|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Солено тесто за моделирање
6.5.2013 23:33:34   
Лазар
Поздрав...верувам дека сте слушнале за соленото тесто, кое е слично на пластелин( само поеклошко, без вештачки адитиви). Ова е мој текст, од каде може да научите, како се работи со солено тесто.
За повеќе информации, пребарајте на гугл salt dough...или play dough

Линкот што ќе го ставам мислам дека не се коси со павилата на рингејаја, зошто е личен.

Модератор: Не се дозволени надворешни линкови.< Поракaта ја уредил Luci RR -- 8.5.2013 9:43:22 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Солено тесто за моделирање
7.5.2013 0:08:40   
Лазар
Страшно добра идеа...нешто како пано за зид, со отпечатоци од раце и нозе на вашите деца. Значи ова кога се исуши, слично е на гипсените украси што ги купуваме од гифт шопови...После многу,многу години ќе биде убав спомен за децата кои веќе пораснале...може да се изгравира и дата...на гугл пребарајте под salt dough footprints

Модератор: Не се дозволени надворешни линкови.

< Поракaта ја уредил Luci RR -- 8.5.2013 9:43:40 >

(Одговор на членот Лазар)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (20%)

Darin (11%)

Kalin (13%)

Petar (24%)

Ilin (6%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!