|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
21.12.2009 21:32:24   
tati
na zimovanje ne sum bila uste od dete, no ete godinava planirame vo Mavrovo na edna nedela, detevo obozava sneg(isto i tatko i) pa bi bilo sebicno od moja strana da im go uskratam toa zadovolstvo...
posle Bozik zdravje ideme da mrznemeuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2010 8:15:07   
Mila na mama
Не беше баш зимување туку продолжен викенд во Крушево. Мила беше многу смешна. Сакаше да се санка брм брм на снегчеuser posted image снегот бил убав ама не сакаше да го фаќа. Какви само фаци правеше на жичарата - смешки. Убаво поминавме макар што јас ич не сакам зимувања ама ај детето да се порадува и да подише чист воздух.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот tati)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2010 8:18:32   
mami
Јас едвај ја чекам првата недела од февруари...цела недела во Берово, мераци

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2010 8:22:13   
Mila na mama
Ние не успеавме да најдеме место за Берово, барем не во вилите што ги бендисавме. А немало ни снег во Берово. Се надевам мами ќе падне сега па кога ќе отидете Лука ќе се санка.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2010 8:24:02   
mami
ке видиме, ама и не ми толку до снегот, ако го има супер, ако го нема пак супер..важно дека ке бидеме на чист воздух малку и ке пуштиме мозок на пасењеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2010 8:58:33   
mother 29

user posted image Banskouser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
8.1.2011 18:32:17   
jovanka
Ovaa godina slabo sneg mu se izraduvavme vo dekemvri nekolku dena i tolku.Sega sme vo ekot na praznicite kade sto i decata se na mislam najdolgiot zimskiot raspust no snegot vo nasite zimski centri go ima vo nedovolni kolicini za da vo celost i se izraduvame na zimata.Planirate nekade na zimski odmor?

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
8.1.2011 18:58:58   
Viktori
Јас не планирам, снег нема, одмор во бош време, организирано нема каде децата да ги пратам, па ќе си останеме дома со Картун нетворк, Бумеранг и КидсКо...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
8.1.2011 19:59:43   
Maca25
Ние сакавме да одиме во Берово после Нова Година на 4-5 дена, ама не се заангажиравме добро за да најдеме сместување. А и финансиите после празнициве малце се намалени, така да за сл. година треба уште од сега да се штеди. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
10.12.2012 8:31:38   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Mamicki zima doaga a so nea i snegce. Ima li nekoj namera so bebusot na planina nekoja da pojde i kade? Jas ovie denovi epten mu ja mislam nekade na nekoja planina da rezerviram za zimskiot raspust. Sakam da izbegame malku od ova smrdenovo i zaduslivo Skopje ama nemam ideja kade. Dali da gledam nekade vo Makedonijava ili po komshii (Bansko, Kopaonik) Inaku ne sme nekoi skijaci i ni treba komocija ko so bebce neli. Ajde dajte predlozi :)))))


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

mozebi ke ti e daleku za so bebe ama jas toplo ti go preporacuvam kopaonik-iako e poskap.mestoto e top zimno vreme pa i proletno e ubavina cist vozduh toplo cajce ogan od kamin m mmeraci:)I jas razmisluvam na ovaa tema denovive ama ke vidime mm stalno me odvraka deka kolata ja sreduva sea dali ke stignel to togasuser posted image user posted image inaku jas bi uste sega da trgnam negde



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
10.12.2012 8:36:14   
Luci
Јас радо би негде да одиме ама тешко, немам одмор user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
10.12.2012 8:50:17   
miana
Nie se spremame za mavrovo posle Bozik zdravje boze..Ili mavrovo ili bansko.Se zavisi od drustvoto.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
10.12.2012 13:32:25   
mmbucko
Imame opcija za Hotel Lion Borovec za posle bozik. Si mislam nemoze poloso da bide od zaduslivovo Skopje a baska i drugive 2 decinja malku na vozduh da gi odnesam. Greotki se, pa nigde od majot ne sme mrdnale. Te malku do Ohrid posle 40 dena na bebco ama toa ne go racuname user posted image user posted image user posted image

Sto mislite za 5 mesecno bebe na planina? Ke ja prasam denes i pedijatarkata pa ke vi kazam sto ke mi kaze. Preporaka demek od specijalist user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
10.12.2012 13:52:15   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Imame opcija za Hotel Lion Borovec za posle bozik. Si mislam nemoze poloso da bide od zaduslivovo Skopje a baska i drugive 2 decinja malku na vozduh da gi odnesam. Greotki se, pa nigde od majot ne sme mrdnale. Te malku do Ohrid posle 40 dena na bebco ama toa ne go racuname user posted image user posted image user posted image

Sto mislite za 5 mesecno bebe na planina? Ke ja prasam denes i pedijatarkata pa ke vi kazam sto ke mi kaze. Preporaka demek od specijalist user posted image


Мислам дека за ова не ти ни треба одговор од стручно лице...па има ли поубаво нешто од планина и море за дете па и бебе??user posted image

јас на Видоевски кога му кажав дека сме го носеле А во Банско ( А тогаш имаше 5,5, месеци) ми вика - " а ги видовте таму бебињата"???
а ја баш затоа и го почнав муабетот за да му каѓзам дека имаше две бебиња од по 50 дена user posted image

на ладно немас ни вируси ни бактерии ништо..само деца убаво облечени...и од воздухот ќе бидат успаванка..и апетити и сон.

се разбира, ако со детенце е се ок user posted image

Да не бидам офтопик...планираме крај на февруари почеток март..4-5 дена да идеме Банско..уште од сега ќе ѕиркам некои понуди..лани бевме преку Колектива и беше супер.

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
10.12.2012 14:00:38   
penelopa
Се сложувам море и планина е нешто најздраво и за бебе и за деца.
Ние ќе одиме на замовање ако така може да се рече крај на Јануари едно 4-5 дена- така е планот сега за сега некаде тука во Словенија- или Рогла, или Крвавец или Мариборско похорје ушт не сме одлучиле.

< Поракaта ја уредил penelopa -- 10.12.2012 14:01:31 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
5.1.2013 13:25:03   
kikicka
Цело време се мислиме каде да одиме, ама најверојатно ќе одиме до Банско и тоа на 3 дена,доволно е колку да разбиеме монотонија. Инаку за хотели и понуди не сум ни проверила, ама важно е што се планира. user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
5.1.2013 18:46:04   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Цело време се мислиме каде да одиме, ама најверојатно ќе одиме до Банско и тоа на 3 дена,доволно е колку да разбиеме монотонија. Инаку за хотели и понуди не сум ни проверила, ама важно е што се планира. user posted image


Ете така....ајде да подразгледаш па да се збереме сите и а да си направиме РР дружба и на планина...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2013 13:59:27   
Bjanka
Ste bile li vo krusevo?? Kako e tamu??

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2013 14:08:36   
miana
Nie se mislevme za Krusevo i Bansko.
Koga gi vidov cenite i uslovite ,ne se ni mislev,go izbravme Bansko...

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2013 14:09:05   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Nie se mislevme za Krusevo i Bansko.
Koga gi vidov cenite i uslovite ,ne se ni mislev,go izbravme Bansko...


Da dodadam deka si bevme i si pominavme FENOMENALNO...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
22.1.2013 14:12:03   
Bjanka
user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
30.11.2013 8:37:16   
Mihaela 2010
Ufff mnogu bi sakala,ama zdravje ima vreme
M e sega taman za sneg,a i naslusnav nekoi dobri ponudicki za vo Bansko ama nekade za sredina na fevruari,taka da moze da padne nekoe mini odmorce od 4-5 dena

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
30.11.2013 8:44:51   
AneLav RR
Мали ми се децава уште за да се замкнам на зимување, а мажле повеќе сака зима и зимски одмор... Затоа до година гарант некаде на планина....

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
30.11.2013 17:32:58   
Felly RR
Ние може да појдеме до Крушево, така на еден ден, бидејќи ни е блиску, а класично зимување, не.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Зимување-дали планирате да одите?
1.12.2013 23:08:25   
Snowhite RR
Мене ептен ми се оди на зимување, ама додека се мали децава не ми се пакуваат куфери зашто треба пола куќа да ја земам со мене, здравје понатаму

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?