|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мажот и романтиката
19.2.2010 11:25:08   
matushka
MM koga saka da bide romanticen, moze i toa premnogu..
Koga me pobara za zena me odenese na planina i nosese golema torba a neznaev zasto.
Se iskacivme na planinata, izvadi kebence od torbata, sednav, mi gi vrza ocite i mu rece da pocekam.
Posle 10 min mi gi odvrza ocite i pred mene so svekicki imase napisano TE SAKAM, OMAZI SE ZA MENE!
i mi go izvadi verenickiot prsten... i shampanjsko so dve casi...
Bese prekrasno..
duri jas kako zena nuikogas ne sum se setila na nesto slicno..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Мажот и романтиката
19.2.2010 14:12:19   
BILJANA_G
Nie i dvajcata sme romanticni sekogas znaeme po nesto romanticno da napravime.Cesto pati pravime romanticni veceri so sampanj ,sveki, romanticna muzika.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Мажот и романтиката
14.7.2010 9:55:46   
Bubuska
Јас крајно перверзна, тој крајно романтичен... комбинација снова... :)

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Мажот и романтиката
14.7.2010 10:44:43   
niki
Ха, ха Бибушке те читам од сабајле по темиве, гледам омилена ќе ми бидеш за читање, ама често да не дружиш, важи?user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bubuska)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Мажот и романтиката
14.7.2010 14:33:32   
Bubuska
Нема проблем и онака импровизирам мајка на сестра ми летово, (нема кој да ја чува) па уште рано рано по компјутериве сум :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Мажот и романтиката
15.9.2010 22:13:25   
Octavia
Не сакам да звучам патетично, ама како идат годините, за маж ми е романтика да се истушира user posted image

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Мажот и романтиката
15.9.2010 22:18:19   
mama26
user posted image user posted image user posted image mojov vrska nema od romantika.on da kupi nesto zlato i da mi pokloni mu e romanticno.user posted image niti sum jas romanticna.user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Мажот и романтиката
16.9.2010 9:13:53   
Idna mamica
Романтиката е многу убава особина кај еден човек.Да го изненадиш саканиот/саканата на романтичен начин е најдобриот доказ за љубови најдобриот начин да му ги разубавиш денот за потоа цел ден да мисли само на тебе,Затоа да бидеме што повеќе креативни и романтични!!!!   Љубов ахххххххххххххххххххххххххххх љубов!!

                    user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Мажот и романтиката
16.9.2010 9:29:50   
Viktori
маж ми не е по романтиката, јас па ич.
shut up and come here!
(и гаси тоа свеќата да не се запалиме во правата смисла на зборот user posted image )

< Поракaта ја уредил виктори -- 16.9.2010 9:30:11 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Мажот и романтиката
16.9.2010 10:03:04   
amelbebe
od pregolema romantika ,znae majka mu da vleze i da secneuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Мажот и романтиката
8.8.2011 20:25:24   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bibe 14

Dali vasiot soprug e romanticar? Dali ste bile iznenadeni so pokloni, veceri ili zapaleni sveki i vino kako na film?
Mojot ic ne go biva za romantiki i voopsto ne e kreativen, kako da se sramuva od tie raboti demek da ne pokazuva slabost  
Koga treba nesto da mi kupi za nekoja prigoda me prasuva sto sakam namesto toj da izmisli nesto i da me iznenadi
kako e kaj vas???


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Мажот и романтиката
8.8.2011 20:25:42   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

ах, и мм не е таков.единствено јас ако му дадам идеа ... ама па и не смета ми, таков е каков е, грижи се и внимателен е на многу други начини кои ми се далеку побитни од самите чинови на романтика.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Мажот и романтиката
8.8.2011 23:25:53   
Bogdancanka
далеку е мм од романтикаuser posted image али нема веза не ми смета

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Мажот и романтиката
8.8.2011 23:28:18   
kapina
znae da bide ponekogas romanticen no retko 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Мажот и романтиката
9.8.2011 0:37:00   
Snowhite RR
Можеби беше романтичар, ама јас уште на почетокот од врската му дадов до знаење дека не паѓам многу на такви работи(леле камен значи бев тогаш) и сега малку ми е криво затоа, баш ќе ми годеше романтика одвреме навреме, да разбијаме монотонија. ама тоа еuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Мажот и романтиката
9.8.2011 10:22:02   
miana
Sakam romantika,ama za zal mm ne e romanticar..Kollku pati sum mu rekla da me iznenadi so nekoja vecera ili sl,..Ma nema sansi bre..Pokloni znae da kupva ama romantiki neznae da napravi.Nema teknuvalo za nesto takvo

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Мажот и романтиката
9.8.2011 10:29:20   
Mihaela 2010
Posledno sto me iznenadi bese vo oktomvri za nasata godisnica,i toa stvarno ne ocekuvav takvo nesto posto ne e romanticen tip i za se treba jas da go potsetuvam.Stana rano sabajle i mi vika napraviv kafe ajde u dvorce da pieme.Aj se izmiv i idam sto da vidam,kafe napraveno,edna ruza do kafeto i edno torbice.Otvoriv sto da vidam,mi kupil saat Esprit epten po moj vkus.E stvarno epten me iznenadi

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Мажот и романтиката
9.8.2011 10:43:17   
vanessa30
Jas i mazmi zavrsivme so pravenje romantiki, otkako uspeav na prviot romanticen sostanok da si ja zapalam kosata so svekite koi prava romanticna atmosverauser posted image user posted image . I na kraj romanticniot sostanok zavrsi so sreduvawe na mojata kosa, odnosno vadenje na izgorenite delovi so nozica, za sledniot den pod itno da otidam na frizeruser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Мажот и романтиката
9.8.2011 10:46:28   
miana
hahhhaha ZAKON!!! pa vazno postoela zelba za romantika...nekade ne postoi ic user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Мажот и романтиката
9.8.2011 11:56:10   
kuklica
Romantika!!!!! Sto e toa user posted image
A kolku sakav da najdam maz koj e romanticar ama ete...
Ama pak si go sakam najmnogu na cel svet user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Мажот и романтиката
9.8.2011 12:33:16   
Martins mom
Слабо кај нас...едвај прелазно двојчеuser posted image user posted image user posted image
Јас не сакав многу романтика, ама како стареам чувствувам потреба за неаuser posted image Мм не ми ја нуди, за него романтиката била за децатаuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Мажот и романтиката
9.8.2011 12:41:54   
Maca25
Ни јас сум романтична, ниту пак мм. 


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Мажот и романтиката
30.9.2012 1:01:17   
majka na eva
маж ми досега за две ипол години во брак,не направил ништо романтично,но вчера вечер се изненадив од него. ме разнежиuser posted image откако заспа ева(значи додека јас ја хранев и ја успивав во другата соба,тој нарачал пици и купил вино,а на масата и на шанкот во кујната запалил мали свеќички)кога излегов од собата,има што да видам,се разнежив,ми потекоа солзи(сметајте,со оглед на тоа што долго време бевме скарани,а сега како да сонував)навистина бев многу среќнаuser posted image јадевме заедно,пиевме,и се галевме,се гушкавме,ми пушташе тивка музика од тоше(тајно моја,усни на усни,немир...)лелеuser posted image user posted image user posted image беше незаборавно.ми се чини како никогаш до сега.user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Мажот и романтиката
30.9.2012 1:12:44   
lilicka
Е јас не сум романтичар ама мм е и тоа голем...многу често ми прави изненадувања на почетокот не ми беше интересно но со тек на време како што многу малку се гледаме и имаме време за себе годии,годи некако сегаuser posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Мажот и романтиката
30.9.2012 11:45:23   
sitalia
Maz mi ic ne go biva za romantika. Sveki, muzika ili vecera nema vrska. a najveke od se me vadi od takt ej da rodenden ti bese a sto da ti kupam i za kolku pari. posle ovaa recenica ni poklon ni nego nesakam da go vidam. Kako sto vika octavia za nego romantika e da se istusira, a plus bi dodala luksuz da stavi parfem. e mene mi fali romantika.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?