|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
18.12.2009 15:13:45   
arh_diz
Nie slavime SV.Nikola

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
19.12.2009 18:23:14   
profesorica
ajde so srekja na site koi slavat sveti nikola denesuser posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
21.12.2009 10:46:52   
profesorica
си бевме на две места во саботата на св. никола и супер си поминавме.не беше ни гужва бидејќи поголемиот број се откажале од доаѓање и се изнамуабетив со сите одамне не се имавме видено со доста луѓе-што се без деца па и за нова година падна муабет да се собереме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
13.3.2010 23:30:52   
baby mama
Ние славиме Благовец и слава и име на мм. Порано правевме забава дома така на стоење и тоа само млади(пријатели, братучеди),  а во кафиш кај кумчо user posted image .Од сабајле задолжително носиме лепче во црква.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
13.3.2010 23:32:40   
baby mama
а во кафиш кај кумчо user posted image[/qu ote]

леле лапачка на букви user posted image мислев- а сега правиме во кафич, последниве 2 год

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
14.3.2010 9:45:35   
BILJANA_G
Nie ja slavime Mala Bogorodica,togas si pokanuvame na vecera 3,4 familii, a si cekame i imenden na Sv.Arhangel i Mihail koj dosol dobrodosol.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 22:16:27   
mama26
posto site slavite sv nikola jas nema da slavam tuku ke vi dojdam kaj sekoj po maku user posted image se salam... slavevme i nie sv nikola dodeka ne bev mazena.sega planiram da go zemam gjurgjovden....zdravje so gospod napred.da ne se zarekuvam.inaku na toj den se sluci nesreka na mm a posle edna godina se padna bas na isti svetec denot da se zememe samo drug den.zatoa mislam deka toj treba da go zemam kako nas zastitnik

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 22:24:27   
amelbebe
nie si slavime samo Bajram I kURBAN BAJRAM

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 22:30:30   
Палешка РР
Годинава куртули амелбебе, ама в година кога ќе ти дојдам, цела тепсија баклава ќе изедам user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 22:30:48   
niki
Zeni, a dali moze da se odbie da se slavi slava?
Jas si se deklariram kako ateist, i toa i navistina sum. Vera za mene e marginalna i nevazna rabota. No, ja imam sveki mi koja sega uvrtela u glava deka slavata koja ja imal tatkoto na mm treba da ja prevzememe vo nasledstvo i da ja slavime. A i mm ne e nekoj vernik. A mene pak me iritira toa sto se natura toa kako se moralo, a sto ako ne sakam?user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 22:32:42   
amelbebe
generacijo i da dojdes  ke te  cekam na baklava,ne samo ti site sto sakaat neka povelat hahahahh

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 22:35:05   
amelbebe
niki slavite se slavat od merak ,a ne od sto moras,nie naprimer svekor mi dodeka bese ziv si slavese vasilica nas ne prasaa nie odbivme,ama deverot si ja prifati nie ne ,taka da mislam deka e nemoralno

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 22:35:24   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Zeni, a dali moze da se odbie da se slavi slava?
Jas si se deklariram kako ateist, i toa i navistina sum. Vera za mene e marginalna i nevazna rabota. No, ja imam sveki mi koja sega uvrtela u glava deka slavata koja ja imal tatkoto na mm treba da ja prevzememe vo nasledstvo i da ja slavime. A i mm ne e nekoj vernik. A mene pak me iritira toa sto se natura toa kako se moralo, a sto ako ne sakam?user posted image


моје мишлјенје ... не можеш славити нешто ако у то не верујеш, ако славиш само затоа што мислаш да то требаш радити а то није са срцем, болје је да не славиш ...
јас сам увјек скептик кад нетко ради нешто само пошто се то од нјега очекива ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 22:42:40   
denicka
kaj moite se slavi Precista Bogorodica na 4 dekemvri. a kaj mm nema slava. nekogas slavele sv. Sava ama pred 100 god. e sega koga ke se rodi bebuska najverojatno ke si imame  imenden. i bas mi se dopaga toa, zasto i dvajcata sme si vernici.

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
3.10.2010 23:22:25   
Anushka
Во душата си славам многу Светци...
но, Св. Кирил си го славиме и како име и како се`! Јас многу сакам гостиuser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
4.10.2010 15:43:53   
Martins mom
Митровден го славиме...ете го наближува...па повелете на славаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
4.10.2010 15:58:17   
mami2
Од кога сме сами ја земавме славата од дедо на мм Св. Никола, а истиот ден празнуваме и именден на детето. Се ближи па понатаму се надевам на помош за посното славско мени...user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
7.12.2010 22:22:51   
AnnaMolly RR
Славиме св. Ѓорѓи. Оваа година веќе помина, ама следната чекам гости рингерајки!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
7.12.2010 22:37:52   
puze
nasa slava nie mitrovden i ime za svekormi na arhangel mihail

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
7.12.2010 23:40:37   
suzeto
svekormi i sveki slavat sv.nikola i tanasovden....a nie imame dve viziti za blagoec i bozik......

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
27.12.2010 0:59:55   
mosa
kaj nojte doma ne sme slavele slava sto bas i ne mis edopaga mnogu mislam na vrmeto dedo mo slavel sv.Arangel ama slavata ja prekinale milsma mojte,a kaj mm slavime sv.Nikola.I jas slvite gi sakam mnogu zosto toa e moment da se sretnes so site dragi lica.ubav moment.Lani nemav gosti,no ovaa godina bea ne mnogu no sepak bese ubavo.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
28.10.2011 20:23:17   
Maca25
Почнуваат месеците на слави! Имате ли домашна слава?
Моите слават Василица, затоа што татко ми се вика Васко. Најпрво доаѓаа гости на именден на татко ми, па после одлучија моите да си ја земат за слава.
Дали домашната слава ја наследивте/продолживте или сами си одбравте?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
29.10.2011 17:07:38   
Snowhite RR
Моите ја слават Петковден, бевме пред два дена и на вечера и на ручек и на патерицаuser posted image
Кај свекор ми ја славиме Пречиста на 4ти Декември е и посна слава е, е сега после нив кој ќе ја превземи, дали ние или девер ми, не знам, најверојтно девер ми, зашто тие живеат со нив во заедница, па јас се мислам дали тогаш ние ќе бидеме без слава или и ние можеме да ја славиме истата или некоја друга можи да си земимеuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
29.10.2011 17:19:41   
AnnaMolly RR
Моите слават Петковден, а тука кај мм св. Ѓорѓија (овој во ноември). Јас не сум по славите и слично, ама ако мм сака да ја продолжиме, ќе ја продолжиме. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали имате домашна слава и која е?
29.10.2011 17:37:57   
lilicka
Ние славиме св.Ѓорѓи......Ѓурѓовден:)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?