|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мaскенбал
2.4.2010 9:39:46   
nataly_13215
caci abe mnogu slatko pilence , eptenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nataly_13215)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Мaскенбал
2.4.2010 11:27:15   
topce
благодарам за убавите зборови

(Одговор на членот nataly_13215)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Мaскенбал
3.4.2010 0:06:07   
Mila na mama
user posted image
user posted image
user posted image(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Мaскенбал
3.4.2010 0:27:24   
Annabel
Срценце, многу е слатко....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Мaскенбал
3.4.2010 0:34:41   
ananikol
Srcuski malecki, preslatki se user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Мaскенбал
23.3.2011 9:13:18   
blue_blue
каде купувате костими за маскирање за 1-ви април и која е цената?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Мaскенбал
23.3.2011 9:46:28   
Maca25
јас вчера и купив на Нина вештерски костум за Маскенбал. Како фустан е, црн со зелено, има и капа со вештерка на метла. user posted image Малку и е голем ама многу се се свиѓаше. Инаку го купив од една продавничка кај грчка амбасада и тоа за 200 денари._____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Мaскенбал
23.3.2011 9:50:52   
denim
Nie ne kupuvame zasto se mnogu tenki kupechkite i ednolichni. Samite si osmisluvame maski i potoa svekrva mi ni gi shieuser posted image . Taka izleguvaat mnogu ubavi i kreativni maski a kerka mi e presrekna bidejki ucestvuva vo procesot na sozdavanje na maskata.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Мaскенбал
23.3.2011 9:56:45   
Maca25
Супер што имаш некој да ти сошие. Кај мене свекрва ми знае да шие ама и се расипа машината, па мора да купиме.
А иначе стварно макиве низ градов се безлични и многу тенки. Лани на плоштад сите дечиња (колку ќерка ми - 1 и 2 години) беа или пајчиња или пеперутки, затоа што во продавниците само таскви маски за таа возрадт имаше.
Јас лани не купив маска, ја направиви Нина Пипи долгиот чорап, 2 кикички на главата, облечена во - све ми боје лепо стоје user posted image ...различни чорапи и готова беше маската. 


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Мaскембал
31.3.2011 14:46:54   
Julie1
Детски маскембал во Веро центар

Во петок, со почеток во 12 часот, во Веро центарот ќе се одржи најшарениот маскембал за најмалите. За добрата забава ќе се погрижи Ивце Пивце кој заедно со децата од неколку градинки и училишта од Скопје ќе продефилираат низ трговскиот центар. Поканети се сите дечиња кои сакаат да ја покажат нивната 1 априлска маска и кои сакаат да бидат дел од незаборавната дружба со Ивце Пивце. За добрата забава предвидена е многу  музика и сликари што ќе ги обојат детските лица како и многу мали слатки изненандувања.

user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 31.3.2011 14:47:16 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Мaскембал
31.3.2011 16:08:31   
Pepelaska *
Кажете некоја идеја да се максираме, ние сме мали 7 месеца имаме па нешто така поедноставно што би го трпел user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Мaскембал
1.4.2011 11:16:19   
Maca25
Нина ја маскиравме во вештерка. Дури и метла и дадов. Само ми рече дека она била добра вештерка, не лоша. user posted image user posted image user posted image  

user posted image


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 1.4.2011 11:22:15 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Мaскенбал
1.4.2011 12:39:50   
Lokica1
Nina preubava si vesterke mala :*user posted image

(Одговор на членот nataly_13215)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Мaскенбал
1.4.2011 13:49:24   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna_kr

Ќе ги маскирате ли децата на 1ви април? Каква маска избравте?


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Lokica1)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Мaскенбал
1.4.2011 13:51:32   
Maca25
Ајде мамички ставајте маски од вашите најмили! Може и од вас user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Мaскенбал
1.4.2011 14:01:36   
Tanjicka
jas sakam da stavam slika ama neznam kako :(

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Мaскенбал
1.4.2011 20:49:08   
nadica
user posted image user posted image

тоа е надица како принцеза и нејзиниот најверен другар како ага

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Мaскенбал
1.4.2011 20:49:20   
*miki mami*
user posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 1.4.2011 22:26:37 >

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Мaскенбал
17.2.2012 18:50:04   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: zozozo

Za moeto prvace treba da izrabotam maska so koja ke ucestvuva na ucilisen natprevar user posted image Treba da bidi samo za liceto i da upotrebam razlicni materijali i voedno se razbira da bide interesna a ne ona sto sekoj den go gledameuser posted image .A jas,bideki sum dovolno zafatena so bebenceto,nekako i nemam nekoja ideja za toa sto da napravamuser posted image .Ajde kreativnite RR mamicki da mi pomognat so idei?!?_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Мaскенбал
6.3.2012 10:50:26   
Luci
Ајде кажувајте каде има маски, се ближи 1-ви април? Сакам некоја убава, не сакам спајдермени, бетмени ко сите децаuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Мaскенбал
6.3.2012 10:52:33   
Luci
Ајде кажувајте каде има маски, се ближи 1-ви април? Сакам некоја убава, не сакам спајдермени, бетмени ко сите деца

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Мaскенбал
6.3.2012 10:59:50   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ајде кажувајте каде има маски, се ближи 1-ви април? Сакам некоја убава, не сакам спајдермени, бетмени ко сите децаЛуци,има многу убави маски во бутик Бубу,се наоѓа во тц Беверли хилс.А имаат и профил на фб

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Мaскенбал
6.3.2012 11:37:11   
Love 27
da navistina kazete kade ima maski i jas sakam nesto porazlicno ovaa godina da mu kupam na Damjan
user posted image user posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Мaскенбал
6.3.2012 12:01:12   
belka
Imate mnogu ubava i kreativna web strana na www.krokotak.com istata mozete da ja najdete i na Facebook kako krokotak znaci mamicki NEMA STO NEMA ...........jas ne sum nekoja koja e kreativna ama tamu ima i tolku ednostavni raboti sto sigurno ke moze sekoj da gi napravi user posted image  . Nie isprobavme za Nova godina i za 8-mi mart i stvarno mojata Jana bese voodusevena a i site vo gradinka :)

Pomagajte okolu maskite , Jance saka ovaa godina da bide princezata Trnoruska .....lani imase vo Bu Bu maski prioncezi originalnite na Disney ama ovaa godina se javiv i gi nema za zal ......a VUCKO ne doaga vo predvid bidejki se nekako mnogu BLJAK ednostavni .
Kade na drugo mesto da baram maski ????

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Мaскенбал
16.3.2012 10:07:51   
Natuska85
Јас гледав маски во Бубу убави се ама соленки некако 1300 денuser posted image . И во Вучко гледав нема баш за мали деца како моето,а за поголемки има доста интересни.За квалитет незнамм,ама и што квалитет ти треба за еден ден уствари.Кај на друго место може да се најдат маски?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот belka)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Ime za zensko?
dragana92

Koe zensko ime e najubavo?

Anabela (23%)

Malena (7%)

Galena (14%)

Divna (4%)

Klara (35%)

Leontina (17%)


Број на сите гласови: 147

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!