|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Фостимон инекции
12.2.2010 9:32:36   
Anushka
Везилке, искрено размислувам да те поканам кај мене во фирма на каафе. А бе, којзнае што подземна вода има таму, некое зрачење. Редовно имаме по две трудници во фирма. Сега дури едната носи близнавци. А сите бевме случаи „слаби се шансите“... што да ти кажам ...user posted image user posted image user posted image user posted image
мм е директорот, вика аман, ќе ја рентам канцеларијава на Ремедика или Систина
Ајде, ајде Везилче, оваа 2010 ќе ти донесе ново, сигурна сум.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Фостимон инекции
12.2.2010 10:00:13   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ништо, ако и овој месец ништо не напраам..идам на кафе..user posted image user posted image Во понеделник треба да нпраам тест, а немате поим колку ми е страв од резултатот...Избегавам да размишљам на таа тема, концентрирана сум на прегледот што го закажав на 26 кај Лазаревски и сега у него се крстам ( ех, сега ќе излажам ако не кажам како потајно си замислувам како му се јавувам и му откажувам преглед..user posted image )

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Фостимон инекции
12.2.2010 10:14:20   
Anushka
ако сакаш засилување и телохранители да не ти биде страв, еве јас се пријавувам да дојдам со тебе...
леле, знам колку многу ти е страв...
ама речи си - ах, па сето тоа е прашање на малку временце, за Великден сето тоа ќе биде позади мене. А јас тогаш ќе бидам трудна. Така да си викаш цело време.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Фостимон инекции
12.2.2010 15:03:01   
strelecirak
Zdravo na site!Sakam da vi prasam za ovi fostimon ineksiite dali se koristat koga se planira inseminacija ili se koristat klomifen tabletkite.Planirame inseminacija seuste nemam otideno kaj doktorot pa se nadevam deka ke mi dade nesto od ovie.Inaku prethodno imam praveno no baz stimulacija,pred okolu 2 god megutoa sega sakam da pravam kaj drug doktor.user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Фостимон инекции
12.2.2010 15:47:07   
vezilka RR
strelecirak, дали треба стимулација одредува докторот, ако имаш проблем со овулацијата..ако немаш тогаш не треба стимулација. Фостимонот се употребува за потпомагање на растот на фоликулите кои сами не можат да пораснат заради одредени проблеми, или за убрзување на процесот при IVF...

(Одговор на членот strelecirak)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Фостимон инекции
13.2.2010 22:58:46   
suzeto
vezilka sto se sluci kade si ima novouser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Фостимон инекции
15.2.2010 9:35:02   
vezilka RR
ех, нема уште ништо, уште не сум напраила тест..ај деновиве кога ќе соберам храброст user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Фостимон инекции
4.3.2010 22:14:00   
mela
Дали некој има искуство со инекциите мерионал. Ми ги дадоа во комбинација со фостимон. поздрав до сите  user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Фостимон инекции
7.3.2010 18:49:41   
Carelija
a znaete li od prilika kolku vreme se koristat fostimon inekciite koga e vo prasanje IVF ? 

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Фостимон инекции
7.3.2010 20:42:28   
delfinka
anuska moze li da naminam na kafe?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Фостимон инекции
9.3.2010 9:13:00   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Carelija

a znaete li od prilika kolku vreme se koristat fostimon inekciite koga e vo prasanje IVF ? 


..уф, Carelija, не знам точно, јас примив само една, ама мислам дека за IVF би требало барем 5-6 дена најмалку за да пораснат што повеќе фоликули.

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Фостимон инекции
11.3.2010 13:54:04   
Carelija
fala vezilka.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Фостимон инекции
7.10.2013 13:09:57   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: wanna be mum

vezilka RR прочитав за фостимон инекциите ама темата не е активна веќе па тука ќе прашам. Овој месец со кломифенот пред инсеминација само еден фоликул достигна 21мм што е добро ама другите заостануваа ептен во големина најблиску беше еден од 17мм и д-р вика доста ни е овој од 21мм него ќе го бркаме user posted image оваа големина беше на 12ти ден од циклус. Е сега ме интересира која големина треба да се дадат инекциите и дали ако сите се слаби со растот? верувам како кај мене со еден водечки нема да ми предложат (за понатаму зборувам ако треба) Ми се чини успешниве инсем се претежно со плус терапија од кломифенот user posted image
Петра ме израдува со успешната приказна user posted image да биде успешна и за второ user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Хмм... мене досега и за двете инсеминации ми дадоа кломифен и гонал, па после и овитрел. Фостимон се дава наместо гонал, или како? Мислите дека е подобар?



(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Фостимон инекции
7.10.2013 13:12:31   
vezilka RR
Во циклусите кога имав еден водечки фоликул со добри димензии не ми даваа фостимон инекции. Со нив се боцкав самокога докторот не беше сигурен дека водечкиот ќе ја достигне потребната големина. Значи еден водечки со добри димензии е доволен. И уште нешто, во онаа успешната инсеменација, не примав фостимон, тогаш исто имав еден водечки, добар, и така пројдовме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Фостимон инекции
7.10.2013 13:37:02   
vezilka RR
Hopeful, фостимонот и гоналот се чист FSH и се даваат со иста цел. Мислам дека гоналот се поскапи, тоа е единствената разлика, ама мислам дека исто делуваат.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Фостимон инекции
7.10.2013 13:39:13   
Hopeful RR
Аха, значи така... Фала за податокот, Vezilka user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Фостимон инекции
7.10.2013 19:46:59   
petra27
Denes ja primiv 6tata uste utre poslednata...pa ehoooo

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Фостимон инекции
28.4.2014 0:03:30   
sibela
devojki i jas sum utre na kontrola .,inace 6 dena kako primav fostimon injekcii, pa utre ke vidam kolku e efektot ,inace ke spobudalam veke od davanje pari a niso air.pa mislam deka fostimonot e podobar o klomifen.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Фостимон инекции
28.4.2014 13:01:28   
brm_brm
Sibela obicno fostimonot se koristi za ivf.a ti vo kakva postapka si?

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Фостимон инекции
28.4.2014 13:36:59   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: brm_brm

Sibela obicno fostimonot se koristi za ivf.a ti vo kakva postapka si?


брм-брм, имаме случаи кога фостимонот го даваат и кај инсеминација, за подобар квалитет на фоликулите, но не секогаш, само во одредени случаи.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Фостимон инекции
28.4.2014 18:40:05   
sibela
denes bev na kontrola i imam 2 folikuli so 14mm i 2 so 12mm. i uste eden 10mm e. taka da denes mi rece da pauziram i utre pak na bockanje i tolku. i vo sreda pak na kontrola ,, i mi rece gin,, ako nekoj go znae mihajlo popovic od sistina e, mi ree deka ako porasnat moze i bez inseminacija, da dostignat golemina i da se dade injekcija da prsne i daj boze da se oplodi inace nemam veke ni pari ni zivci ni niso veruvajte

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Фостимон инекции
28.4.2014 20:47:32   
brm_brm
Сибела, ти ја пуштам сета срека да заврши овој циклус со javascript:void(AddText('user posted image ')). јас сум во постапка на ивф и моментално сум на фостимон. поповиќ те води тебе? претпоставувам немате некој проблем штом одите само со стимулација?!

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Фостимон инекции
29.4.2014 21:48:04   
sibela
da d-r. popovic mihailo me vodi,, nemam nikakov problem ni jas ni mm,, posto imav policisticni jajnici. ima 7 meseci kako pravev laparo i histero i ne zabremeniv,, sega sum malce pojacana so fostimon,, i daj boze dase fati,, utre sum na kontrola ke ti pisam sto napraviv i do kaj mi se folikuliteuser posted image

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?