|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
21.12.2015 14:00:32   
kiki83
Здраво девојки бевме на консултации во њуборн клиник и се одлучивме таму да го правиме ин витрото ми дадоа витамини и од 16 ти почнав со циклопрогинова, на 31 имам закажано скречинг по големи биле шансите за успех.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1976
   RE: Вештачко оплодување VII дел
21.12.2015 14:47:28   
malecko 87
Lele nie se mislime za New Born najverojatno ste zadovolni stom ste se odlucile za tamu a kazi mi go zemavte vaucerot pa otidovte na konsultacii ili pred da go zemete otidovte @kiki83

(Одговор на членот kiki83)
Непосредна врска до пораките: 1977
   RE: Вештачко оплодување VII дел
21.12.2015 14:50:49   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kiki83

Здраво девојки бевме на консултации во њуборн клиник и се одлучивме таму да го правиме ин витрото ми дадоа витамини и од 16 ти почнав со циклопрогинова, на 31 имам закажано скречинг по големи биле шансите за успех.


kiki83, со лесно и се најубаво. Бидејќи ова е нова постапка и ни требаат искуства, да те замолам да пишеш во соодветната ТЕМА, кога ќе направиш скречинг, тоа ќе ти го прават на 21-ви ден од циклус или како? Напиши во линкот што ти го посочив дали ќе биде со анестезија, дали ќе ти наплатат и сл. Те очекуваме со нетрпение со вести!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kiki83)
Непосредна врска до пораките: 1978
   RE: Вештачко оплодување VII дел
21.12.2015 15:50:02   
kiki83
malecko 87 пред да го земме ваучерот бевме на консултации др Татјана ме виде на ехо разговаравме и мм направи спермограм се видовме и со др Бирол ми препишаа витамини се надеваме на успех овој пат.
Мислам дека не наплакаат за консултација,ние бевме со ваучер од групер

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1979
   RE: Вештачко оплодување VII дел
21.12.2015 19:34:25   
bambina34
Konecno stgnavme doma so dvete embrioncinja : ) super pomina transferot , dr.Stajkovska mi go praese bidejki dr.Dimitrov e na simpozium . Terapijata ostanuva ista estrofem 3*2 , aspirin 100, folna I krinon gel

(Одговор на членот kiki83)
Непосредна врска до пораките: 1980
   RE: Вештачко оплодување VII дел
22.12.2015 11:21:16   
Kvisko
Бамбина сега чувајте се и Дај Боже и двете да си останат во мешето на мама.

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1981
   RE: Вештачко оплодување VII дел
22.12.2015 14:58:00   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: bambina34

Konecno stgnavme doma so dvete embrioncinja : ) super pomina transferot , dr.Stajkovska mi go praese bidejki dr.Dimitrov e na simpozium . Terapijata ostanuva ista estrofem 3*2 , aspirin 100, folna I krinon gel


Bambinceee34, среќно во меше и за две три недели да те префрлиме во другиот форум. user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1982
   RE: Вештачко оплодување VII дел
22.12.2015 19:11:01   
pcelka3
bambina cestitki i so lesno da ja pomines bremenosta i na dr rr se najubavo....

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1983
   RE: Вештачко оплодување VII дел
22.12.2015 19:40:45   
kapina
Bambina ne e bremena tuku imase et i sega ceka rez bambince srecno dusicke sega da ne izraduvas za sve nedeli so visoka beta kade e sasaicko se nadevam se raduva na poziriven rezultat

(Одговор на членот kiki83)
Непосредна врска до пораките: 1984
   RE: Вештачко оплодување VII дел
22.12.2015 23:09:13   
Pinky30
Bambinaaaaa ajde za dve nedeli da se raduvame site.Ti posakuvam visoka beta.Uzivaj relaksirajse sobiraj sili za raduvanje i slavenjeuser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1985
   RE: Вештачко оплодување VII дел
23.12.2015 9:23:26   
ooooo
zdravo mi treba vasi soveti zosto seuste ne sum upatena se sto me ocekuva. E vaka mojot soprug pravese operacija na varikocela a ima i azospermija nasiot lekar ne ni dade nikakvi lekarstav ni vitamin da pie samo za 6m kontrola ako znae nekoj i ako ima neko slicno iskustvo blagodarna bi mu bila da znma dali ima sani i za in vitro. e sega dr prasanje mi e nie planirame za vo maj nekade da pocneme so dokumenti no kaj mene sega se javi problem od ednas kosata pocna da mi pagja i koga go proveriv testosteronot mi e pokacen . eve gi moite rez koi gi pravev 13den od menstruacija.fsh 5.6 UH 5.4 ESTRADIOOL 36.5 TESTOSTERON 6.2 DHEA-S 1.9 sega nz kako treba da bidat hormonite za invitro sto kako treba ako znaete ve molam da mi pisete tolku vece sum razoacarana vi bi bila blagodarna. A za new born klinika samo da kazam jas tamu nerven slom doziveav sega nz sto kako e ... prv pregled odime mi kaza deka su bremena tolku bev radosna no nekako ne bev seuste sigurna, dodeka ja pravev pregled soprugot spremogram , utredenta ni se javija da ni kazt deka ne e taka soprugot ima azoospermija mozno e da nema deca :(

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1986
   RE: Вештачко оплодување VII дел
23.12.2015 12:03:08   
SOLE
bambina34 со срекичка и со лесно, уживај овие две недели и да се пофалиш со user posted image user posted image user posted image , инаку да ти кажам и мене трансверот ми го правеше Стојковска пошто тој ден Петановски беше отсутен и докторката си рече јас имам лесна рака и ете кај мене бидна, истото ти го посакувам и тебе user posted image

(Одговор на членот ooooo)
Непосредна врска до пораките: 1987
   RE: Вештачко оплодување VII дел
23.12.2015 20:44:06   
cika
Здρаво девојκи би ве замолила да ми κажете имав поднесено за ваучеρ за ивф но ми побаρаа и дρуги испитувања па κаκо да ги доставам сега знам до κомисијата κај мајκа теρеза шо е но незнам адρеса и се плашам по пошта да не се загинат пишете исκуство ваше κаκо ги доставивте пошо не е во оваа тема модеρатоρот може доκолκу смета да ја пρеместат фала и позз до сите

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1988
   RE: Вештачко оплодување VII дел
24.12.2015 16:18:02   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: cika

Здρаво девојκи би ве замолила да ми κажете имав поднесено за ваучеρ за ивф но ми побаρаа и дρуги испитувања па κаκо да ги доставам сега знам до κомисијата κај мајκа теρеза шо е но незнам адρеса и се плашам по пошта да не се загинат пишете исκуство ваше κаκо ги доставивте пошо не е во оваа тема модеρатоρот може доκолκу смета да ја пρеместат фала и позз до сите


cika, пиши во темата Информации за остварување на правото на ИВФ преку ФЗО што точно ти бараат и ќе ти пишеме, позз


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 1989
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.12.2015 16:47:02   
bambina34
Vi blagodaram mili moi na poddrskata ..Denes mi e 4 ti den od transfer , pa resiv uste da se polegacam :)
Se nadevam Dedo Mraz ke mi gi donese najubavite user posted image user posted image paketcinja ovaa godina

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1990
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.12.2015 23:26:26   
123ана
Zdravo zenski. Denes mi e 3ti den od embriotransver. Pa nesto procitav vo nekoi stari komentari za koj den moze da se pravi test za bremenost. Iako doktorite vikaat na 14, mislev dali moze nekoj den porano? I dali ke bide toj verodostoen. Ako imate iskustva pisete.

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1991
   RE: Вештачко оплодување VII дел
27.12.2015 9:49:45   
Bea
123ана, скоро имавме случка на форумов, направен тест на 8 ден од трансфер негативен, а на 14 ден позитивен. Стрпи се, два дена ништо нема да променат, а нема да си правиш два пати стресови. Среќно!

(Одговор на членот 123ана)
Непосредна врска до пораките: 1992
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.12.2015 9:23:19   
LoveableMe RR
Ana123, со лесно и чекај до датумот, да не си правиш непотребни стресови. Каде правеше ИВФ и кај кој доктор?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 1993
   RE: Вештачко оплодување VII дел
28.12.2015 16:51:37   
sasaiciko
Devojki nie bevme kaj dr denes so mm i ni predlozi da probame invitro po priroden pat posle naredniot ciklus.Dali moze nekoj po detalno da mi go objasne toj proces

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1994
   RE: Вештачко оплодување VII дел
29.12.2015 9:17:35   
LoveableMe RR
sasaiciko, имаме тема ИВФ во природен циклус, таму имаме искуства на рингерајките, но твоето е поразлично бидејќи го правиш после ИВФ, кога си стимулирана и големи ти се шансите за успех. Имам пријатели кои после долга борба со стерилитет, баш следниот циклус после класично ИВФ, правеа ИВФ на природен циклус и сега си имаат прекрасно синче user posted image .

Разликата од класично ИВФ е што или ќе примиш една две инекции, или воопшто ништо нема да примаш, ќе ти го пратат фоликулот и ќе примиш прегнил, па потоа пункција и по неколку дена трансфер. Терапијата по трансфер е речиси иста како при иВФ. Среќно! Пишувај ниuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 29.12.2015 9:18:29 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 1995
   RE: Вештачко оплодување VII дел
29.12.2015 12:38:39   
123ана
@loveableme. Invitro pravev vo Sistina, kaj dr. Ivanovski. Hormonska terapija Suprefact i Festimon, so ICSI program (iako ne znam bash sto znaci toa) , na punkcija izvadija 12 jajcekletki, od koi 5 se oplodija, megutoa 3 bea kvalitetni. Za zal nemase za zamrznuvanje. Megitoa se nadevame na uspeh. I na site drugi sto se vo proces, sto pocnuvaat i slicno, bidete pozitivni :) ednas mora da se fati!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1996
   RE: Вештачко оплодување VII дел
29.12.2015 15:13:00   
LoveableMe RR
ana123, одлични вести. ИКСИ методата се користи скоро секаде денес, тоа значи тие во лабораторија ги оплодуваат ембрионите и не ги оставаат сами да се оплодат, што е подобро, нуди поголема сигурност. Со лесно и да не израдуваш наскороuser posted image

*******2015*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

00.11. 123ана - почеток со терапија (Ивановски, Систина)
21.12 -bambina34 -трансфер со смрзнати ембриони FET(Димитров, Ремедика)
00.01- kiki83- почеток со терапија (Гуржановска, Њуборн Клиник)
00.01- sasaicoki - ИВФ на природен циклус (Димитров, Ремедика)

00.01-Sandra36-почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
00.01-LoveableMe RR - терапија/или IVF природен циклус (Трпчевски, Плодност)
00.02-весник- пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систинa)


=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

21.12-bambina34= FET
20.12- 123ана = пункција 23.12 =ЕТ

=========================

04.01-bambina34=ТЕСТ
09.01-123ана=ТЕСТ


2015 година

nadeshuser posted image mery user posted image srekna2user posted image rozevauser posted image Kvisko user posted image Beauser posted image bitolcanka82user posted image cosmauser posted image Strelauser posted image Ninicka2user posted image lanicka30user posted image SOLEuser posted image evoksiuser posted image didi28user posted image mimidjonuser posted image devojce*user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот 123ана)
Непосредна врска до пораките: 1997
   RE: Вештачко оплодување VII дел
30.12.2015 10:49:45   
Среќичка
Гледам се помалку има кај Лазаревски.
Некоја посебна причина има или случајно така се погодило.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1998
   RE: Вештачко оплодување VII дел
30.12.2015 11:22:19   
LoveableMe RR
Среќичка, има кај сите доктори, но зависно која рингерајка кога ќе почнува со терапија, така ги ставаме. Ти кај него си?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Среќичка)
Непосредна врска до пораките: 1999
   RE: Вештачко оплодување VII дел
30.12.2015 11:29:05   
Среќичка
Кај него сум. Гледам се помалку кај него се одлучуваат. Ми падна чудно

(Одговор на членот Среќичка)
Непосредна врска до пораките: 2000
Страница:   <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?