|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 10:10:24   
Cacko
nie imavme drustvo(kumovite i deverceto)do pokasno,pa posle imavme sila samo krevetot da go najdemeuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 10:11:26   
Cacko
btw pari za svadba ne dobivme posto poklon dobivme od kumovi i starosvati samo,pa nemavme so da broime

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 10:20:36   
Iva
Кај нас друштвото беше до сабајле дома и после само успеавме да си легнеме да спиеме, утредента отваравме поклони и броевме пари. А за чување тешко, 5 години бевме во врска.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 14:04:54   
delfinka
kaj nas nemase klasicna prva bracna nok,nie prvo bevme zaedno odimi dojdimi,eden mesec ja kaj nego pa onkaj mene,pa se verivme,pa po 5meseci registracija pa po godina ipol svadba a posle svadbata ako se misli na taa prva bracna nok,mazmi zaspa kako zaklan,a jas so majkami i so kumot se tepavme od smeenje(za site slucki od svadbata)dodeka starosvaticata se zdrobi od vadenje na snoli,pa na kraj i me isisaa so majkami:)
vo sekoj slucaj za pamtenje e "prvata nok"

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 14:25:05   
karla
hehehehe, mnogu jaka temauser posted image Nie prvata bracna nokj bevme tolku premoreni sto edvaj cekavme da go fatime kervetot bidejki do 2h nokjta traese svadbata dodeka se pribravme doma vekje bese skoro 4h, ispivme po edno kafe so prijatelite sto ni pomognaa za poklonite da gi vneseme i vekje vo 5h utroto bevme vo "koma" i na kraj pamet ne ni dojde da pravime "nesto"user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 14:30:25   
jovanka
Nok za pametenje posle prekrasnata svadba imavme i prekrasno uredena soba so sampanjsko na sredina od krevetot a banjata so sveki kako od bajka covek samo da posaka taka da mu bide sekoja nok.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 14:33:32   
jovanka
Posle pekrasnata svadba sledese soba uredena kako od bajkite bravo za Aleksandar Palas.Drug komentar ne bi dala samo edno znam ke ja pametam cel zivot.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 14:36:48   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Nok za pametenje posle prekrasnata svadba imavme i prekrasno uredena soba so sampanjsko na sredina od krevetot a banjata so sveki kako od bajka covek samo da posaka taka da mu bide sekoja nok.


леле блазеси вииииии...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Прва брачна ноќ
27.1.2010 14:48:05   
penelopa
Прекрасно поминат ден...а ноќта уште поубава...колку и да бевме изморени кога се вративме јас веднаш почнав со отварање пликоа, подароци многу немавме...после тоа си се избањавме и си легнавме...се разбудивме гушнатиuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Прва брачна ноќ
31.1.2010 16:00:11   
angels
hahhah drugarkami cela vecer vagale patenti shnoli od kosata...user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Прва брачна ноќ
4.12.2010 14:19:59   
AnnaMolly RR
Откако дојдовме дома прво нешто што направив беше да сварам кафе за мене и мм зашто цел ден не пиевме, а не можеме без кафе. И така уште во фустанот сварив кафе, па си се распостеливме во дневна да видиме што сме добиле user posted image

После си го направивме и „адетот“ user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот angels)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Прва брачна ноќ
4.12.2010 14:54:49   
strelec 8
odvaj cekav da go soblecam fustanot.mnogu mi tezese.a i vo kosata neznam kolku snoli imav.si legnavme i ....opa cupa.utre sabajle broevme pari i si fantaziravme 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Прва брачна ноќ
4.12.2010 19:29:20   
Natuska85
Ние имавме соба од хотелот кај што правевме свадба,се качивме горе и бевме мртви уморни,си се истуширавме, си облековме пижами и легнавме во кревет.Си ги преброивме паритеuser posted image и си зборевме долго време, што како беше.Убаво ни беше си се гушкавме ама ништо не падна таа вечерuser posted image user posted image .

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Прва брачна ноќ
4.12.2010 21:48:13   
mama26
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ex sega se sakate da znaete user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Прва брачна ноќ
4.12.2010 22:06:22   
lukas
Imavme gosti kumovite devermi,i nekolku drugari na mm ,edvaj cekav da go slecam fustanot zosto bev kako osumka vo nego,a koga si zaminaja site,zaminavme v spalna....i.....i....iii.....



broevme pari...user posted image user posted image user posted image user posted image ,kako mi bese maka user posted image ic ne mi bese dojdeno to ..mhm..


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Прва брачна ноќ
5.12.2010 14:52:29   
Natasa981
lele i nie isto..posle svadbata imavme soba vo hotelot,ama nisto ne `padna` taa vecer,zasto jas bev mrtva mrtva umorna,edvaj snolite od kosa gi vadev,mi idese da se iskubam :) pa si legnavme so mm i onaka na kratko pomuabetivme kolku prekrasno si pominavme! vo mnogu ubavo sekavanje mi e toj den ,taa nok i se ostanato. jas sum od onie sto edvaj cekaa da se omazat!!! user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Прва брачна ноќ
2.5.2011 18:14:16   
mami 3.
Jas mojata prva bracna noc ja pominav "markirajci" t.e imav zapalenje na besika i non stop mokrev, setajci so mm site grmuski gi posetivme, i koga se vrativme vo hotel on zaspa a jas uste skisnuvav vo wcuser posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Прва брачна ноќ
2.5.2011 18:29:48   
humana
и да броевме и пари но и се останато магија и емоции како да ни е првпат
--потпис ,и тоа какови емоции,се прашувам од каде сила таа ноќ за тоаuser posted image user posted image ,мртва уморна свадбата ни беше во недела а јас во петокот излегов од болница после месец дена лежење и пак најдов сила за тоа,каде торта без шлагuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил humana -- 2.5.2011 18:30:53 >

(Одговор на членот mami 3.)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Прва брачна ноќ
5.5.2011 2:40:00   
ikki
nie na prvata bra4na nok mislam na posle mati4no sedevme do docna so kumovite i starosvatovite i na kraj aj kako za radi reda da ne bide bez i4 za da ni trgne brakot user posted image user posted image user posted image user posted image
a posle svadba niso ja umorna edvaj 4ekav da si legnam, i plus imavme doma gosti , pa togasnata devojka na kumot mi vadase snoli i mi ja masirase mojata sirota glava zdrvena od snoli. I posle nastapuva sveki so nejzinata ljubopitnost i odma ajde da broime pari ajdee kako ona da pravela svadba i taka izbroja sveki parite i si legnavme da spieme. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Прва брачна ноќ
15.2.2012 13:47:14   
Luci
Првата брачна ноќ ни почна се знае како со пребројување на париииии во собата во хотелот кај што ја правевме свадбатаuser posted image user posted image user posted image user posted image а ми заврши со повраќање до ниедно времеuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Прва брачна ноќ
15.2.2012 13:57:27   
Annet
o leleee se ubavo ,ama jas sama si ja pominav bez mm, otide da slavi 10 god matura:))))))))))))))) a parite po nekolku dena gi prebrojavme;-))))))))))

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Прва брачна ноќ
15.2.2012 23:13:57   
miana
Nie broevme pari - sekako user posted image  Isto taka i se raspravavme so bivsata na mm koja sto ne zamarase so nejzinite drugarki na telefon user posted image  obiduvajki se da ni ja rasipe vecerta no za zal ne i uspea user posted image  Sepak padna toa sto trebase a izutrinata pojdovme za Ohrid na vikend user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Прва брачна ноќ
16.2.2012 0:01:38   
Andriance
Lellele ja bev tolku umorna baska user posted image 6-ti mesec...a mm zapnal da broime pari...on dodeka broese ja vadev umetok od kosa i vestacki trepki....nemase sex user posted image ama se iznagushkavme

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Прва брачна ноќ
28.2.2012 19:07:55   
mama_sk
Nie imavme regularna prva bracna nokj a bogami i prvo bracno utro user posted image  user posted image  vo apartman vo hotelot kade sto pravevme svadba. Podarocite gi otvaravme duri posle eden den. Ahhh, prekrasni spomeni... user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Прва брачна ноќ
28.2.2012 22:30:07   
Millie
Pravevme svadba vo Holiday inn i kako poklon od hotelot ni sleduvase nokjevanje vo apartman. Prethodno si spremiv torbicka, pokraj drugoto i so svilena spavakja i preubav ves user posted image ama koga zavrsi svadbata tolku nemav sila za nisto, sto edvaj uspeav sminkata da si ja izvadam a kamo li nesto povekje! Se iznasmeavme so soprugot deka bas sme starci sto nemozeme bas vecerva i si zaspavme... Nadoknadivme narednite denovi user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?