|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: бурми
10.10.2009 12:07:51   
mis.
Професорица имаме исти бурми само што нашит се од жолто злато во сретина матирани а од страните клот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: бурми
10.10.2009 12:13:14   
profesorica
Ова белово злато што е на краевиве скоро и да не се познаваuser posted image user posted image user posted image ама многу ми се допаѓа особено што се изгравирани, на мојата стои името на мм и датумот а кај мм е обратно со моето име + датумот на венчавкаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: бурми
10.10.2009 12:16:05   
mis.
На мојата бурма е изгравирано името на мм а на неговата моето име.Сакав и дата но ми стоеше многу долго но ај на годишнината може и тоа ќе го направам.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: бурми
10.10.2009 20:37:03   
Bogdancanka
нашите се исти жолто злато јас ја носам а мм ја носеше само еден ден неможе да носи злато таква му е работата а и да не му беше не обожава баш да носи златоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: бурми
10.10.2009 20:43:04   
nadica
исти се на двајцата подоцна ќе ставам и слика

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: бурми
10.10.2009 23:25:19   
Natasha5
Нашите бурми се од бело злато,исти се и двете само нормално од мм е поголема,и од внатре го писува датумот од нашата венчавка а и името.На мојата бурма името на мм а на неговата моето.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: бурми
21.1.2010 19:03:46   
penelopa
user posted image
Ova e mojata burma, na soprugot e ista bez briljanti. Na vnatrešnata strana gi izgraviravme našite  iminja.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: бурми
26.3.2010 13:14:18   
Adrijana
dali znaete kolku kostaat od prilika burmite, ama naj obicni, da nemaat nisto na niv, ni gravirano ni nisto, i da se od belo zlato.Mi kazaa deka vo sk neznam dali vo stara carsija li mi rekoa, demek tamu bile poeftini. Aj ako znaete pisete, ili pak ako moze nekoj da prasa, pa toa uste poubavouser posted image

_____________________________



(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: бурми
26.3.2010 13:16:40   
caci20
Nasite bea obicni i kostaa otprilika 2500 mojata, 2800 na mm. Vo carsija. Tamu e poeftino zlatoto vo sekoj slucaj

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: бурми
26.3.2010 13:16:50   
aleksandra panevska
ODPRILIKA OKOLU 120 EVRA PAR PAK ZAVISI OD GRAMAZA

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: бурми
26.3.2010 13:21:07   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Nasite bea obicni i kostaa otprilika 2500 mojata, 2800 na mm. Vo carsija. Tamu e poeftino zlatoto vo sekoj slucaj


pa toa ne e mnogu skapo.

_____________________________



(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: бурми
26.3.2010 13:21:31   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

dali znaete kolku kostaat od prilika burmite, ama naj obicni, da nemaat nisto na niv, ni gravirano ni nisto, i da se od belo zlato.Mi kazaa deka vo sk neznam dali vo stara carsija li mi rekoa, demek tamu bile poeftini. Aj ako znaete pisete, ili pak ako moze nekoj da prasa, pa toa uste poubavouser posted image


vo stara carsija odi vo zlatara"Raf"najdobri raboti ima,do dusa skoro cela taa ulicka se se negovi zlatari,ama definitivno imaat najdobar izbor i najdobra usluga...hm..

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: бурми
26.3.2010 13:28:13   
Adrijana
Ke mora da dojdeme, da proverimeuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: бурми
26.3.2010 13:30:11   
mother 29
ние имаме бурми од бело злато ,гравирани од доле со иницијали и дата,од тие обичните.ама јас не ја носев таја туку си купив  отпосле свадба од тие дуплите ,од бело злато беше околу 250 евра ја платив и ја изгубив!
и не ја најдов!

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: бурми
26.3.2010 13:53:43   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ние имаме бурми од бело злато ,гравирани од доле со иницијали и дата,од тие обичните.ама јас не ја носев таја туку си купив  отпосле свадба од тие дуплите ,од бело злато беше околу 250 евра ја платив и ја изгубив!
и не ја најдов!


user posted image


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: бурми
26.3.2010 13:56:25   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

dali znaete kolku kostaat od prilika burmite, ama naj obicni, da nemaat nisto na niv, ni gravirano ni nisto, i da se od belo zlato.Mi kazaa deka vo sk neznam dali vo stara carsija li mi rekoa, demek tamu bile poeftini. Aj ako znaete pisete, ili pak ako moze nekoj da prasa, pa toa uste poubavouser posted image


Нај нај најобичните и не толку дебели коштаат околу 2500 зависи од грамажа...Проблемот е што тие сега потешко се наоѓаат. Секаде има од тие со бело злато, па не знам какви..Ние се утепавме од барање летоска од овие обичниве..

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: бурми
26.3.2010 14:00:10   
aleksandra panevska
Nasite burmi se kombinacija od belo i zolto zlato arno ama za brzo vreme beloto pozolte

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: бурми
26.3.2010 14:13:20   
Mila na mama
Не сакам бурми, немам, не носам и да имав немаше да носам, ни мм нема не носи не сака и не би ни носел под никакви околности.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: бурми
26.3.2010 14:17:56   
matushka
Jas si ja obozavam burmata, isto kombinacija od belo i zolto zlato, tenka i diskretna. I dvajcata gi nosime celo vreme. Ako ja izvadam na kratko, odma mi kako da mi fali netso na rakata, shube mi euser posted image Inaku drug nakit ne sakam osven obetki.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: бурми
26.3.2010 14:34:01   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

dali znaete kolku kostaat od prilika burmite, ama naj obicni, da nemaat nisto na niv, ni gravirano ni nisto, i da se od belo zlato.Mi kazaa deka vo sk neznam dali vo stara carsija li mi rekoa, demek tamu bile poeftini. Aj ako znaete pisete, ili pak ako moze nekoj da prasa, pa toa uste poubavouser posted image


Nie gledavme onaka informativno vo GTC na prv sprat kaj Micko i dve obicni od belo zmato kostaa okolu 10000denari.Znaci bea navistina kvalitetni,podebeli sto ne grebat i ne potfakjaat.Imase i vo Zlatara Zelje i vo Goldmak 4300 denari edna ama bea kade kade potenki i ponekvalitetni od ovie vo Micko.
Inace jas od Micko imam kupuvano nekolku taka kvalitetni raboti i gajle nemaat so godini ni cistenje ni nisto.


(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: бурми
15.4.2010 22:14:02   
delfinka
spored mene najubavi burmi ima vo trgovskiot gtc potocno vo zlatarata na goldmak radovis
nie tamu si gi najdovme i moze da kazam deka bea najubavi od cel grad(sekako spored mene)
inace se prilicno debeli ,mesavina so belo zlato,zolto i crvenkasto kako bakar(odat zolto ,pa belo,pa crveno pa pak belo i zavrsuva so zolto)i edna cini 6500,graviranjeto od vnatre so ime i data ni bese gratis
mislam deka imaat mnogu ubav izbor,proveri si tamu, se nadevam ke najdes toa sto baras:))

< Поракaта ја уредил delfinka -- 15.4.2010 22:15:38 >


_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: бурми
15.4.2010 22:19:11   
lidijas
Nasite burmi stojat nekade vo nekoja kutija ne gi nosime voopsto.Licno mene mi smeta i me nervira a imam i alergija pa ne nosam nikakov nakit, a na maz mi mu smeta vo rabotata oti nosi rakavici. Inaku gi kupivme od Bitola i bea bas skapi edna okolu 8000 denari, pari frleni za nisto ama ee taka trebalo.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: бурми
15.4.2010 22:50:06   
melody
Nasite burmi se zolto zlato so dve mnogu tenki linii belo zlato.Planiravme od Skopje da gi kupime koga dojde za veridbata ama se nemase vreme pa gi kupivme od Istanbul vo trgovski centar samo vrska nemam kojuser posted image
Znam na maz mi mu e malku mala burmata i mu stvarase kako mali ranicki, no toj nikogas ne se otkaza od nea i si ja nosi duri i takva.Jas sum isto tolku naviknata na nea da koga ke ja izvadam duri i na sekunda mi fali.

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: бурми
15.4.2010 23:03:58   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image  




Vakov e mojot verenicki prsten samo so e od zolto zlato.
A isto i burmite ni se od zolto zlato.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Бурми
24.10.2010 11:14:13   
Natuska85
Еве ги и нашите бурми,ги купивме од старата чаршија жолто со бело злато

user posted image

Кликни на лицата на луѓето за да ги означиш. user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 16.6.2011 16:04:13 >

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?