|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мaскенбал
25.3.2010 10:24:00   
Maca25
цаци 20 а на кој плоштад мислиш? Оној оградениот? user posted image
Не знам кај ќе ги носиме децата на маскенбал оваа година


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Мaскенбал
25.3.2010 10:25:38   
caci20
Pa najverojatno ke ima nesto po ulica Makedonija ili da ne spremaat vo park. Aj decinjata sto gi nosat vo gradinka, kazete kade ke gi nosat vospitackite da znaeme i nie?

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Мaскенбал
25.3.2010 10:31:50   
aleksandra panevska
MOETO SINCE ODI VO GRADINKA VO AVTOKOMANDA I TAMU NA PLOSTADOT NA PRVI APRIL KE IMA ORGANIZIRANO NESTO KAKO PRIREDBA I KE BIDAT SITE DECA OD TRITE GRADINKI TAMU OKOLU PLADNE

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 11:26:18   
mis.
конечно одбравме и упивме костум.Мартин се одлучи за крокодил и како луд е за него.Го исправме сега се суши и едвај чекаме да дојде  1 Април.

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 11:32:54   
topce
пред АРМ ќе биде приредбата за 1 Април така кажаа на радио, Кили ќе биде водител

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 11:36:53   
profesorica
Дамјан ќе биде спајдермен, земавме маска од Вучко.Немаше некој избор за две годишни.или бетмен или спајдермен а бетмен многу црно е- не ми се допаѓа. во спајдермен можеби ќе бидат многу дечиња маскирано но ете барем нешто да се маскираме.лани немавме маска.сега ми е мерак...

имаше и некои слонче, пиле, желче ама ептен беа обични плишани мислиш шпихозниuser posted image user posted image user posted image

ќе прошетаме низ улица македонија на 1ви.

јас имам една маска што си ја донесов од Италија пред некоја година.таа ќе ја носамuser posted image Маската се вика КОЛУМБИНА- некоја балска диваuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 11:46:13   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: topce

пред АРМ ќе биде приредбата за 1 Април така кажаа на радио, Кили ќе биде водител

од колку часот почнува приредбата?
А во градинка ќе имаат дечињата нешто организирано?

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 12:07:59   
caci20
Od kolku casot e pred dom na ARM? Znae nekoj. Koga ke odite profesorice vie?

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 12:09:44   
profesorica
ај заедно да одиме цаци20.да се договориме.ние би оделе околу 6 ваљда пошто до 4 сме на јов после дур ручаме.

паѓа договор???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 12:12:44   
caci20
Jas si zemav den od odmorot sakavme da go nosime koga ke bidat decinjata tamu. Zatoa prasuvam koga ke bide oficijalnoto

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 12:17:43   
profesorica
епа ај ќе дознаеме до четврток како ќе биде па ќе видиме

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 13:05:18   
mother 29
Ние нема да се маскираме оваа год. ке одиме само да ги гледаме децата.секоја година ,од градинките шетаат по градот преправени,ама поголемките деца!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 13:07:59   
Mila na mama
Мислам дека журката е во 12 или 13 часот лани така беше јас бев со Мила маскирана како пеперуга може да ѕирнете на тикер. А годинава ќе биде слатко кученце далматинец.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 13:10:05   
mother 29
user posted image user posted image за Мила..кај нас нема некој поголем избор маски,освен спајдермен или бетменuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 13:13:11   
Mila na mama
Абе има избор ама некако многу неквалитетни тоа материјалот како партали.Видов и многу слатка Буба Мара и нормално стандардни принцези ама ај догодина таман да попорасне.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 17:49:34   
lilit
На Марко вчера му купивме од Вучко костум пчела и ептен беше среќен сакал да биде пчелата Barnny од Bee movie.ќе има ли нешто во парк оваа година?

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Мaскенбал
29.3.2010 20:03:09   
Еца
И ние сеуште се размилсуваме во што Мартина да се маскираuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Мaскенбал
31.3.2010 14:03:04   
April
Калија ќе биде самовила user posted image

ќе ја земам од градинка во 12 и ќе одиме накај ул. Македонија...

се надевам ќе се сретнеме user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Мaскенбал
31.3.2010 16:39:44   
lilit
Мм видел на интернет дека маскембалот е во 13часот пред дом на Арм.Во зоолошката донеле кенгури и утре ке биде бесплатно за сите посетители.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Мaскенбал
31.3.2010 16:42:16   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit

Мм видел на интернет дека маскембалот е во 13часот пред дом на Арм.Во зоолошката донеле кенгури и утре ке биде бесплатно за сите посетители.


и јас прочитав за сите овие активности...и каде попрво? user posted image

сепак ќе одиме до центар, кенгурите може и друг ден да ги видиме...а децата не гледаат маскенбал секој ден...

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 4:31:55   
Cacko
jas Elenka nema da ja maskiram(nitu pak jas ke se maskiramuser posted image )posto mislam deka e mala,ama zatoa obavezno ke ja nosam vo centar kaj 12-13h posto mnooogu ke im se raduva na decatauser posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 4:39:39   
mina_m
eve za mali bebinja
http://www.nextag.com/Role-Play-Costumes--zzbaby+bunny+costumez2700621zB6z5---html
http://www.costumeexpress.com/Frog-Baby-Toddler-Costume/38191/ProductDetail.aspx?REF=SCE-CEnextag
http://www.buycostumes.com/Rainbow-Baby-Infant-Costume/31325/ProductDetail.aspx?REF=SCE-nextag

< Поракaта ја уредил mina_m -- 1.4.2010 4:44:47 >

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 4:46:52   
mina_m
eve uste edni slatki
http://www.thefind.com/apparel/info-baby-bumble-bee-costume

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 9:19:36   
Annabel
Ива ја направив Баба Мразица...костимот и е од Нова Година, ама бидејќи бато се роди пре три недели, мама немаше време да и направи нов костим...ајде до година ќе биде поголема и ќе ни биде поинтересноuser posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Annabel -- 1.4.2010 9:20:15 >

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Мaскенбал
1.4.2010 9:21:54   
lilit
kolku e slatka srceuser posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali planirate prinova vo vaset_o semejstvo?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!