|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:38:30   
lidijas
Maz mi ne e ic romanticen ama toa ne mi smeta bidejki ne sum ni jas pa si se najdovme, sekoe tavce si naslo kapace neli taka bese?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:39:52   
pacuvce
Se slozuvam so site pogore napisani raboti...
I nas ne ni se faka krajot...
Ako ne e romanticen,zosto ne e romanticen,a ako e,togas mora nesto da ima vo pozadina...
Sto  ti e zenska psihologija...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:40:28   
niki
Женска работа, и таму кај што нема проблем, ако сами не си го направиме, не сме живи.user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:47:56   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image а беееее, кој искочил на крај со жена?! А?
Ама малце романтични да беа, бе, малце. тоцку...


Малку се. Еве волку.
Си дојде денес од работа и гледа дека некоја работа за која неможеше со денови да се накани да ја напраи, му ја завршив и романтика: „ Женче мое убаво, вредно, да ми те бакнам, ама како не ти текна и ова. И се убаво си напраила, ама како заборави тоа?user posted image

Што да правиш, се што е убаво кратко траеuser posted image   мора ние со малкуцка да се задоволуваме и многу што ќе кажат и направат да занемаруваме.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:52:36   
Anushka
ХА, ХА, ХА, ма Ники...user posted image user posted image user posted image
баш така...
денес мм ми вели (подварок со свинско за ручек): многу сум среќен што вака готвиш. Јас му викам, а како. Па, како бабите што знаат: турлитава, подварок, дулма,...
а јас: аа, значи, јас баба сум, а?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:54:33   
ripce
мм е романтичен... некогаш дури и премногу... а јас во последно време многу често знам да изреагирам во стилот Е кај најде сега? Морам ова да правам... и да расипам се... и после наместо романтичен, убав момент следи караница, нервози... абе овие хормоните тотално ме пореметија после породувањето, не можам да си дојдам при себеuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:56:34   
Еца
user posted image user posted image user posted image Анушке ма што не си му рекла, па мора да бидам како бабине, за да му удоволам на овој дедо дома што ми лежи по креветитеuser posted image Јас така му викам на мм, он романитчен у изјавите, јас должна не му останувам. И кога ќе се засили кој ма дедо, знаеш ли јас...да да знам ти, со стомакот нешто потешко ти оди и така до бескрај додека не заплаче Мила па да се фатам за некоја паметна работаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Мажот и романтиката
5.1.2010 23:57:48   
niki
Погрешно си го разбрала човекот, само сакал да каже дека готвиш како домаќинка со долгогодишно искуство, а не дека си стара. Читај меѓу редови и сега да одиш да му се извиниш, џабе си му се лутелаuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Мажот и романтиката
6.1.2010 2:03:54   
Еца
Само погледнете го видеото и ќе ви стане јасно зошто е во оваа темаuser posted image

КЛИК ТУКА


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Мажот и романтиката
6.1.2010 12:43:14   
Mila na mama
мм е романтичен, посебно кога се запознавме беше толку гладен за љубов што просто ме опсипуваше со романтични гестови како благодарност затоа што го сакам толку многу. Сега толку години подоцна сеуште знае да направи нешто слатко и романтично како моментот кога ми ги подари клучевите од колата или неодамна кога ми се јави сред работно време за да ме води на ручек, а најсладок е кога во најневозможен и најнеочекуван момент кога јас сум зафатена со нешто да почне да ме бакнува и отиде работата по ѓаволитеuser posted image user posted image user posted image сум доживеала и праќање букети и подготвени купки со миризливи свеќи,а најубави комплименти дава со очите има некој поглед што кога ќе му го видам во очите знам дека му се допаѓам не можам да не го пофалам романтичен е навистина. Ама и јас знам да се оддолжам и никогаш не го откачувам секогаш работата може да почека ама мазењето не може. Зграпчи го моментот и изживеј го.user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Мажот и романтиката
6.1.2010 13:21:22   
Bitolcanka
Се сложувам со сите претходни коментари и изјави. Многу мал број од машките се романтични, а и тие што се, не се малку - мислиме дека погрешен начин на романтика применуваат, се нешто не ни се погодува user posted image Еве личен пример. Вчера бевме излезени сами во помал ресторан. Претходно нешто се инаетевме како и обично, за банални работи (зошто не било како шо рекол тој-порано 10 мин.да сме излезеле, подоцна, не сум дозволила тој да ме земе со автомобилот...). Не викав, само почнав да се навраќам, да почнувам кавга за глупост. Тој само молчеше, дури и тоа ми пречеше (после мажите се криви за се user posted image ). Го прашав зошто ништо не зборува, ми рече: "Те гледам, убава си. Имаш убави очи, убава ти е фризурата." Јас на тоа само прокоментирав: "Не ми е, обична ми е." user posted image Едностано не бев навикната да слушам комплименти од него, почесто бил груб, "маж" во секоја ситуација, никаква нежност и сега не го прифатив убаво неговите комплименти... Кога ќе се навикнеме на грубости, тоа ни станува секојдневие, правило и забораваме и сами на нежност, романтика... Инаку нема човек што не сака, барам така мислам (било машко било женско), само некои тоа повеќе го изразуваат, некои не. Не знаев како ќе реагира, но беше пријатно изненаден кога еднаш му приредив тивка музика, миризлива свеќа, опуштена атмосфера... Не можеме секој ден да приредуваме изненадувања, но убаво е, одвреме навреме да го правиме тоа. Како и за нас, и за машките/мажите е поубаво подарокот да е заедно со убава порака или убаво завиткан, повеќе ги привлекува начинот на подарување и изгледот на подарокот (картичката и пораката), отколку самиот подарок.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Мажот и романтиката
6.1.2010 13:25:42   
Bitolcanka
Друг пример - подарок-изненадување... За Нова Година му подарив рамка за слика со заедничка слика и текст порака напишана на розев лист ставен во плик. Многу му се допадна. Тој не ми подари ништо таа вечер, не очекуваше дека и јас нешто ќе му подарувам, но затоа наредната пријатно ме изненади. Бев дома кај него, беше дојдена сестра му со дечињата. Ќе одеа да вечераат, па јас и тој останавме сами во собата. Изваде ланче-срце и ми го стави на вратот. Така останав, не очекував воопшто, многу се израдував. Можеби не е голем романтичен гест, но и малите се убави. Треба да се радуваме на мали нешта во животот - тие го сочинуваат животот.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Мажот и романтиката
6.1.2010 13:28:14   
Bitolcanka
Еца user posted image user posted image user posted image за клипчето, го видов. Преубаво е user posted image баш за темата, навистина романтично. Сите сме романтични повеќе или помалку, само различно тоа го покажуваме. Поентата е како ги примаме малите нешта, ситниците, убавите работи ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Мажот и романтиката
6.1.2010 14:08:18   
mami
Немам зборови за клишчето..прекрасно направено...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Мажот и романтиката
6.1.2010 22:56:14   
niki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за клипчето

Ех, што е младост, убавина, заљубеност, романтика


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Мажот и романтиката
14.1.2010 6:15:52   
bu8oo
Абе девојчиња а не сте помислиле некогаш дека и мажите сакаат романтика. Па ајде ако сте вие романтични приредете му некогаш па да видите како за кратко ке ве изненади. 

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Мажот и романтиката
18.2.2010 9:44:09   
Mila na mama
Сум ви кажала ли колку го сакам мм?user posted image Ај да ви кажам пак и да го пофалам. Синоќа си легнав порано. Утрово се спремам за на работа си брцкам во ташна и таму изненадување. Ми спакувал и сокрил во ташната подарок. Отварам - 212 sexy на Сarolina Herrera.  И без некој повод само затоа што ме сакал. Нели е прекрасен. Многу го сакам не заради парфемот туку затоа што знае убаво и романтично да ме изненади па одсабајле денот ми е розев и намирисан.user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот bu8oo)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Мажот и романтиката
18.2.2010 9:49:49   
April
user posted image  user posted image  user posted image добар избор

< Поракaта ја уредил April -- 18.2.2010 9:50:15 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Мажот и романтиката
18.2.2010 9:51:20   
mami
леле колку убаво...баш романтичен маж..алал да му е...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Мажот и романтиката
18.2.2010 10:16:35   
Cacko
I jas moram da si go pofalam mm deka e romanticen,duri nekoi vikaat i premnogu,ali mene mi odgovara posto i ja ne sum pokusa.Znae da mi pee ubavi stihovi bez povod i vo bilo koe vreme,barem ednas nedelno si doaga doma so cveke za mene(barem so buketce od onie pred vero sto gi prodavaatuser posted image ),saka da mi kupuva pokloni bez povod da ima,eve na primer vcera mi vika"ela da vidis eden mobilen na vo t-mobile sto go ima dali ti se sviga,mene mnogu,i bas mislam deka e ko za tebe"a mobilniot sto go imam mi e superuser posted image i red drugi raboti,i zatoa mi e ljubov najgolema.
Mene drugarkite pred da go zapoznaam mm mi vikaa deka sum posledniot ednorog,romanticna dusa koja si bara srodna,i stalno mi vikaa da ne fantaziram ,deka takov nema da najdam,ama ete sekoe grne kapaceuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Мажот и романтиката
18.2.2010 10:21:05   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

Znae da mi pee ubavi stihovi bez povod i vo bilo koe vreme


Што убаво така да имаш некој да ти пее по дома...user posted image user posted image user posted image за твојот сопруг,Цацко...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Мажот и романтиката
18.2.2010 10:25:24   
Cacko
Ako sakate da pravime nekoja zabavicaka,pa moze i na vas da vi peeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Мажот и романтиката
18.2.2010 10:42:13   
topce
јас ич не сум романтична, дива сум по природа, ама ми се погоди таков романтичар што покрај него едноставно и јас по малку станувам таква user posted image . значи обожава да ме изненадува, едноставно знае што сакам во тој момент незнам како му успева user posted image user posted image user posted image   и јас постојано му викам добро што ти стана што е работава ,а тој само ќе ме погледне или ќе ми рече многу ми се допаѓа како реагираш на изненадувањата. затоа јас му приредив романтика за нашата годишница и кутриот толку беше збунет како мало дете се радуваше. мене ми е убаво затоа што мислел на мене кога ги планирал работите ма и спонтано да му дошле јас сум му била во мисли.user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Мажот и романтиката
19.2.2010 10:40:32   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

Ako sakate da pravime nekoja zabavicaka,pa moze i na vas da vi peeuser posted image user posted image user posted image


еј што убава идеа цацко- јас сум заuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Мажот и романтиката
19.2.2010 10:41:01   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Сум ви кажала ли колку го сакам мм?user posted image Ај да ви кажам пак и да го пофалам. Синоќа си легнав порано. Утрово се спремам за на работа си брцкам во ташна и таму изненадување. Ми спакувал и сокрил во ташната подарок. Отварам - 212 sexy на Сarolina Herrera.  И без некој повод само затоа што ме сакал. Нели е прекрасен. Многу го сакам не заради парфемот туку затоа што знае убаво и романтично да ме изненади па одсабајле денот ми е розев и намирисан.user posted image


незнаев-блазеси ти Нато и браво за сопругот-алал да му еuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?