноќ), кал и прљавштини насекаде....3 дена гости дома.....нееее, никогаш повеќе!!! Златна игротека, кој сака нека дојде од 6 до 8 и после сите по дома! Мене дома чисто, средено, среќни со детето ќе си отвараме поклони и ќе си легнеме во нормално време. Ем мама одморена, ем дете среќно и изнаиграно.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
30.9.2012 10:42:08   
amateuress
ние првиот роденден го планиравме за во двор, кај мм има убаво дворче, а и не планиравме многу луѓе, околу 15 мислам заедно со нас, се беше спремно и декорации и 300 чуда, арно ама ден пред роденденот малиот првпат качи 38 со 5, и толку од прославата. откажавме и торта и се' останато и дома тројцата се сликавме со едно мало тортиче.
за следниот, ако испадне се по планот, најверојатно ќе одиме во игротека, хакуна матата е многу убава, а роденденот му е во јуни, па се надевам ќе можеме таму user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Каде би правеле крштевка и роденден,дома,...
15.10.2013 13:02:50   
marijam
Dajte ideja za proslava na prv rodenden i krshtevka ...nekoj popristupacen restoran kafana club ,nemam mnogu deca a se sobirame 60 luge . fala

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?