|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Групен секс
8.10.2010 22:49:58   
Natasa981
A me interesira,kako bi odbrale? Za sex vo tojka mislam. Maz ili zena?


(Одговор на членот newmamy)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Групен секс
8.10.2010 23:41:31   
newmamy
Veruvaj: Jas poveke bi sakala so devojka , a maz mi vika deka saka i taka i taka , seedno , vazno da probame bilo sto nesto takvo novo...Dali e zensko, masko ili par , ne e bitno :) sakav sama da najdam nekoja ili par nekoj, ama ne mi uspeva :( na net nikako ne ide,,,najdov ko demek ednas i otidovme so maz mi na kafe da se najdeme ama nisto od toa. Inaku od pocetol se mislev bidejki maz mi e navistin epten zgoden (zatoa i imav problemi so nego koga mi bese decko)  i si rekov da ne si napraam bela, ama se uveriv deka nema mesto za panika i kolebanje. Si se sakame epten, zato i sakame da pravime se zaedno vo sexot a ne pozadi grb

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Групен секс
9.10.2010 0:24:14   
ananikol
 



Jas dzabe ziveam vo Holandija,ne sum tolku evropska vo svakanjata

user posted image      user posted image       user posted image        user posted image

a ovde gledav na tv deka najmogu si se naogaat na paradata na ponosta ili gordosta kako sakate

(Одговор на членот newmamy)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Групен секс
9.10.2010 0:27:43   
mama26
nemora na net da se najdat so vika ananikol...ima mnogu koi bi se slozile cisto onaka uz muabet vo kafic nekoj user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Групен секс
9.10.2010 12:38:17   
majka 79
jas sum mnogu konzervativna na ovaa tema. ne mi paga na pamet.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Групен секс
9.10.2010 13:01:31   
Anushka
аааааа, Мајка 79, таквите конзервативни пуританки се „у ствари“ нај секси...
демек, калуѓерица со подврски...user posted image user posted image
се шегувам...
Зависи што се подразбира под групен секс - некогаш и двојца се премногу, но како што вели њумами - некогаш е и малку! Па три, па четири...
Верувам во Бога, но сметам дека ограничувањата кои ги наметнала Црквата во средниот век (која за прв пат го прогласила Групниот секс за ерес, т.е. чист содомизам), биле многу повеќе за да може да владее полесно.
Make love, not war - not matter the score

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Групен секс
9.10.2010 14:28:58   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

аааааа, Мајка 79, таквите конзервативни пуританки се „у ствари“ нај секси...
демек, калуѓерица со подврски...user posted image user posted image
се шегувам...
Make love, not war - not matter the score


user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Групен секс
30.5.2011 9:37:28   
blond
Да ја размрдам малку темава...

Неколку пати сме правевле муабет со мм на оваа тема. Ми се допаѓа идејата за тројка со девојка, но му кажав за неколку години ќе му ја исполнам таа желба ( во текот на наредните десет години user posted image )
За секс со друг пар немаме правено муабет, но знам дека тој не би издржал да ме види мене во прегратка на друг маж (додека во прегратка на друга жена би уживал), но ништо не се знае.
Немаме предрасуди во врска со сексот. Првото нешто во кое знаевме дека ќе се согласуваме бесконечно (уште пред да влеземе во врска) е сексот.
Така да, отворена сум за разумни компромиси user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Групен секс
30.5.2011 9:55:50   
anedespo
Jas sum sekogas za novi raboti.
Zosto da ne. Ako i dvajcata partneri se soglasuvaat.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Групен секс
30.5.2011 9:56:18   
Maca25
Не сме пробале, додуша не ни било тема на муабет, во сексот доволни сме си ние двајцата. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Групен секс
30.5.2011 12:17:40   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Да ја размрдам малку темава...

Неколку пати сме правевле муабет со мм на оваа тема. Ми се допаѓа идејата за тројка со девојка, но му кажав за неколку години ќе му ја исполнам таа желба ( во текот на наредните десет години user posted image )
За секс со друг пар немаме правено муабет, но знам дека тој не би издржал да ме види мене во прегратка на друг маж (додека во прегратка на друга жена би уживал), но ништо не се знае.
Немаме предрасуди во врска со сексот. Првото нешто во кое знаевме дека ќе се согласуваме бесконечно (уште пред да влеземе во врска) е сексот.
Така да, отворена сум за разумни компромиси user posted image



user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Групен секс
30.5.2011 12:48:36   
*mika*
Morav i jas da pisam ...kaj nas temava ne e konkretno vo trojka, povekje mm se zeza demek da si nasol nekoja dur apstinirame :))) jas mu velam nema problem, ali jas ke ja biram user posted image ... user posted image   i on odma se otkazuva user posted image  normalno ... znae so ke mu odberam user posted image user posted image user posted image
Inaku imam nekoi nejasnotii okolku grupniot sex, ako moze nekoj da mi pojasni user posted image , na pr : koga ke bideme jas i mm, aj razbiram, ama koga ke bide mm so nekoja ili jas so nekoj, so kondom ke mora neli?? i pri sekoe menuvanje na partneri vo tekot na cinot ke treba da se menjaat i kondomi taka??? pa celo vreme ke ni projde u menjanje kondomi, so sex ke bese toa user posted image user posted image  user posted image  baska kolku kondomi samo ke bidat potrebni??? inaku bolesti i bakterii ne vi begaat..user posted image
zatoa sedete si madro so muzinjata vasi... drugovo moze samo vo fantaziite da pomine user posted image  
Inaku ne suma za grupen sex, da ne me razbere nekoj pogeresno, jas sum od tie konzervativnite user posted image
Ali nova tema bi otvorila, vaka po bliska do nase podnebje, na pr
Na NUDISTICKA PLAZA so prijateli ???? ZA ili PROTIV ???? user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Групен секс
30.5.2011 13:14:12   
Olivia
Mika pa sex ne znaci samo  penetracija neli user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bujna fantazija user posted image user posted image user posted image

Ajde otvaraj tema za nudisticka, ako ne jas ja otvaram veruvam deka ke ima interesni diskusii tamuuser posted image imame nesto slicno diskutirano ako sakas da zirnes tamu ama se raboti za sto bi nosele na plaza " Бикини или целосен купаќ"

< Поракaта ја уредил Olivia -- 30.5.2011 13:19:35 >


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Групен секс
30.5.2011 14:05:55   
*mika*
Olivia sum ja otvorila temata za nudistickata deka me ohrabri... inaku jas sum od posramezlivite user posted image user posted image user posted image
Inaku, vikas sex bez penetracija??? toa do sea ne mi uspealo doma so mm... hahaha.. kako i da pocneme.. se znae kako ke zavrsi user posted image  a vidis ne sum razmisluvala na toj nacin... user posted image
ali sepak bi si gi zadrzala tie fantazii samo za mene user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Групен секс
24.9.2011 9:44:35   
monika beluchi
да...со дечко ми размислуваме многу на оваа тема.Ја би сакала а сигурно и тој.user posted image

(Одговор на членот newmamy)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Групен секс
12.10.2011 12:09:33   
kikicka
niti sakam da zamislam niti pa da gledamm mm so druga +mene niti pa toj mene kako so drug imam seks neka si gleda ako saka grupen na TV user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот monika beluchi)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Групен секс
5.11.2012 19:32:56   
maksima3
i jas sum za grupnjak so uste edna devojka ili par ama mi e mnogu strav od zarazni bolesti zatoa bi sakal da imaat dokaz deka se e vo red znaci brisevi i krvnqa slika. Mnogu baram neli ama sega koga apstiniram zelbata mi e se pogolema barem so uste edna devojka.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Групен секс
5.11.2012 22:48:12   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

niti sakam da zamislam niti pa da gledamm mm so druga +mene niti pa toj mene kako so drug imam seks neka si gleda ako saka grupen na TV user posted image

исто и јасuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Групен секс
6.11.2012 0:11:32   
Andriance
Оф....колку и да сум либерална...колку и да сум за за повечето работи...желба за групњак сеуште не ми се јавила user posted image

сум се нашла во ситуација еднаш да ми спомнат и неврзан муабет...( бивш дечко со кој се гледав) мислам дека ме снема за секунд

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Групен секс
23.12.2012 18:54:46   
Simona_k
Mi se zgadi od muabetive izvinete ama....mi se losi
Bog sozdal 1 maz i 1 zena...SAMO TOLKU KE KAZAM SE OSTANATO E SUVISNO

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Групен секс
4.1.2013 0:01:46   
ivemace

ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Да ја размрдам малку темава...

Неколку пати сме правевле муабет со мм на оваа тема. Ми се допаѓа идејата за тројка со девојка, но му кажав за неколку години ќе му ја исполнам таа желба ( во текот на наредните десет години user posted image )
За секс со друг пар немаме правено муабет, но знам дека тој не би издржал да ме види мене во прегратка на друг маж (додека во прегратка на друга жена би уживал), но ништо не се знае.
Немаме предрасуди во врска со сексот. Првото нешто во кое знаевме дека ќе се согласуваме бесконечно (уште пред да влеземе во врска) е сексот.
Така да, отворена сум за разумни компромиси user posted image

user posted image исто мислење имав и јас до пред некоја година.... ама сега некако ќе да ми се свиѓа повеќе еден на еден user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Групен секс
13.3.2013 12:57:38   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivemace


ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Да ја размрдам малку темава...

Неколку пати сме правевле муабет со мм на оваа тема. Ми се допаѓа идејата за тројка со девојка, но му кажав за неколку години ќе му ја исполнам таа желба ( во текот на наредните десет години user posted image )
За секс со друг пар немаме правено муабет, но знам дека тој не би издржал да ме види мене во прегратка на друг маж (додека во прегратка на друга жена би уживал), но ништо не се знае.
Немаме предрасуди во врска со сексот. Првото нешто во кое знаевме дека ќе се согласуваме бесконечно (уште пред да влеземе во врска) е сексот.
Така да, отворена сум за разумни компромиси user posted image

user posted image исто мислење имав и јас до пред некоја година.... ама сега некако ќе да ми се свиѓа повеќе еден на еден user posted image

Ехеееее уште колку пати ќе смениме мислење user posted image

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Групен секс
13.3.2013 12:59:35   
mila28
Grupen seks...NE, nikogas ne bi se vpustila vo takvo netso..ne sum do tolku egzibicionist user posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Групен секс
13.3.2013 13:01:47   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Grupen seks...NE, nikogas ne bi se vpustila vo takvo netso..ne sum do tolku egzibicionist user posted image

potpolno isto

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Групен секс
13.3.2013 13:03:58   
deluxe
skraja da e!!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?