|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: прв и последен
15.12.2009 9:21:48   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Подобро и не мисли што друго има на пазарот, знаеш однадвор може и ќе биде убаво, црвено јаболко, а внатре опс, црвче да најдешuser posted image user posted image user posted image затоа продложи си со гравот, еднаш манџа, еднаш тавче гравче, еднаш потпржен, непотпржен, кога ќе видиш имаш многу начини да го направиш секогаш поразличен нелиuser posted image user posted image

potpis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: прв и последен
23.4.2010 15:55:55   
matushka
duri sega ja vidov temava... abre zeni, me iznamseavte so gravcetouser posted image user posted image
Inaku ne mi e prv.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: прв и последен
23.4.2010 23:55:09   
Cacko
taman rabota na 26 koga go sretnav mm da mi bese prvuser posted image user posted image user posted image ne mi bese prv,prethodno imav poveke vrski i normalno poveke partneri i mislam deka toa e ok,a ne da se lupam u grudi prv mi e i posledenuser posted image za toa posleden ne komentiram,za idninata ne se zboruva so 100% sigurnost(bar ja taka mislam)

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: прв и последен
24.4.2010 8:27:01   
Rossana
Ne mi e prv, a za posleden... bi sakala da mi ostane posleden zatoa sto se sakame mnogu, no so ogled na toa sto imam 20 godini i sto sum nepolna godina vo brak, pred mene e eden dolg zivot na iskustva, pa ako nedaj boze se sluci nesto i ako veke ne sme zaedno, normalno deka nema da mi e posleden... Zivotot sekogas prodolzuva ponatamu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a jas nesakam da go ziveam sama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: прв и последен
24.4.2010 8:28:33   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


So kolku partneri ste vodele ljubov pred brakot?



user posted image            user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: прв и последен
24.4.2010 8:37:06   
Cacko
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: прв и последен
24.4.2010 9:16:50   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


So kolku partneri ste vodele ljubov pred brakot?



user posted image            user posted image




Hey people nemoj da mislite deka neznam so kolku sum bila user posted image . (onie smajli sto sum gi stavila izgledaat kako da razmisluvam za odgovorot na prasanjeto user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ) Vsusnost, razmisluvav dali da vi kazam... ok de uste so 2, ke me sudite user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: прв и последен
24.4.2010 9:58:17   
Maca25
не и е прв, тамам работа на 24 да ми беше прв, па и последен. имав неколку долги врски и со нив мормално и неколку сексуални искуства, кои доби, кои лоши user posted image . сега тоа не е важно. искрено се надевам дека мм ќе ми биде последен. убаво ми е!!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: прв и последен
24.4.2010 13:39:24   
BILE.F
Не ми е прв, убаво е да имаш и претходно искуство пред да стапиш во брак, сега за сега ми е последен, ама никогаш не знаеш што може да донесе животот, уште сме млади! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: прв и последен
14.7.2010 8:37:01   
Bubuska
Е многу ми е мерак што тука сте сите постари од мене. Имало надеж. Јас имам 19 години и меѓу моиве врсници (посебно од внатрешноста на нашава Македонија) сеуште верувале или не, на цена им е невиноста (а тие што ја изгубиле по пат, ја глумат). Не можам никако да разберам :)
Мене дечко ми ми е прв, па тешко дека ќе ми биде последен, затоа што имам фора едно 10 години пред да се мажам, па ќе видиме дали толку ќе трае... Ако трае, супер, ако не трае, пак супер.. :) Ама јас викам, тешко дека цел живот грав ќе јадам... :)

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: прв и последен
14.7.2010 12:19:00   
Sandric
Па таман работа да ми е прв, на 29 се омаживuser posted image
Порано било на цена кога се мажеле на 17-18 години, за тогаш и да разберам ама за сегаuser posted image

(Одговор на членот Bubuska)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: прв и последен
14.7.2010 12:27:14   
Viktori
сега по најново се вика втор!user posted image user posted image user posted image
Така сум наслушнала. Оти нема доказ за прв, па ај втор си ми бе! да user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: прв и последен
14.7.2010 12:31:34   
Pregnant
Па фала богу Sandric, и кај мене е слична ситуација, и од здравствени причини подобро е дури си помлада, таман работа ако сме чекале до 27-28 user posted image , после илјада проблеми. Да си има мерка за се, да не биде ептен рано, инаку зошто порано ги мажеле мали - јасно им било дека ќе им проработат хормоните, па поарно да се мажени, отколку да пукне резил user posted image .

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: прв и последен
14.7.2010 13:56:18   
vesna1
Mene MM mi bese prv vo seksot. Ama bidejki idevme 9 godini imase edne period koga me fatija bubackite i raskinavme. Jas si fativ drug decko i so nego seksot mi bese mnogu podobar. Arno ama ne sve vo seksot, treba da se gleda i karakter,i kakov covek e i taka se smirivme so MM i se omaziv za nego. Od togas ne sum go izneverila. Ama nesto me kopka i jas na nego mu bev prva, i on mi vika deka nikogas ne probal so druga. Malce e sumnjivo neli user posted image  Taka da ne se obiduvam da istrazuvam. Prosto ne mi se veruva da ne probal so druga, mislam deka mi mava cetki.

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: прв и последен
14.7.2010 23:19:45   
marinka80
sigurno ne prv pa na 29 godini se omaziv a se nadevam posleden super mi euser posted image

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: прв и последен
14.7.2010 23:57:22   
Anushka
што е важно кој на кого му е прв, важно е кој е последен! Тој е „у ствари“ најпрв!!!user posted image

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: прв и последен
7.8.2010 7:16:13   
Acina
ne mi e prv no i dvajcata smetame deka podobro e taka.da go sretnav malku porano i da mi bese prv dvajcata ke bevme nezreli i zelki zeleni i kakov toj bil porano i kakva jas sum bila sekako deka taa vrska bi zavrsila...vaka toj imal jas imav i cista smetka.vo pocetokot toa mu precese no po nekolku meseci vrska svati deka toa ne e bitno nitu vazno...sega taa tema megu nas e veke odamna zatvorena.a prvite meseci postojano me prasuvase so kogo kako zosto kolku vreme ste bile,a sigurno e taka? user posted image mislam deka sekoj maz toa go kopka samo koj si cuti koj zvrci mojo zvrcese no prekina.user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: прв и последен
14.4.2011 14:26:50   
kuklica
niti sum probala i niti sakam da probm zatoa sto ako nesto ne sum dobra ili jas ili mm nema da si prefrlame demek so ne ti cinam jas ili poubavo ti bese so onaj i takvi raboti sto sigurno gi ima kaj site sto sopruzite ne im se prvi mene mi e prv eden i edinstven i gorda sum na toa
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

е тука те поддржувам...јас имав пред мм и супер ми е тоа...си пробав повеќе работи, на различен начин си се доживеав себе си на различни начини и кога дојде време да се смирамuser posted image ми дојде сосема нормално..имам другарки на кои првиот ке им биде и последен како што тргнале работитеuser posted image user posted image user posted image и не ги сфаќам баш..па како бе, никогаш да не пробаш ништо друго сем венчанотоuser posted image


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: прв и последен
14.4.2011 14:35:33   
Yummy Mammy
Ne, ne mislam deka prviot treba da ti bide i posleden.

Jas imav poveke partneri pred mm, i sekoj od niv sum go doziveala na razlicen nacin, sekoj od niv napravil da se cuvstvuvam podobro ili poloso... toa e ogromno psiholosko zivotno iskustvo i ne mislam deka treba da im bide uskrateno na zenite, samo zatoa sto se zeni.

Baska, ko sto se pokasno i pokasno se mazat devojkive, taman rabota ako im e prv na 26, 28 ili ne daj boze 30 godini user posted image user posted image user posted image


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Прв и последен
14.4.2011 14:44:52   
kuklica
ne deka treba da sedat bez seks do 26,28 ili 30 ama jas licno mislam deka za mene ne ke bese isto ako imav ili jas ili toj predhodno seksualno iskustvo (zaedno sne 10 god jas imav 15 toj 18 togas eee) toa e moe mislenje user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 25.6.2011 18:59:51 >

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Прв и последен
7.3.2012 13:39:29   
Mihaela 2010
Prv ne mi e a za posleden ke vidime hahahahah,ako zasluzi..user posted image
Mislam deka umre toa vreme na prv i posleden,ili ako e prv tesko da kje ostane i posleden a i obratno..smetam ako eden brak ima se,od ljubov do razbiranje,redoven sex,neznost,nema da ima potreba od drug/druga...sega za sega ova go imam ,se nadevam taka i ke ostane

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Прв и последен
7.3.2012 13:47:06   
JovanaJ
Ne mislam deka treba prviot da bide i posleden.
Jas imav edna podolga vrska i edno seksualno iskustvo pred mm.
user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Прв и последен
7.3.2012 14:05:29   
Pepelaska *
Со оглед на тоа што со мм сум од 19 години мене ми е прв во сексот. Пред тоа имав неколку врски ама безвезни, е сега едно време кога се испокаравме си најдов еден тип, user posted image ама и тоа не било за да биди и така мм веројатно ќе остане последен , да се надеваме. user posted image .

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Прв и последен
7.3.2012 14:09:08   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Ne mislam deka treba prviot da bide i posleden.
Jas imav edna podolga vrska i edno seksualno iskustvo pred mm.
user posted image

tocno jovana isto i jas sum kako tebe i mislam kako tebe sepak treba malku i da se uziva i ekperimentira vo zivotot
ama da se razbereme vo granizi na normalauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Прв и последен
7.3.2012 14:23:23   
mamicka77
isto i nie sme zaedno od moite 17god   a na polnolestvo  mi go zema postenstvoto sto vikaat starite  i mi e prv i posleden i sum sigurna deka ke bide posleden bidejki nemozeme eden bez drug  luti sme samo pola saat nisto povekenekolku pati koga sme imale konflikti  i toa se poradi drugi  mi e dovagalo preku glava da si zberam se i da si zaminam no svakam deka bez nego nemozam  sto sme vo ista soba a luti kamoli bez nego voopsto da ne go gledam ne mozam da zamislam


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 7.3.2012 14:24:45 >

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?