|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каква венчаница носевте?
26.11.2009 22:37:33   
iki82
Фала срцка..јас си ја обожавав ..ми ја сошија иста како што ја замислував user posted image

Косата дел ми беше уметок и воопшто не се приметуваше беше исто како да е моја..па така имав за прв пат во живот толку долга коса user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Каква венчаница носевте?
26.11.2009 23:14:49   
Еца
user posted image прекрасна венчаница, прекрасна невеста user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Каква венчаница носевте?
26.11.2009 23:51:39   
Bogdancanka
Ики прекрасна невеста уф што ми е мерак да гледам невести и цела се ежамuser posted image user posted image user posted image незнам дали и вие го имате тоа чувство?Си се подсетувам ех кога си бев јас невестаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Каква венчаница носевте?
27.11.2009 12:30:17   
mother 29
супер......... .многу добар бидермаерuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Каква венчаница носевте?
27.11.2009 12:40:54   
mami
мнооооогу убава невеста..навистина...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Каква венчаница носевте?
4.1.2010 11:11:46   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: MIAMINA

kolku vreme pred svadbata ko poracavte fustanot

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Pa edno tri meseci pred svadbata mi bese aktuelna temata fustanuser posted image prelistuvav razni spisanija so vencanici iako neli site imame nekoja zamisla kakva vencanica sakame no jas sakav da vmetnam nesto plus kako bi izgledala originalno i prekrasno se razbira.Ja kupiv 2 meseci pred svadbata i se pocna so korekcii za da ostvaram svojata zamislauser posted image .
Togas (nekad davno user posted image user posted image )pred 17 godini bese navistina originalna,potoa vidov dosta verzii na mojata vencanica ama mnogu e lesno da gi ostvaris svoite sonista koga imas vo semejstvoto modelaruser posted image


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Каква венчаница носевте?
8.1.2010 0:32:26   
Еца
user posted image Конечно да ја видите и мојата венчаница, ама сликата не е баш најчиста бидејќи ја пресликував user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Каква венчаница носевте?
8.1.2010 0:36:05   
nadica
ne te ni zamisluvav поинаку user posted image user posted image user posted image како принцеза од бајките си

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Каква венчаница носевте?
8.1.2010 0:53:28   
Еца
Па нели сите на то0ј ден се чувствуваме како принцези, а еве го и мојот принц user posted image
user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Каква венчаница носевте?
8.1.2010 9:06:10   
mami
Конечно убавицата наша решила да стави слика..Прекрасна си била..а и принцот не заостануваuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Каква венчаница носевте?
8.1.2010 9:15:55   
Anushka
колку си убава Еца!!!!
Ама сите, сите што ги гледав тука, сите сте П Р Е У Б А В И!!!
Да ти е мерак да се мужиш кога ги гледаш сликиве. Мене така ми тргна, па дури два пати...
Само незнам, неможам тие пусти слики да ги ставааааам. А и мојов аватар ми оди на нерви со тоа жолтото тркалце што се смешка под моето име, никако неможам ништо да сменам во мојов профил. Ќе ми пукне филмот и ќе се запишам во Семос, веќе па...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Каква венчаница носевте?
8.1.2010 9:17:47   
mami
ајде прати ми ја убавата слика од мила, ке ти ја средам за аватар


(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Каква венчаница носевте?
8.1.2010 9:18:08   
BEBICA
Eca mnooogu ubava nevesta si bila.A i vencanicata ti bila mnoogu ubava.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Каква венчаница носевте?
11.2.2010 19:59:46   
ripce
Мисија: потрага по невестински фустан
user posted image

Пред вас е најпосакуваниот предизвик, купување невестински фустан. Си ја завршивте домашната задача, исековте неколку слики од списанијата, симнавте и од интернет и знаете што сакате. Но дали навистина е така? Токму кога ќе помислите дека имате визија во глава, ви текнува нешто ново. На крајот завршувате збунета пред кројачката и барате: ракави како од првата слика, корсет како од втората, а да има ракавици...не што ќе ви се...ми мириса дека ќе си останете без фустан.

КАКО СЕ КУПУВА НЕВЕСТИНСКИ ФУСТАН?

Нормално, одите во бутик за венчаници и купувате. Ако сте толку решителна, тогаш вашето момче е вистински среќлија. Да не се залажуваме, поголем е бројот на тие што сакаат да бидат уникатни и што одат на опцијата шиење. 6

ЧЕКОРИ ДО ЦЕЛТА:
СРЕДБА СО КРОЈАЧ.
Колку и да сте зафатени мора да одвоите време да направите мало истражување. Распрашајте се за цените, квалитетот, флексибилноста на кројачката. Само вака ќе можете да се поштедите од непријатности и правење корекции на фустанот.

МОМЕНТОТ НА СРЕДБАТА.

Кого да поведете...?

Сите ќе сакаат да дојдат со вас, вашата мајка, пријателките, па сè до свекрвата. Од искуството на неколку невести со сигурност ви велиме дека што помалку луѓе тоа подобро. Сите ќе го кажат своето мислење, а конфузијата во главата само ќе расте и на крајот ќе завршите во фустан што нема врска со вашиот вкус. Најпаметно е на првата средба да ја викнете личноста на која најмногу ѝ верувате и за која знаете дека ќе ви даде искрен одговор. Но, за другите да не се почувствуваат запоставени, поведете ги на пробите.
Што да понесете...?

Ако планирате да носите хулахопки на свадбата, дојдете облечени во нив за да видите како ќе стои фустанот. Паметно е да го облечете и градникот бидејќи тој често знае да биде проблем. Можеби сè уште немате купено чевли, но облечете какви било, важно да бидат на висината што планирате да ја носите на денот на свадбата.
Информации за споделување...?
На првата средба секогаш следи запознавање со кројачот. Потрудете се да кажете што повеќе детали за вашата свадба. За тоа дали свадбата има тема по која се водите, дали се работи за пролетна или зимска свадба, како ќе биде накитен ресторанот...сè што мислите дека може да ѝ помогне за да добие точна визија.
Дојде на ред и фустанот...
Најважно од сè е да ѝ кажете со колкав буџет располагате. Што значи од почеток сте елиминирале понуди што не ви одговараат. Понесете ги со себе сликите за да ѝ покажете што барате. Пробајте неколку од готовите фустани, со сличен крој како од фотографиите. Друго е на слика, а друго е кога ќе пробате. Бидете отворена да слушнете и некој нејзин совет. Нејзиното искуство може многу да ви помогне. Но, ако видите дека има сосема погрешна претстава за тоа што сакате, со смирен тон повторно објаснете ѝ.

ПО ИЗВЕСНО ВРЕМЕ...
Го облековте фустанот и сега имате проблем. Не можете да се одвоите од огледалото. Честито, успеавте да го најдете својот фустан од соништата. Ова ќе биде неизбежно ако не се плашите од предизвикот.

< Поракaта ја уредил ripce -- 11.2.2010 20:01:24 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Каква венчаница носевте?
11.2.2010 21:03:37   
Maria
user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Каква венчаница носевте?
11.2.2010 21:04:31   
ripce
Прекрасна невеста си била Мариа user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Каква венчаница носевте?
11.2.2010 21:05:04   
Maria
Ovaa e mojata vencanica,za zal samo ovaa slika ja imam na compjuterot.user posted image Ova e veke krajot na svadbada i sum bez sminka.user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Каква венчаница носевте?
11.2.2010 21:06:39   
Maria
Blagodaram ripce.user posted image

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Каква венчаница носевте?
12.2.2010 15:46:53   
caci20
Мене венчаницата ми ја шиеше и везеше мајка ми. Фризура и шминка Сергеј
user posted image
user posted image

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Каква венчаница носевте?
2.3.2010 23:01:55   
baby mama
Сите имате убави фустани, и на сите Ви стојат одлично  user posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Каква венчаница носевте?
10.3.2010 22:32:39   
baby mama
user posted image


Мојата венчаница ептен беше едноставна.На интернет ја најдов, а инаку таму имаше и болеро ама ракавите некако ептен беа чудни

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Каква венчаница носевте?
10.3.2010 22:35:04   
baby mama
user posted image


Е тука сум си многу убаваuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Каква венчаница носевте?
10.3.2010 22:52:55   
Еца
Леле многу си убава, како нацртана, машалаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Каква венчаница носевте?
10.3.2010 22:57:09   
ikipp
user posted image eve sum i jas,am neznam zosto e malecka slikava

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Каква венчаница носевте?
10.3.2010 23:00:27   
Еца
Епа нема што, рингераја ги има најубавитеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?