|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мaскенбал
16.3.2012 23:01:45   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас гледав маски во Бубу убави се ама соленки некако 1300 денuser posted image . И во Вучко гледав нема баш за мали деца како моето,а за поголемки има доста интересни.За квалитет незнамм,ама и што квалитет ти треба за еден ден уствари.Кај на друго место може да се најдат маски?


Mene nekoj mi kaza deka vo Jumbo donele maski...bil nekoj///Natushke za eden den...i nemora da e nekoj 100% pamuk valjda user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Мaскенбал
17.3.2012 9:21:02   
Luci
Во Џамбо бев пред неколку дена, имаше маски за лице доста, ама јас сакав онаква комплет а таква за син ми не видов. Бев во Атлантик(кај полицијата на Бит пазар) вчера, имаше исцело маски како шпилхозни и за поголеми и за помали, материјалот катастрофа, цената 500 денари ама па секако нема на голо да му ја ставам, ќе носи одоздоле боди по долги и хулахопчиња. Не му купив зш лошо се испаркирав и слушав свирки од надвор и излегов одма, да ме нема, ама ќе одам деновиве и до Вучко и ќе одлучам од каде ќе му купам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Мaскенбал
12.3.2013 12:52:58   
Бушавка
1Април некако не ми е ден за маскенбал, но затоа струмичкиот и карневалот во Прилеп за прочка се одлични

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Мaскенбал
12.3.2013 12:54:36   
Tanjicka
Filip ke ja nosi od brat mu od lani- spajdermen a za Luka godinava ke kupime nova a kakva seuste neznaeme

(Одговор на членот Бушавка)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Мaскенбал
12.3.2013 13:02:07   
arh_diz
Zakazav za sin mi kostim so spajder men , denes treba da mu stigneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Мaскенбал
13.3.2013 8:38:12   
Mihaela 2010
Jas pred eden mesec bev vo Jumbo i imaa doneseni nekoi maski,nie ovaa godina prv pat ke se maskirame,sigurno nekoja princeza ke ja pravamuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Мaскенбал
13.3.2013 8:42:56   
dostickage
Godinava pojma nemam sto da go maskiram V. Lani bevme Don Korleone a godinava ne zna navistina zasto ne dozvoluva da mu oblecam bilo sto. Kje se dogovorime valjd nekakouser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Мaскенбал
13.3.2013 8:51:17   
Felly RR
Кај нас за Прочка има маскенбал, значи сега во недела, ама М не сака да се маскира, од што и е страв од Дедо Мраз, и сега дури ни таа не сака да биде маскирана. МОже ќе избереме некоја секојдневна маска.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Мaскенбал
13.3.2013 9:17:21   
blond
Спајдермен, каубоец или нинџа желка. Имаме време до сабота да одлучам во што да го маскирам.
А сега во Ср, не да се солени цените за маските, ауууу, изгор се!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Мaскенбал
13.3.2013 9:44:06   
Lina*
Vo nedela e procka,kako mala redovno se maskiravme i sega edvaj cekam da imam bebuvce pa da go maskiram i nego pa da setame po rodnini i prijateli.Takov e adetot kaj nas

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Мaскенбал
16.3.2013 14:28:02   
Pepelaska *
Ајде прилепчанки и струмичанки кажувајте во што се маскиравте

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Мaскенбал
1.4.2015 16:11:22   
sonc90
zosto volku dolgo e neaktivna temava? se utepav baranje od sto nikoj nisto ne pisuval...zarem ne gi maskirate decinjata?denes e nasiot prv maskenbal,bevme na plostad t.e. pred porta Makedonija,ja oblekov kerka mi vo rozevo fustance sto go kupiv od Jumbo za balerini i i staviv rozevi krilca i rozevo vence so peperutki i stapce i bese malecka peperutka...se kaci na bina so tato user posted image ama bidejki ne znae da zbori (imame 9 meseci) morase tato da odgovara na prasanjata user posted image ... imase dosta devojcinja so takvi krilca ama nie bevme najavtenticni so fustance,celi od glava do peti maskirani a drugite nosea jakni i obicni alista pa vrz niv krilcata... megjudrugoto imase uste edno bebe sto go vidov mislam deka bese bubamara,i toa bese malo kako nas i isto skroz od glava do peti maskirano,epten bese slatko...epa dosta bese falenje od moja strana,ajde neka kaze nekoj drug iskustvo od denesniot maskenbal...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Мaскенбал
1.4.2015 16:20:50   
Ilina87
Син ми го маскирав во кловн. Од странство ни пратија цел костум за кловн, само без перика. Перика му купив од jumbo, само што не ја трпеше и ја извадивме. Исто му го нацртав и лицето и носето го направивме црвено и многу беше сладок. Ова му беше прв маскенбал, лани не го однесовме.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Мaскенбал
2.4.2015 9:44:50   
Gari68
user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Мaскенбал
2.4.2015 9:54:01   
Палешка РР
Ај лелеее срцка таа колкава порасна!
Лепотица!

user posted image
user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Мaскенбал
2.4.2015 14:40:10   
sonc90
hehe...kolku e ubavka user posted image super maska

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Мaскенбал
2.4.2015 17:18:51   
lukajana RR
Големиот борец Теодора станала голема девојка
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Мaскенбал
2.4.2015 20:14:07   
sandriana RR
Овој 1ви Април Т беше буба мара, по нејзина иницијатива. Покрај облеката-костум, надополнивме и со соодветна шминка на лицето, и добивме комплетна маска. Беше пресреќна.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Мaскенбал
21.3.2017 0:19:14   
MamaKiki
здраво форумки сакам синцето кое е 2,5 години да го маскирам за 1 април, бидејки маските се користат еднаш можеби имате некоја од вас да ми понуди маска која ви е веке мала со симболична цена ?
но да не е бетмен или спајдермен

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 119
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:


Анкета

kade se olucivte da patuvate na odmor so vaset_o bebe
milence

kade ste odlucile da patuvate na odmor so vaset_o bebe

na more (68%)

na esero (16%)

na selo (12%)

na bajni (2%)

kaj rodnina os drugo mesto (2%)


Број на сите гласови: 122

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!