|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кампување
7.8.2013 19:25:21   
vezilka RR
Уф, со кампувањето имав јас проблем, а не Никола. Прво ако сте клаустрофобични, не одете на кампување. Јас сум. Три дена ми требаша за да можам да заспијам во тоа чудо. Значи само просторот за спиење ми беше проблем. Никола уживаше, замислете, цел ден надвор, и никој не му вика ајде дома. Хигиенски задоволуваше. Топла вода во секое време. Машини за перење на услуга.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кампување
25.8.2013 15:03:01   
miana
Ајде да си се јавам на темава. Знаете како заврши мојот одмор. Ке кажам за кампување за хиперактивни деца до 4 години - НИКАКО..Јас незнам како со ова дете 20 месечно,радознало,појдов во камп.Ако дома во двор постојано одам по неа - половина час и ми се смачува,во кампот од 08 ч до 22 ч ( со кратка пауза од еден час за спиење преку ден ) НОН стоп некој мораше да оди по моето зверче.По цел ден е надвор,на слобода..На плажа јадеше песок и пикаше камење во уста user posted image За мир во кампот и да не се смее народ морав да и одам по меракот нејзин ( да не се караме и урламе ) Со оглед на тоа дека бевме во близина на тоалетите,трча постојано натаму,се и е на дофат.Јас сум се завртела- таа право во фрижидер кај јајцата,се вртам на друга страна таа кај садовите - и се така и така..10000000 пати се покајав и си реков додека не наполни 4 години ,нема шанси веке да кампувам ( мада никад се незна user posted image ) Инаку големово дете буквално уживаше.Јас мислам дека најубав помин имаат децата на воваа возратс после 4 години,во камп..Навистина уживаат на слободичка,се дружат со деца - преубаво им е.Точак и носевме,си се вози,си ужива. Во главно мене овој одмор ми беше УМОР

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кампување
25.8.2013 17:33:27   
vezilka RR
Уф, Миана, на таа возраст, со љубобитно и темпераментно дете, каде и да одиш истото чувство ќе ги имаш. Ние лани не бевме во камп па со тоа чувство се вративме дома. Хе хе дури и полошо, до 18 години нема да го носиме на одмор. Ама еве годинава беше поинаку. На две ипол повеќе разбираше, и го инѕереситаше само да трча и фа игра со топка. И тоа го правеше по цел ден. Секако дека некој мора да има до нив, ама па тоа е одмор со мали деца, и можеби дури до полнолетство нема да можеме да читаме книга на плажа со ладно пивце во рака.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?