|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: бурми
24.10.2010 16:09:54   
AnnaMolly RR
Нашите бурми ги купивме од алтинбаш и ептен ми се по мерак. И јас и мм не сме ги извадиле од свадбата. Клик тука.



< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 24.10.2010 16:12:30 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: бурми
24.10.2010 16:23:03   
Natasa981
nie nasite gi kupivme vo Damiani Gio, vo Gtc. Od belo zlato se,epten klasicni i ednostavni ama i epten ubavi. Ama sto deka- maz mi za nepoln eden mesec od svadbata ja izvadi i veke ne ja nosi, mu bilo strav da ne ja izgubi bla-bla.Znaev deka nema da ja nosi..Jas pak mojata od raka ne ja vadam i mnogu si ja sakam -stom ja poglednam mi vraka ubavi spomeni i stvarno me potseka deka sum mazena:)
user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: бурми
27.12.2010 1:10:57   
mosa
i jas i mm imame isti burmu zolto zlato se so dve linii po celata burma.isto i jas ne sum ja izvadila od svadbata.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: бурми
27.12.2010 2:18:02   
Maca25
Нашите се од бело злато, ептен едноставни. И двајцата си ги носиме.
user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:37:14 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: бурми
27.12.2010 13:26:32   
penelopa
Леле Маца ептен ви е оригинална сликаваuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: бурми
28.12.2010 11:18:24   
lukas
eve gi nasite burmi samo sto jas ne ja nosam zosto mi e mala od sto se zdebeiv vo bremenosta a mm ja nema izvadeno si ja nosi..samo na slikata sto e srebro nasata e mesana..belo i zolto zlato..



Versace

user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: бурми
28.12.2010 17:15:27   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

eve gi nasite burmi samo sto jas ne ja nosam zosto mi e mala od sto se zdebeiv vo bremenosta a mm ja nema izvadeno si ja nosi..samo na slikata sto e srebro nasata e mesana..belo i zolto zlato..



Versace



user posted image



Лукас исти бурми имаме, и нашите се мешани бело и жолто злато. Кога ги биравме, тие најмногу ни се бендисаа, ама малку се двоумев, заради тоа кога ми рече дека е Версаче, ама на крај такви зедовме и до ден денес ги немаме извадено ни јас ни мм


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: бурми
18.4.2011 2:18:04   
tnade
nasite burmi se od belo zlato i mnogu sum srekna i gorda na niv bidejki se kupeni so pari od osteta od soobrakajka... sakavme prvo nesto kupeno so parite od nesreka da posluzat za ubavo, za nov, sreken pocetok i gi kupivme edna godina pred vencavkata 

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: бурми
21.5.2011 21:48:16   
Tinkerbell
Нашите се од бело злато и се сосем обични, ама ние си ги изгравиравме од внатрешната страна иницијалите со тоа што на мојата прва е неговата буква, а кај неговата прва е мојата буква. И ние си ги носиме двајцата, а мојата богами често и ја бараме по дома затоа што ми е малку поголемка.user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: бурми
22.5.2011 17:57:42   
skorpijana
i nasite se mesavina od belo i zolto kako dvai n prstena se edniot del se vrte ali ne gi noseme mojata mi e mala a mm ne obozava da nose prsteni

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Tinkerbell)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: бурми
23.5.2011 10:15:45   
kuklica
nie sega ke kupuvame za nekoj si 2 nedeli bwlgari(zaljubena sum vo niv) i edvaj cekamuser posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: бурми
2.6.2011 13:28:51   
dostickage
nie imame srebreni ,klasicni.maz mi ni gi kupi na prvata godisnina od brakot.pred toa nemavme bidejki ne se vencavme vo crkva.sega od pred nekoe vreme imame i kje se vencame vo crkva za rodendnot prv na sin mi :)
i da nasite burmi ni se najubavi na cel svet neli :)))
sekoj si ima najubava burma na svetot a toa e negovata user posted image

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: бурми
2.6.2011 15:58:36   
temjana
јас сеуште немам бурма ама затоа го имам најубавиот веренички прстен, му реков на мм кога ќе бира да ми го одбере најголемиот прстен и така сторилuser posted image во 5 сабајле на изгрејсонце кога ме побара светеше од што е големuser posted image се шаламuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: бурми
3.6.2011 8:48:11   
dostickage
mmmmmmuser posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE:Бурми
15.6.2011 15:00:29   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kuklica

nie sega ke kupuvame za nekoj si 2 nedeli bwlgari(zaljubena sum vo niv) i edvaj cekamuser posted image


Кумашините наши имаат од булгари бурми и мноооогу им се незгодни за носење. Кратко по свадбата ги извадија и не ги носат повеќе. Нашите се многу слични на изглед, ама се удобни за носење.

user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 16.6.2011 16:03:37 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Бурми
16.6.2011 15:28:23   
kuklica
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

ИЗВОРНА ПОРАКА: kuklica

nie sega ke kupuvame za nekoj si 2 nedeli bwlgari(zaljubena sum vo niv) i edvaj cekamuser posted image


Кумашините наши имаат од булгари бурми и мноооогу им се незгодни за носење. Кратко по свадбата ги извадија и не ги носат повеќе. Нашите се многу слични на изглед, ама се удобни за носење.

user posted image


eee zamisli tri gradovi prevrtevne i ne najdovne sekade po naracka mozelo samo a jas dodeka ne vidam kako ke mi stoi nema sansi da kupam nesto a pogotovo burma...I kakva slucajnost i nasite se ama potpolno isti kako vasite i super ni se(vcera si gi kupivne)

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 16.6.2011 16:03:16 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Бурми
16.6.2011 15:31:15   
AnnaMolly RR
Со здравје да си ги носите и со многу љубов! user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 16.6.2011 16:03:00 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Бурми
16.6.2011 15:55:07   
etiopija
i nasite se mesavina od belo i zolto zlato. jas si ja nosam zaedno so verenickiot prsten na eden prst i mn mi odgovaraat, a mm ja nosi zakacena na lance bidejki mu smeta na rabota. inaku ne obozavam prsteni da nosam ama ovie dva so merak si gi nosam i se naviknav na niv :) i vnatre se izgravirani so nasi inicijali i datumot na vencavkata user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 16.6.2011 16:02:46 >


_____________________________

Eve deset_______ pravila za uspesen den: Odi i napravi nekoe dobro delo. Povtorigo toa uste devet pati.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Бурми
16.6.2011 23:00:14   
Pepelaska *
Уф болна точка моја, мене бурмата ми е мала пррстите толку ми се отечени сеуште не ми се враќаат како што си беа и не ја носам, вереничкиот прстен нигде ми го нема еднаш кога чистев падна негде и милион пати е поминато оттогаш сегде го немаuser posted image  мм не ја носи на работа му сметала и така си стојат во кутијата,а колку со ќеф си ја купив, слични ни се на тие на Анамоли

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот etiopija)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Бурми
10.8.2011 13:49:49   
Mihaela 2010
Сакавме и двајцата да биде бело злато,си купивме две исти од Алтанбаш,само во внатрешниот дел ни ги пишува имињата.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Бурми
10.8.2011 14:22:06   
vida
I jas sum zaljubena vo  bwlgari burmite ama mm ne sakase ni da slusne koga kupuvavme burmi i gi vika muteri user posted image Kupivme ubavi burmi mojata e so cirkoni i si ja nosam a mm ja ponose malku i mu stoi doma sega...mu smetala na rabota zimi majka...E pred nekoj den mu rekov da mi kupi bwlgari i ke si nosam 2 burmi edna i za nego user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Бурми
10.8.2011 14:24:17   
vida
I na mojata go pisuva negovoto ime i datata koga ze zemavme a na negovata moeto ime i datata...

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Бурми
12.8.2011 12:17:18   
Maca25
Јас како што знам, во поново време на сите бурми ги гравираат имињата на партнерите, а и датумот на венчавка. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Бурми
12.8.2011 15:59:54   
zapce
Дали знаете зошто вереничкиот прстен се носи на четвртиот прст (до малото прсте)? Кинеската легенда тоа го објаснува мошне едноставно и уверливо.   Нема да ви се верува крајот.
  • Палците ги претставуваат родителите.
  • Показалците се браќата и сестрите.
  • Средниот прст си ти.
  • Четвртиот прст е твојот пар (партнер).
  • Малиот прст се децата.
Сега склопи ги дланките и средните прсти постави ги како што  е прикажано на сликата. user posted image
1.
Обиди се да ги раздвоиш палците (родителите), се раздвојуваат затоа што не треба да живеат со тебе вечно. Повторно спои ги.
2. Обиди се да ги раздвоиш показалците  (браќата, сестрите и пријателите), се отвораат затоа што сите имаат свои животни патишта и заминуваат.
3. Обиди се да ги раздвоиш малите прсти (твоите деца) – се отвораат затоа што децата растат и си заминуваат. Повторно спои ги.
4.
Конечно, обиди се да ги раздвоиш прстите наменети за вереничкиот прстен и ќе се изненадиш. Тоа е невозможно. Судбински сте поврзани и затоа венчалниот прстен е носи токму на овој прст.
Izvor-Crnobelo

< Поракaта ја уредил zapce -- 12.8.2011 16:00:20 >


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Бурми
25.3.2012 10:56:54   
Ikana
Ние не правевме венчавка во црква па и оттаму не носиме бурми. Е сега работата е во тоа што ни јас ни мм не сме типови што носат прстени, јас ни вереничкиот не го носам, страв ми е прво, второ со бебе мало, нема шанси од вадење ставање ќе го изгубам, а скап е. И во црква кога ќе ни побараат бурми, ако правиме венчавка, што да им кажеме? user posted image

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?