|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Болки во грбот
27.5.2012 12:21:27   
Cher
Капина, за грчеви во нозете ми помогна нодол.
За болките во грбот уште не сум нашла лек, од сабајле се страшни, па поминуваат, почнав со лесни вежби за грб и се мачкам со секакви масти веќе, ама најискрено многу ми помогна масажа, е сега скапо е да си ја дозволуваш коклу што ти е потребно, и затоа болките од секојдневното држење на бебе еве ги пак! user posted image
Ама се за бубу мал user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Болки во грбот
2.6.2012 10:45:06   
Ring
da , imam bolki vo grbot...mislam deka i site gi imame user posted image posebono gi custvuvam navecer od koga ke zaspie bebusot pa jas ke legnam da odmoram pred tv ...e posle edvaj stanuvam od krevet, celata sum ko zdrvena i edvaj si gazam na stapalata
istoto mi e i sabajle koga stanuvam , dodeka da se razmrdam ko stara baba odam user posted image
seto toa od sto ja drzam bebuskata vo race oti ne spie preku den , sto ja presoblekuvam , sto ja dojam i se taka po red user posted image

(Одговор на членот Cher)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 11:23:28   
Felly RR
Многу често имам болки во грбот, и најчесто ги решавам со масажа - кога ќе ми се смилува мм па малце да ме измасираuser posted image . АМа неколку пати ми се случува кога ќе се разбудам цела сум здрвена, не можам да се завртам ни лево ни десно, а камоли горе/долу да ја завртам главата. Исто и рацете, при одредни движења имам ужасни болкли. Денес едвај станав од кревет, со плачење од болки, се кренав. Дури и ако подлабоко земам воздух, ме боли, го испаничив и татко ми да не е срцето.
Знам дека ми е од неправилно држење на телото, ама и беушкава моја двегодишна со 14 кила, ми е многу често в раце. Е сега дали може со некои вежби да ми се подисправи `рбетот, па и болките да ми се намалат, или веќе доцна е за тоа? А инаку се намачкав со маст, и малку ми помина, ама ме интересира за вежбиве, ако некој знае, и ако има некакво искуство.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 11:48:04   
vezilka RR
И јас го имам истиот проблем. Ми рекоа дека физиотерапија имало ефект. Ете упат земав и веќе цел месец, викам денес, утре ќе одам. Ама како и да е кога ќе бидам на одмор морам и таа работа да ја завршам оти веќе не се трпи, секоја вечер и секое сабајле кичмава ме убива..

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 12:06:47   
Gardenia
И јас жени го имам истиот проблем, имам ужасни болки во грбот и вратот ми се кочи,ама знам дека ми е од тоа што по цел ден на работа сум над биро и компјутер.Инаку мене ми кажаа дека спасот за грб бил пилатесот,туку никако да се натокмам да почнам да вежбам

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 12:08:02   
Gardenia
Felly исто и јас неможам понекогаш воздух да си земам,како да се гушам

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 13:54:00   
Pepelaska *
И јас се пријавувам во списоков на болно од “грб“.Порано толку ми се укочуваше што не можев да се мрднам кога отидов на лекар ми рече е па ти имаш 25 години како така да те боли грб.
Ми предложија и мене физикална( не појдов).Долги прошетки мми рекоа ( помага)
Космодиск исто помага.Понекогаш пијам диклофенак.
И последно што пробав се намачкав со коњска маст, секундарно поминува,
user posted image

мислам има во зегин

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 2.7.2012 13:55:36 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 14:51:20   
vezilka RR
Лелеее мајка ми ми ја купи и ете ја седи во фиока, некако не ми изгледаше фино и не ја пробав. Ако викаш дека помага да ја активирам user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 14:54:46   
Pepelaska *
Хихих, а богами и не звучи фино , и мене лани сестра ми ми ја довлечка дури о Германија и стоеше така неколку месеци , ја пробав и помина, прво ке те разлади, а после ке ти се вжешти ама ептен и ке ти помине.Јас се намачкав пред спиење , сабајлето супер ми беше.Пробај

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 15:29:52   
Felly RR
Леле Пепелашка, јас изгледа ептен тежок случај сум. Со таква маст се намачкав уште сабајле, сега еве пак, и уште ме боли, не можам да мрднам.user posted image user posted image user posted image Сега уште диколфенак ми остана.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 15:41:15   
kikicka
Фели а што не одеш кај овој Благоја од Прилеп,т.е и ти беше од таму?? Човекот е за такви работи ке те среди.
Инаку мене ми помагаше една маст,амане се сеќавам како се викаше на Б мислам дека беше,навечер пред спиење мм ме масираше и утредента ко нова бев.Ако митекне името на маста ке пишам.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 15:54:30   
Felly RR
Леле Кикичка, и ќе одам. Јас до сега никаде не сум била, оти ме боли, ама така - се издржува. Ама денес ова не се издржува. Е сега не знам, дали сум за кај Благоја, ама мора да се бара чаре.

Инаку оваа коњскава маст по колку пати на ден може да се мачка?

И ајде, и некој друг ако бил кај Благоја во Прилеп нека пише искуство.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Болки во грбот
2.7.2012 18:06:40   
Џесика
вака сеа ја ќе ти кажам, да си напраиш рентген и со снимката под мишка кај благоја ем во ист град е јас мајка ми легната ја носев и со три терапии ја крена, исто и сестра ми, одма оди закон е човекот, ама спреми се за јак третман хихи

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?