|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 9:24:02   
mother 29
многу е убава и претпоставувам уникатнаuser posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 9:37:24   
mis.
Син ми го однесов како крокодил и моментално е на  седмо небоuser posted image од возбуда.Во автокоманда ќе почне маскенбалот во 11 часот

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 9:42:05   
big_mama817
јас сакав да го маскирам син ми и затоа го прашав дали сака да го маскирам и во што но за жал тој не сакаше најверојатно уште е мал и не разбира толку user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 9:43:51   
baby mama
Да не знае некој дали има некој собир со маскирани дечиња пред Бисер???

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 10:58:22   
zami
Iva ima mnogu originalna maska, bravooo.

Mitko e maskiran vo kauboec i e mnogu originalen posto ne e vo kupecki kostim tuku se snajdovme od doma so sesir, elek, marama i se ostanato, aj ke vi stavam skliki poposle.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 11:00:25   
Cacko
Iva e najubavata baba mrazica sto sum ja videlauser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 11:08:17   
Maca25
Мм сакал да не изненади, па и купил на нина костум Пиле, ама нина не сака ни да го види ни да го облече. Мислам дека е уште мала за маскирање.
И ние ќе одиме кај арм околу 12, па ајде да направиме една рр дружба, да се чекаме некаде.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 12:18:27   
profesorica
Дамјан урлал плачел несакал да го стави костимотuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 12:25:15   
Annabel
mother29 и Cacko, фала ви на убавите коментари. Бакнежи до вас...

После 4 ќе се шетаме низ град, па ако видите Баба Мразица, тоа покрај незе сум јас, слободно да ми пријдете да се запознаеме user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 17:04:08   
Maca25
Убаво беше денеска низ центар, шарено, распеано, разиграно. Имаше најмогу принцези, самовили и супермени. нина беше пипи долгиот чорап.
Многу беше збунета нина, многу деца и се видоа, гласна музика, сите трчкаат наваму натаму и она цело време беше кај мене во раце. После пола саат се опушти па одевме и игравме по тревичката.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 17:22:31   
caci20
user posted image
user posted image
moeto pilence za Veligden

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 17:25:49   
Maca25
Пиленце убаво!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 17:25:49   
penelopa
Леле Цаци20 многу е слатко твоето пиленце, само за ручкање user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 18:52:23   
Mila na mama
ооо јас го видов пиленцето а цаци20 во живо, ептен сладок и сериозенuser posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 23:29:41   
Cacko
mnogu e ubav Petar Cackeuser posted image user posted image user posted image
inace Elena bese "maskirana" vo gusarce so marama,ama loso ke da e,posto e namurtena sefteuser posted image
user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 23:40:49   
Annabel
Слатко е гусарчетоuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 23:44:54   
Tanja K.
Jas si ja vidov Elenka tananannanana.Ama bev grogi,stvarno izvini Cacko mozevme poveke da si pomuabetime.Stanata sum inaku od 5 i zatoa bev takva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 23:46:21   
Cacko
nemas gajle,ne me vide mene bez glas sum,nesto glasnive zici mi se zeznaa(mm vika od mnogu zborenjeuser posted image ) baska so cela tajfa bevuser posted image user posted image user posted image
i vie bevte srckiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 23:48:01   
Tanja K.
Toa e deka mnogu izgleda si peete so mm po doma .hahhahahauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 23:49:47   
Cacko
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 23:59:06   
mami
Luka ne mi dade da go oblecam nisto..pa si se setavme taka...\ama zatoa gi imavme Anuska i Mila i Eca i Mila maskirani mesto nas :)

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Мaскенбал
2.4.2010 9:02:33   
topce
http://album.ringeraja.mk/index.php?page=image&ID=6499

ова е нашата пеперуткаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Мaскенбал
2.4.2010 9:12:42   
BEBICA
lele topce mnooogu e ubava.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Мaскенбал
2.4.2010 9:34:36   
ripce
најубавата пеперутка user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Мaскенбал
2.4.2010 9:38:07   
nataly_13215
lele srcka e mnogu e slatka

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali posle sekoe izleguvanje gi isprasuvate vasite deca kade bile,so kogo bile i sto pravele?

Da (67%)

Ne (17%)

Ponekogas (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!