|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
5.5.2011 10:12:58   
mama26
na 10 meseci na ezerce ama mm vozese celden neznam kolku se toa vo km..ama mnogu bese ..user posted image kenkase nemozese da izdrzi normalno pa i zastanuvavme

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
13.8.2011 23:35:27   
maki1
Utre treba da letam od rim za Skpje ,ne e tolku dolg letot ama strav me faka so user posted image od 2,5 meseca kako ke projdeme.Uste poveke se plasam da ne mu ja prenesam mojata nervoza pri letanje ,zosto jas imam fobija ,ama ke stisnam zabi i ke mora da izdrzam.So gospod napred utre pa ke vi pisam za ova moe iskustvo.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
14.8.2011 0:04:13   
Natuska85
На неполни 2 месеци прв пат го носевме на гости кај баба и дедо во Гевгелија значи околу 160 км и цел пат и наваму и натаму си спиеше.Сега кога доаѓавме значи на 3,5 месеци спиеше до првата патарина а после цел пат разгледуваше и глас не пушти,убаво му бешеuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1

Utre treba da letam od rim za Skpje ,ne e tolku dolg letot ama strav me faka so  od 2,5 meseca kako ke projdeme.Uste poveke se plasam da ne mu ja prenesam mojata nervoza pri letanje ,zosto jas imam fobija ,ama ke stisnam zabi i ke mora da izdrzam.So gospod napred utre pa ke vi pisam za ova moe iskustvo.


Маки колку ќе поседите?Да организираме дружба да се видиме...


< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 14.8.2011 0:05:27 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
16.8.2011 10:18:13   
maki1
Da ja pofalam user posted image bese odlicna vo avion ,pred samo poletuvanje zaspa ,nesakase da cica pa so cuclata zaspa ,i spiese se do Skopje.Natuska ,ostanuvam mesec dena,za druzba sum raspolozena ,samo dojdete si Vie vo skopje i ke se organizirame.Pozdravuser posted image .

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
16.8.2011 10:24:08   
mila mama
Прв пат сме патувале на подолго на 6 месеци и тоа со авион. Времето беше предвидено да е 5 часа, ама Марфи се погрижи да биде дупло-авионот доцнеше и от тука натаму се се поремети. Бебушка супер се понашаше, на полетување и слетување цицавме, во меѓувреме се шеташе со татко и низ авион и се поздравуваше со сите како претседател user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
16.8.2011 10:51:34   
miana
Koga imase 8 meseci bevme do ohrid a inaku podolg pat koga imase godina i eden mesec,patuvavme za Tuzla ( BiH ) toa ni bese taka podolg pat...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
16.8.2011 11:54:44   
*miki mami*
Do ohrid na 5meseci i sedevme 10 dena super si pominavme...user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
16.8.2011 12:04:45   
Mihaela 2010
Na 4 meseci vo Ohrid,malku pogolemki vo Krusevo,sega za Grcija ke ideme na 16 meseci

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
16.8.2011 12:20:18   
Pepelaska *
бевме на 8 месеци до Гевгелија значи 200 км од кај мене, на одење заспа веднаш ама поради дупките (огромни ) по патот се разбуди и не заспа до таму цели 3 саата, ама мирен беше си играше и гледаше,на враќање одевме преку Велес по автопатот и кога заспа неде полсат по тргањето спиеше до дома. Сме биле и до Охрид 3 пати ама тоа не го сметам за подолг пат(45мин)user posted image а инаку М.обожава да се вози па немаме гајле

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
16.8.2011 14:31:47   
Libra
Na 3,5 meseci prekuokeanski let. Se si bese najnormalno, na poletuvanje si pijase mlekce, na sletuvanje so cuclata vo usta. 

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
16.8.2011 15:29:39   
kikicka
Hrvatska na 4 m avionski do Sk spieshe posto ja uspav posle na aerodrom se razbudi poletavme ja uspav vo avion setav ko ulava :D i se razbudi pred sletuvnje i pocna user posted image user posted image i takaa....e veke vtor pat vo avion spieshe poradi cepot protiv povrakanje :D nemashe vrishtenje

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Libra)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
17.8.2011 8:32:26   
AnnaMolly RR
Прв пат отидовме со бебушот кога имаше 3 месеци на подолг пат. До душа, не е ни толку долг :) ПАтувавме до едно село оддалечено 70 километри од Скопје, така да не е нешто страшно. Неодамна бевме со воз во Прилеп, патувавме 3,5 часа во еден правец. Натаму супер поминавме, Филип спиеше речиси цел пат, ама за назад душата ми излезе, мислам дека ќе збеснев. Не сакаше да спие, само плачеше, викаше „мама, мама“ цело време, сакаше да шета во ходник... Хорор!
Не препорачувам патување со воз со толку мали деца.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.8.2011 12:54:14   
dostickage
na 2,5 meseci bevme vo Ohrid.Na godina i mesec vo krusevo a sega na 15 ke patuvame za Crna Goram.
Sto pomalo toa polesno za na pat.Za Oh pominavme top,ne spiese ama si igrase stoese ispravenm vo race i gi gledase krivinite odejki na vrakjanje nakaj Galicnik :D

Za Krusevo ja zaboravivme cuclata lazacka i go Prilep zbesna mu se spiese,pa vo prvata apteka kupivme cucla i bese kako bajce  :D Na vrakjanje nemase gajle a niti tamu.

E sega navistina za prv pat podolgo ke odime za Crna Gora pa ke vidime akko ke pomineme.Se nadevam na najdobro. 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.8.2011 13:07:11   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Не препорачувам патување со воз со толку мали деца.



Јас пак мислам ако бирам меѓу воз и автобус, секако ќе одберам воз.  Што ако почне да збеснува во автобус?!? Ќе нема каде да го прошеташ. Со кола е секако најубаво, ама ако не можеш со кола, мислам во воз подобро.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.8.2011 13:58:51   
AnnaMolly RR
Да, да, кога е дилемата помеѓу воз и автобус, воз дефинитивно! Можеш да се прошеташ и да се раздвижиш, ама па во ходникот беснее промаја, сите прозори испоотворени... Со мало дете најдобро е со кола.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.8.2011 14:15:32   
arh_diz
Na 7 meseci prvpat patuvavme so avion.Dobro go podnese patot i miren bese po pat.
Pred toa sme odele so kola na dalecina okolu 150 km


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
17.10.2011 22:45:32   
kuklicka26
Na 45 dena Gevgelija- Prilep na gosti kaj baba i dedo i cel pat spiese i navamu i natamu.Koga odevme natamu samo vo negotino se razbdudi za jedenje i tolku pak spiese.A navamu ne ni mrdna( spiese slatko).

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
11.1.2012 23:26:59   
Ikana
Sakam bLebeto da go nosam do Mavrovo na nekolku dena...ima mesec dena, pa planirav koga ke napolni 2 meseca. Imame prijateli sto na 40 dena go odnesoa bebeto vo Mavrovo, megjutoa mene mi e taa vozrast seuste nekako nesigurna, bi pocekala barem do 2 meseci. Sto mislite vie?

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
11.1.2012 23:32:02   
AnnaMolly RR
Икана, спакувај бебе и багаж и право на уживанција во Маврово!
Јас би одела и би си поминала најубаво на свет.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
12.2.2012 21:30:24   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesnab

koga za prv pat patuvavte so vaseto bebe so avion ??? kakvi se vasite iskustva ???


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Ние прв пат кога Л наполни 5 месеци .и малку рикаше на крај али и се повраќало и од тогаш пред тргнување со авион или било што чепче во дупе против пораќање и спиее цел пат.




_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
13.2.2012 13:16:35   
vesnab
lele mamicki citam deka vashite najmili nekoi od vas gi nosele na patuvanje so avion na samo 2,5 meseci, BRAVO i sega krivo mi e shto ispushtiv patuvanje :P Luka ima 3 meseci, mm po rabota vo turcija a jas i sin mi ostanavme tuka samo zatoa shto mislev deka tolku malo bebe ne smee da patuva so avion :((( da imavme izvadeno pasos uste utre kje trgnevme hehehe, kje znam za vo idnina

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.4.2012 19:24:08   
TeaM
Na 3,5 meseci na odmor vo Grcka so kola i na 11 meseci vo Bansko, Bugarija, pak so kola. Super pominavme, sega zdravje vo Juni na odmor vo Grcka :)

(Одговор на членот vesnab)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.4.2012 19:42:37   
mamicki
Na nepolni 2 meseca, 150 km so avtomobil, super bese user posted image , no patuvanjeto traese 4 casa user posted image poradi pauzata za kafe i lapkanje na user posted image i poradi toa shto ne mu dozvoluvav na mm da vozi povekje od 80km/h.user posted image

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.4.2012 19:52:01   
libra.n
Na eden mesec Skopje-Prilep, spiese celo vremeuser posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Кога за прв пат бевте со вашето дете на п...
18.4.2012 19:52:51   
Andriance
Na 5,5 za Bansko,..a prethodno do Gevgelija hhuhuhuhu na 3 meseci

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?