|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
4.1.2013 9:42:25   
Cipi Ripi
Јас и мм немаме никакви играчки освен дурекс прстенот. Мене ми е ок прстенот, ама нешто не ни текнува на него искрено. Порано повеќе ми текнуваше.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
15.1.2013 19:48:30   
Gwendolin
Опа, темава сум ја пропуштила, а баш се мислев дали има вакво нешто. Обично луѓето се плашат од секакви промени, а не пак од промени во сексуалниот живот. Играчките се промена најчесто во предиграта и најчесто неосновано мажите се плашат дека ако и купат играчка на жената, таа ќе го замени со играчката. Е па не мора да се користат вибратори и дилда, макар да ги има и во мини верзија за да не се секираат мажите за големината user posted image user posted image . Ако не, има избор од вагинални топчиња со и без вибрации (и за Кегелови вежби се користат плус), па стимулатори за клиторис за на прст, па во вид на вибро јајца со јаки вибрации...прстените ги има еден куп модели, со ресички за стимулација, со вибрации...тие на дурекс се најобични и тоа за една употреба се, т.е додека им се истрошат батериите, има и други со менување на батерии. ау заборавив масла за масажа, лубриканти со вкус (за орален секс), па обични лубриканти...ако сака човек барем мааалку да смени нешто барем во предиграта има избор на играчки и тоа не мора да е вибратор. Најчесто купувам секси облека, а имам и по некоја ситна играчка, само сега немам време да ги користамuser posted image user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.1.2013 10:43:48   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Опа, темава сум ја пропуштила, а баш се мислев дали има вакво нешто. Обично луѓето се плашат од секакви промени, а не пак од промени во сексуалниот живот. Играчките се промена најчесто во предиграта и најчесто неосновано мажите се плашат дека ако и купат играчка на жената, таа ќе го замени со играчката. Е па не мора да се користат вибратори и дилда, макар да ги има и во мини верзија за да не се секираат мажите за големината user posted image user posted image . Ако не, има избор од вагинални топчиња со и без вибрации (и за Кегелови вежби се користат плус), па стимулатори за клиторис за на прст, па во вид на вибро јајца со јаки вибрации...прстените ги има еден куп модели, со ресички за стимулација, со вибрации...тие на дурекс се најобични и тоа за една употреба се, т.е додека им се истрошат батериите, има и други со менување на батерии. ау заборавив масла за масажа, лубриканти со вкус (за орален секс), па обични лубриканти...ако сака човек барем мааалку да смени нешто барем во предиграта има избор на играчки и тоа не мора да е вибратор. Најчесто купувам секси облека, а имам и по некоја ситна играчка, само сега немам време да ги користамuser posted image user posted image

Te citam i na moment si pomisliv deka rabotis vo sexy shop.. user posted image
Mene mnogu mi e sram da vlezam vo sexy shop a on line da poracam nesto - ke stigne kaj sveki na vrata i ke bide bruka user posted image
A i ne sum vaka zapoznaena so rabotive i neznam sto bi mozela da si kupam.. A na vibrator ne mi paga na pamet- ne sakam mm da pomisli deka ne mi e dovolen user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.1.2013 10:55:02   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Опа, темава сум ја пропуштила, а баш се мислев дали има вакво нешто. Обично луѓето се плашат од секакви промени, а не пак од промени во сексуалниот живот. Играчките се промена најчесто во предиграта и најчесто неосновано мажите се плашат дека ако и купат играчка на жената, таа ќе го замени со играчката. Е па не мора да се користат вибратори и дилда, макар да ги има и во мини верзија за да не се секираат мажите за големината user posted image user posted image . Ако не, има избор од вагинални топчиња со и без вибрации (и за Кегелови вежби се користат плус), па стимулатори за клиторис за на прст, па во вид на вибро јајца со јаки вибрации...прстените ги има еден куп модели, со ресички за стимулација, со вибрации...тие на дурекс се најобични и тоа за една употреба се, т.е додека им се истрошат батериите, има и други со менување на батерии. ау заборавив масла за масажа, лубриканти со вкус (за орален секс), па обични лубриканти...ако сака човек барем мааалку да смени нешто барем во предиграта има избор на играчки и тоа не мора да е вибратор. Најчесто купувам секси облека, а имам и по некоја ситна играчка, само сега немам време да ги користамuser posted image user posted image

Te citam i na moment si pomisliv deka rabotis vo sexy shop.. user posted image
Mene mnogu mi e sram da vlezam vo sexy shop a on line da poracam nesto - ke stigne kaj sveki na vrata i ke bide bruka user posted image
A i ne sum vaka zapoznaena so rabotive i neznam sto bi mozela da si kupam.. A na vibrator ne mi paga na pamet- ne sakam mm da pomisli deka ne mi e dovolen user posted image

Хехе Богами и јас истото си го помисливuser posted image

Извинете вака на прашање. немој да ми се смеете, ама стварно не знам што е тоа дилдо??user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.1.2013 11:01:54   
Beatris
Дилдо е вештачки пенис, ама без батерии за разлика од вибраторите - куuser posted image е што не вибрира user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.1.2013 11:05:52   
sandriana RR
Дилдо ти е исто како вибратор, ама не е од пластика или од што веќе се прават вибратори, туку повеќе е -уфффф - најсличен на вистински орган ( веројатно добро опишав) user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.1.2013 11:10:48   
Beatris
Латекс-матекс, мекичок, ама доволно тврд user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.1.2013 11:37:26   
Cipi Ripi
Ауу па јас врска сум немалаuser posted image немав поима дека вибратор без батерии се вика дилдо.
Јас искрено само за прстенот знам, пошто го имам. Да не е Сексот и градот ја би била тотален дудук на темава.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.1.2013 12:22:11   
miana
Види ги ти нив user posted image user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.1.2013 12:37:37   
Gwendolin
А да, разликата меѓу вибратор и дилдо е само во вибрациите, инаку и двата може да се од различни материјали, латекс, силикон, желе итн...еден куп материјали...колку за информација латексот е најтврд и најнеквалалитетен материјал за играчки,ама е најефтин. Така за секој случај, ако некогаш купувате нешто, прашајте што материјал е. Ич ама ич не е страшно да се влезе во секс шоп, да, работев таму и за чудо работата беше многу пријатна и многу луѓе влегуваа само да научат нешто за играчките, или за долниот веш или за зезалиците за родендени што ги земаа. Не сум си зела никогаш вибратор зашто ете не ми е ќеф нешто, ама други ситни работи и веш си земав стално... user posted image user posted image Мм се смееше за едни целосни хулахопки, како да ги објаснам значи како хулахопки ама продолжуваат нагоре ко маица и имаат прерамки...се водат секси веш а јас износив 5-6 пара цела бременост, зашто не стегаат на стомакот, а обични хулахопки ме стегаа.Ако не ви е јасно за играчките нешто, а ве интересира, прашајте, ќе ви кажам што знам user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
13.3.2013 12:51:04   
blond
Леле луѓе како сум се зарамила летово на одмор. Го терам мм да влеземе во секси шоп, па силна му велам ќе побарам да видам ова, она, тоа... И ајде влегуваме и јас занемев. Тој продавачот само си објаснува, кажува, ме прашува дали нешто ме интересира јас само со главата одречно не. Дечкото се изнамачи да ни објасни буквално се што имаше на продажба, а јас како нема само гледав.
И кога си излеговме мм ме утепа од зезање.
П.С Друштвото што беше со нас не сликале на излегување со кеса во рацете. И тоа розева. Ама не беше со нешто од секси шопот, туку со накит од претходно купена продавница. Сликата сега си ја чуваме за спомен user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
30.8.2014 17:36:58   
jovana45
zosto da ne neli :)

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
2.12.2014 13:51:18   
scared RR
немаме никакви играчки со мм , не сме ни изразиле желба до сега, ама некако нехигиенски ми делуваат па така да може и затоа user posted image

(Одговор на членот jovana45)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
2.12.2014 14:32:34   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

немаме никакви играчки со мм , не сме ни изразиле желба до сега, ама некако нехигиенски ми делуваат па така да може и затоа user posted image


Nemam nikakvi igracki za vozrasni...ne sum imala potreba od niv heheh...Inaku SCARED sigurno ima nekoj nacin za odrzuvanje na nivnata higiena. user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
30.6.2015 12:19:28   
lukajana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Ete zeni bev denes vo sexy shop so mm, neli sama zena stramota e da ideuser posted image soprugov me zeza da sum stavela naocari kapche da ne me poznae nekojuser posted image Vnatre bozem na pazar si sva I svashta, lujge si set____aat si komentiraat, prodavachot objasnuva sve sto te interesira a jas nemozev odvaj se vozdrzav od smeenje. Svashta ima, mene najteresno mi bese ,,fantasy swing'''''''''''''''''''''''''''''''' ama toa ne e za mene hihihihih

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Zemavme vibrator a za rodenden dobiv sto ne vibrira-neznam kako tocno se vika hihihihii sekako vo kombinacija so lubricant. Noviot se uste ne e proban a drugiot da ama sto znam nekako ne mi praja mnogu merak. Ke se najdat nekogash ke zavrsat golema rabota user posted image



< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 30.6.2015 19:36:31 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот caciana)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
30.6.2015 19:34:47   
lukajana RR
Играчката што не вибрира или дилдо имам и јас user posted image и го добив како поклон за свадба од колешките,не е многу искористено ама се наоѓа одвреме навреме user posted image ,исто и вибрирачки прстен сме користеле ама ништо посебно не ми се виде

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 30.6.2015 19:36:00 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
15.3.2016 10:11:04   
marchi
se zacitav po internet statii i forumi i slucajno sretnav nesto vakvo.

МУЛТИ ОРГАЗМУС
Кондом со лубрикант за возбудување и засилување на ерекцијата. И овозможува на вашата партнерка силно пријатно чувство и интезивен повеќекратен оргазам.
Цена: 70 денари парче

jas dodusa ne sum so pomisla da posetam nekoja sex shop prodavnica ama kako vikaat starite nikogas ne veli nikogas user posted image pa eve rekov ako ima nekoj tolku smel ( a sigurno ima) neka go proba ovauser posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
4.11.2020 0:52:29   
confidence
Имаме да и тоа доста користевме пред децата. Сега се некаде скриени, макар да знам едно од големите дилда да извадам од време на време без да знае муж ми user posted image и да се опуштам многу многу user posted image Инаку имаме, неколку дилда, вибратор, прстен, страпон и едно за стимулирање на простата.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 68
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Породилиште
Еца

Во која болница се породивте

Државна (38%)

Чаир (11%)

Ре медика (18%)

Систина (16%)

Некоја друга болница (18%)


Број на сите гласови: 101

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!